Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy csinálhat ilyen az OH?...

Hogy csinálhat ilyen az OH? (regisztációs levél ki nem küldése)?

Figyelt kérdés

Szóval én azok közé tartozom,akik MÁIG se kapták meg a reg.levelet.(8.-a van,tehát határidő a dokumentumok pótlására).

Én már kedden(6.-án) bedühödtem,feladtam,ami még hiányzott.Merthogy én hülye,eredetileg meg akartam várni a reg.levelet. Biztos ami biztos.Iszonyatosan bosszant a dolog.Múlt héten pénteken még nem is postázták,(felhívtam őket), mondták ne aggódjak, nem lesz semmi baj,megjön időben a levél..Bezzeg ha mi(jelentkezők) elszúrunk valamit,késünk stb..rögtön jön a fejmosás.

Én elhiszem,h.sok a feldolgoznivaló,azt se hiszem h.az én problémám a legfontosabb,csakhogy nekik EZ A DOLGUK. KÖTELESEK lennének időben,pontosan teljesíteni a feladataikat,hiszen tőlünk is ezt várják el.

Mi van azokkal,akik pl.csekket vártak?Nekem hál'Istennek csak dokumentum-pótlás volt,és az e-felvin meg is néztem mi a helyzet...De nekem spec.muszáj volt a postai utat választani egy intézmény-specifikus dokumentum miatt,ami nem volt feltölthető e-felvibe.

De pl.az miért olyan evidens,hogy mindenki nap mint nap készenlétben nézegeti az internetet, hogy szíveskedtek-e valamit megcsinálni?Ugyanis van, aki igenis várta a postai úton érkező! regisztrációs levelét,és a további teendőket is így óhajtotta elvégezni..Máprpedig ugye ennek átfutási ideje van..

Nem kéne h.az e-felvi legyen a meghatározó..Jó ha van,de azért megvan a választási lehetőség is...


Most persze még mindig ülnek a beküldött doksikon,aztán nézhetek ha valami mégse OK. Mert én hülye eddig(keddig) vártam a hülye regisztrációs levélre...:S


Bocs h.kifakadtam,és ilyen hosszan panaszkodtam,tudom manapság mindenhol ilyen lassan őrölnek a bürokrácia malomkerekei,de nem vagyok képes lenyelni::O

Majd egyszer talán megszokom...


2010. júl. 8. 13:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Biztos most páran azzal jönnek majd, h.mit pattogok,ha egyszer megnéztem az e-felvit és beküldtem a dokumentumokat regisztrációs levél nélkül is:O

Igen,valóban megoldottam anélkül is, de ez őket(OH) nem mentesíti a hanyagság alól..:S

2010. júl. 8. 13:56
 2/14 A kérdező kommentje:

*regisztrációs

*márpedig

2010. júl. 8. 13:57
 3/14 A kérdező kommentje:
Még az a szerencse h.(tudtommal)ha esetleg valami nem tetszik nekik, majd 8.-a után is feltölthetem/javíthatom,amit akarok..:s
2010. júl. 8. 14:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennél több bajod hivatalokkal ne legyen az elkövetkező életed során!

Istenem ha tudnád!

2010. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyira ne kapd fel a vizet :) Gondolkodj a hivatal fejével :)

Hivatalos írott dokumentumként ott volt a felvételi tájékoztató (tudod a nagy vastag kék medveölő könyv). Na abban van egy csekk is. A hivatal innen joggal gondolhatja, hogy ha te azt megvetted akkor be is fizeted a csekket, és papíron jelentkezel.

A másik verzió, hogy nem tájékoztatóval, csekkel jelentkeztél, hanem elektronikusan. Ilyenkor kapsz később csekket, ugye? Gondolom akik elektronikusan jelentkeztek eleve, azok mind kaptak csekket.

Vissza a papíralapúhoz: a felvételi tájékoztatóban minden fontos dátum, kötelezettség benne van, így nekik tulajdonképpen felesleges is reglevelet küldeni. Ha valami gubanc lenne a hivatal biztosan írt volna kik levelet/értesítette volna őket. Ezenkívül ha érdekel a reglevél, akkor a felvin megnézheted, ott van a dokumentumaid között.

Értem a felháborodásod, de próbáld másképp is nézni (lusta hivatali szemmel), ők joggal feltételezhetik, hogy ha megvetted azt a tájékoztatót akkor el is olvastad minden fontos dologgal együtt. Ha meg elektronikusan jelentkeztél, akkor meg felvin megtalálsz mindent. Az meg már csak plusz, hogy lehet kombinálni a kettőt.

2010. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Ez jó, egy 18-19 éves csaj itt pattog. NAgykorú vagy? Igen. Értelmes vagy? Igen. Akkor ha lett volna eszed, mentél volna el egy bankba, nyit egy tanulói számlát, csomó minden ingyen van, onnan elutalod a pénzt, bemés za helyi okmányirodába, kb 10 perc alatt csinálnak neked ügyfélkaput(később is jól jöhet), azzal hitelesíted az efelvit, minden továbbit feltöltesz, és kész. Én ugyanígy tettem, most minden rendben, hónapokkal ezelőtt megjott a reglevél, már februárban befizettem mindent, minden feldolgozva. Már csak pontokat várom. Amúgy meg azért gondolják, hogy efelvit gyakorlatilag mindenki használja, mert már majdnem h mindenkinek van internete, könyvtárba is van ingyen, vagy falun ilyen e-pontban, scanner is van, aki kényelmesen akarja az meg tudja oldani az efelvit. 19/F
2010. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Még annyit, h általában aki a legjobban fel van háborodva, az ugyanilyen területre készül, igazgatásszervező, hasonlók, ő is aktatologató lesz, és ugyanígy fogja csinálni a munkáját, de most még fel van háborodva. Vicces :)
2010. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

En igazan probalnam megerteni a felhaborodasodat, de a regisztracios level nem ment fel az alol teged, hogy csak most kulted el. Metehetted volna hamarabb is, es akkor nem kellene szidnod a rendszert, ha esetleg a leadasi hatarido utan derul ki, hogy rossz dokumentumot toltottel fel.


Kerdezem en, ti nem olvastok tajekoztatot? Nincs ismerosotok, aki egyetemista vagy szinten felvetelizo es okosabb nalatok?

A reg. level arra szolgal, hogy az adataidat egyeztesd, de ha meg nem is kapod meg, akkor sincs semmi gond, bemehetsz, betelefonalhatsz, nezelodhetsz e-felvin.

Tobb ezer dokumentumot kell feldolgozni, nem csak alap,hanem mester kepzesekre is jelentkeznek...


Komolyan mondom, hogy lehet ennyi onallosag nelkul egyetemre jelentkezni?

En is most felvetlezik, de majus vegere a dokumentumaim kozul csak az erettsegi hianyzott, amit az erettsegi osztas utan egybol masoltattam es elso dolgom volt feladni.


Ja, es ahogyan te mondtad, "bocs, hogy kifakadtam" , de egyszeruen nem birom mar latni a 20. ilyen kerdest, amit itt feltesznek.

Udv.

2010. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:d

Amúgy azt nem írtam, h. én is pont mesterképzésre jelentkeztem!!18-án volt az államvizsga,utána még a TO-n kértem egy igazolást a végzettségről,(diploma hiányában,a dipl.osztó csak most szombaton lesz)és a TO a múlt hét közepe táján küldték meg postán a papírt...:S

2010. júl. 8. 21:01
 10/14 A kérdező kommentje:
*küldte
2010. júl. 8. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!