Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsész szakokon tényleg...

Bölcsész szakokon tényleg 7000 oldalnyi anyag van egy félévre?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy történelem vagy irodalom szakokon nagy mennyiségű anyagot kell megtanulni, de ez tényleg 7000-8000 oldalnyi egy félévre?


(Vagy ezt úgy értik, hogy a kötelező olvasmányokkal együtt?)



2019. febr. 1. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Attól függ milyen bölcsész szak. Azt tudom hogy a filozófia tényleg durva.


Viszont azt is, hogy a bölcsész anglisztikus lakótársam heti 3 napot bulizott meg melózott néha, 1-2 napot meg bejárt a pár órájára... de hogy nem kellett neki tanulnia szinte semmit :D főleg nem 7-8000 oldalt az biztos.

2019. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Elméletileg történelem szakon ennyit kell olvasni, de rengeteget tud kiváltani a jelenlét és jegyzet. Régész hallgatóként mindig irigyeltem a töriseket mert nagyon könnyűek a tárgyaik.
2019. febr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Én bölcsész oktató vagyok, és nálam – tantárgytól függően – 300–500 oldal tanulandó van. Ebben a tempóban félévente kb. 3-5000 oldalnyi tanulandó (nem olvasnivaló) van kb. Az egész szakon így kb 50,000; ami megfelel nagyjából 120 teljes könyvnek.


Az irodalom szak más, mert ott konkrét műveket kell olvasni (nem tanulni). Voltam én is olyan órán, ahova minden hétre el kellett olvasni egy teljes könyvet. Így egyetlen tárgyból is lazán becsúszik félévi 2–4000 oldal olvasnivaló, de még egyszer: ez nem tanulnivaló.

2019. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én pl. anglisztikás vagyok és eddig azért kellett tanulni, olvasni, de szerintem az a 7000-8000 oldal soknak tűnik. Például nálunk elég sok a szeminárium, ahol gyakorlati jegyeket kapunk és ezekre az órákra leginkább olvasni kell, beadandókat kell írni vagy előadásokat kell készíteni, tehát ezek nem a tipikus tanulós tárgyak, hanem gyakorlatiasabbak. A műelemzésekhez ugye óráról órára olvasni is kellett, amibe beletartoznak a versek, novellák és regények is (max. ilyen 300 oldalas könyveket kaptunk). Inkább az előadások voltak a tanulós tárgyak, ahol jegyzeteltél, megtanultad, levizsgáztál és ezekhez adtak egy-két kötet kötelező olvasmányt (ilyen 300-500 oldalas könyvek). Viszont nálunk az sem volt mindegy, hogy az adott tárgyat éppen kinél vetted fel, mert azért elég nagy eltérések voltak...pl. van, akinek alig volt kötelező olvasmánya vagy nem is írt műelemzést. Szóval akár még szakon belül is változhat, de a szakok között pedig pláne. Én a magyarról és a szabad bölcsészetről hallom mindig, hogy ott rengeteget kell olvasni és sok a tanulnivaló, de személyes tapasztalatom nincsen vele.
2019. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én tanárin vagyok, amin tulajdonképpen ugyanazt tanulod, mint BA-n.


Angolon kevesebbet kell olvasni szerintem, viszont ha valóban szeretnél kezdeni magaddal valamit, akkor azért az se olyan, mint amit az első leírt. Ha szeretnél jó jegyeket és valóban tanulni, akkor oda kell ülni bizony és tanulni/olvasni.


Töri a másik szakom, a az nagyon változó. Korszkos vizsgákra (Pl Középkori magyar töri EA) ilyen több száz oldalas könyvek kellenek. De itt bejönnek a források is, amik szintén mennyiséget jelentenek. Gyakorlaton/szemináriumon pedig jellemzően minden órára van olvasnivaló, ami nagyon változik. Volt, hogy második órára el kellett olvasni egy 300 oldalas szakkönyvet, máskor 1-2 fejezet van különböző könyvekből. De ezeket tudni is kell, nem csak elolvasni, mert órán megbeszélitek.


Sose számoltam meg, de gimisként nem hittem, hogy bármikor ennyit fogok olvasni.

2019. febr. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5, Az a lány színkitűnő volt, minimális tanulással anglisztikán. Olyan ösztöndíja volt, hogy mi a mérnök lákótársak csak néztünk... mert BME-n soha nem adtak ennyit.


Bár engem az lepett meg, hogy mennyire kevés órája volt, és simán dolgozott mellette. Amit mesélt, hogy a szaktársai ennek ellenére is bukdácsoltak, pedig szinte pehelykönnyű volt a vizsgakövetelmény. Irigyeltük is :)

2019. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán egyedül a középkori vizsgámra olvastam el több száz oldalas könyveket, de tanulni a ppt-kből tanultam többnyire. Szóval nem kell 5000 oldalakat olvasni.
2023. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!