Sqrt (sqrt (3) +sqrt (2) )? Ez miért nem egyenlö azzal hogy 4edik gyök alatt 3 + 4edik gyök alatt 2?

2019. aug. 5. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gyökvonás és az összeadás nem keverhető egymással.

Pongyolán fogalmazva mivel a hatványozás a szorzásból származik, így a szorzás-osztás-hatványozás-gyökvonás egy családot alkot.

Az összeadás és kivonás nem tagja ennek a családnak.


gyök(a*b)=gyök(a)*gyök(b), de

gyök(a+b) nem egyenlő gyök(a)+gyök(b)


Példa:

gyök(4*9)=6

gyök(4)*gyök(9)=2*3=6


ugyanakkor:


gyök(16+9)=5

de

gyök(16)+gyök(9)=4+3=7

2019. aug. 5. 13:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. aug. 5. 13:27