Hogy kell összeállítani egy egyetemi órarendet?
Még van 1 évem,de csak fúrta az oldalam a kérdés,úgyhogy valahogy próbáltam megérdeklődni,de annyiféle választ olvastam így káosz maradt a fejemben.
Egyébként Elte BTK-ra készülök. Vagyis az a terv.
Tanterv szerint megnézed, hogy adott félévben miket kell teljesíteni, ezeket a tárgyakat kell felvenni mindenképpen.
Ez után még kell nézni, hogy melyik mikorra van meghirdetve, van-e olyan óra, amit egy bizonyos tanárnál akarsz felvenni.
Ez után kell kisakkozni, hogy a legoptimálisabb legyen neked.
Általánosságban érdemes arra figyelni, hogy két óra között ne legyenek nagy lyukak. Pl előadás 8-10-ig, aztán a következő óra csak 16-18:00-ig van.
Illetve ha szeretnél mellette dolgozni, akkor érdemes úgy összeállítani az órarendet, hogy beleférjen a munka a napodba.
Legtöbb helyen adnak egy mintatervet, amiben benne van, mit ajánlott első félévben felvenni, hogy a tanterv szerint tudj haladni, és ne csússzál (1 évvel később diplomázz le) és az alapján felveszed az órákat, plusz még ha akarsz, akkor szabadon választhatókat is felveszel (nálunk ezt nem ajánlották még első félévre).
ELTE BTK-n nem vagyok benne biztos, hogy minden szakon, de fel kell venned egy minort is, tehát az alapszakod mellett még valami mást is kell tanulni, de kevesebb óraszámban. De egyébként ha már odáig eljutsz, a felsőbb évesek fognak majd segíteni, beiratkozás napján is kijelölnek majd egy termet, ahol a segítségükkel felveheted a tárgyakat, érdemes igénybe venni a segítségüket, és hallgatni a jó tanácsokra. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!