Van valami azonosság erre a müveletre? Sqrt (sqrt (3) +sqrt (2) ) szorozva sqrt (sqrt (3) -sqrt (2) ) =sqrt (3-2)? miért ennyi lesz a végeredmény? Van valami gyökös azonosság mögötte?

2019. aug. 5. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nevezetes azonosságokról nem hallottál még? (a+b)(a-b)=a^2-b^2
2019. aug. 5. 20:06
 2/6 A kérdező kommentje:
De itt gyökvonás van.
2019. aug. 5. 20:14
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Azt nem értem hogy miért sqrt(3-2) lesz?

Nem simán 3-2 lesz??

2019. aug. 5. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Te írtad ki hogy az is gyök alatt van nem? Tehát gyök alatt van gyök:


sgrt[ sqrt_egyik sqrt másik ]


Ezt írtad le. A #1 jelöléseivel a=sqrt(3) és b=sqrt(2).

2019. aug. 5. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

van gyökös azonosság


szorzat közös gyökjel alá vihető. gyök(x)*gyök(y)=gyök(x*y)


Sqrt (sqrt (3) +sqrt (2) )* sqrt (sqrt (3) -sqrt (2) ) =


sqrt [(sqrt (3) +sqrt (2) )*(sqrt (3) -sqrt (2) )] =


Ezek után a közös gyökjel alatt (a+b)*(a-b) alakú kifejezés van


=

sqrt [{(sqrt (3)}^2- {sqrt (2)}^2] = sqrt[3-2]=1

2019. aug. 6. 00:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2019. aug. 6. 00:48