Szerintem egy mai keresett szakma (pl villanyszerelo, fűtés és gázszerelo stb) nehezebb, mint sok egyetemi képzés. Mit gondoltok erről?
Nézd, mindenért meg kell küzdeni vagy így vagy úgy szóval semmi sem könnyű!
Attól válik valami könnyebbé, ha az ember örömmel vagy legalább őszinte érdeklődéssel, elköteleződéssel csinálja, tehát hivatásának tekinti.
Nem.
Az egyetemi képzéseken sok nem igazán a témádba vágó dolgon át kell rágnod magad.
Itt gondolom egyetemi képzések alatt, az ilyen "büfészaknak" gúnyolt bölcsész szakokra gondolsz, de nyilván nem lehet összehasonlítani a szakmát meg az egyetemet.
Mind a kettőnek vannak nehéz részei, a szakmák több gyakorlatot igényelnek, az egyetem viszont teljesen más jellegű tudást kér.
Honnan nèzzük. Ahhoz, hogy jó szakember legyél nem elég egy fèlèves kèpzès. Évek kellenek ahhoz, hogy nem mindent, de közel mindent tudj. Ahhoz, hogy valódi mester legyél, ahhoz meg bejelentett több év kell(Sajnos már nem emlékszem pontosan hány év), és úgy lehetsz mester a szakmàdban.
Ez mind hosszú idő és kemény munka, de megéri annak aki szereti, és elég elhivatottsàg van benne.
Egyetemnèl meg hàt...sok felesleges dolgot kell megtanulnod, gondolom a vizsgàk sem könnyűek, bejutni meg kb lehetetlen, ha csak nem volt gimi alatt valaki nagyon szorgalmas, vagy nem zseni.
Nagyban függ attól, hogy mennyit vagy hajlandó tanulni, és mi érdekel, nem tudjuk azt mondani, hogy "x szakmunka" nehezebb, mint "y egyetemi szak", ez egyènenkènt más és más.
A válaszhoz nem árt szétszálazni a fő kategóriákat..
Mert villanyszerelőből is van csak épületvillanyszerelő, hálózatszerelő, légvezeték építő-szerelő, bányavillanyszerelő, vasút-villamosság szerelő, autó és járművillanyszerelő, erőművi szerelő, és még néhány, automata vezérlésekkel foglalkozó vill.szerelő is
Az egyetemi(öt éves)képzés sem egyforma, de bármelyik is legyen, sokkal nagyobb tudást igényel, mint az érettségis, vagy nyolc általánosos szakmák..
Hogy melyik miből, milyen fáradtsággal él meg, azt embere, és igénye válogatja.
Lehet erőlködni, de a diploma az csak diploma..persze nem mindegy milyen..a villamosmérnök, vagy a repülőmérnök csak több, mint aki könyvtár-népművelő szakot végzett, lovári nyelvvizsgával..(mert van ilyen is)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!