Ez valami gyökös azonosság? Nem értem hogy most ez mi, vagy hogy hogyan álljak neki?


Link: [link]


13-as feladat, kék háttér színnel!

Ezt akarom megoldani, de nem megy.


2019. aug. 11. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A jobb oldalon a négyzetre emelésnél az (a+b)^2=a^2+ab+b^2 azonosságot használta. Az || azért tűnik el, mivel négyzetre lett emelve, és mindegy, hogy az ||-en belül pozitív vagy negatív szám állt, négyzete ugyanannyi lesz (vagyis például (-5)^2=5^2=25), ezért elhagyható.
2019. aug. 11. 15:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem bonyolult.


Van a jobb oldalon két nagy érték összege, legyenek most ezek a és b.


Azt mondja mindkét oldalt négyzetre emelte.


A bal oldalt eltűnik az 1/2-ed kitevő.


Jobb oldal volt eddig a + b. Most lett belőle (a + b)^2.


Ez ugye a^2 + 2*a*b + b^2.


Ez egy klasszikus azonosság, amit középiskolából kell ismerni.

2019. aug. 11. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Első félre nézte. Az nem abszolút érték jel, hanem egy szögletes zárójel.

2019. aug. 11. 15:11
 4/5 A kérdező kommentje:

úgy értettem hogy ez egy azonosság , ami a feladat?

megoldás az azonosság tudom, de a feladat is az?

2019. aug. 11. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Kettes és hármas válaszoló vagyok.


Hát mivel ki van dolgozva a feladat és a kidolgozás az azonosság felismerésére és annak alkalmazására enged következtetni, ezért igen ez a feladat.


De a jegyzet első oldalai is a gyökös azonosságokról szólnak.


End of line. :D

2019. aug. 12. 12:27