Egyetemen nehéz összeállítani az órarendet? Kiírják az órákra kapható pontokat?
6 szemeszteres Képalkotásra jelentkeztem. Ha jól tudom, összesen 180 pontot kell összegyűjteni, vagyis 30 ajánlott szemeszterenként.
Lehetséges üres órák nélküli órarendet összerakni? Ha az első szemeszterekben harminc fölötti pont jön össze, akkor lehetséges, hogy mondjuk a hatodik szemeszterre már nem kell plusz órákat felvennem, mert kijön a 180?(Vagy több, ha olyan is lehetséges.)
Az iskolában valakitől kaphatok ezzel kapcsolatban segítséget? Mondjuk titkárság, tanárok...
Persze még az se biztos, hogy egyáltalán felvesznek, de nem akarok tudatlanul, összezavarodva, döntésképtelenül magam elé bámulni az üres vagy túlvállalt órarendemre.
Köszönöm a segítséget!
Nyugodtan leírhatjátok a tapasztalataitokat, ha gondoljátok! :)
Kiírják az órákra kapható pontokat?
Nem, nem pontok vannak hanem kreditek, és nem óránként hanem tárgyanként van, és igen kiírják.
Lehetséges üres órák nélküli órarendet összerakni?
Lehetséges, csak az esély rá nagyjából minimális.
Lehetséges, hogy mondjuk a hatodik szemeszterre már nem kell plusz órákat felvennem, mert kijön a 180?
Nem igazán lehetséges mert biztos lesz tárgyad, ami ráépüléses, így nem tudod majd előbb felvenni.
Az iskolában valakitől kaphatok ezzel kapcsolatban segítséget?
Tanulmányi osztály, felsőbbévesek, biztos van a szaknak Facebook csoportja, vagy lesz, és ott lesznek felsőbb évesek is, ez szokott lenni általában.
Nem pontokat, hanem krediteket kell összegyűjtened.
Az órarend összeállítása alapvetően nem nehéz, megadják, hogy melyik órákat milyen időpontban lehet felvenni, és neked kell úgy összeraknod, hogy neked megfeleljen.
Üres órák nélküli órarendet elviekben össze lehet rakni, de hidd el, ha reggel 8-tól este 6-8-ig bent vagy, örülni fogsz annak a két óra szünetnek.
Igen, ha a 180 kreditet hamarabb összeszeded, elviekben lehetőséged van akár 5 félév alatt is elvégezni az adott képzést, feltéve, ha ez lehetséges.
A TO-n majd tudnak segíteni, de inkább a felsőbbévesek segítségét kérd. A tanárok többségének fogalma sincs arról, hogy ezekre a technikai kérdésekre mi a válasz.
A tárgyak óráit nagyjából összeállítják úgy, hogy lehető legkevesebb luk legyen, néha még arra is figyelnek, ha lehet hétfő hajnalban vagy péntek este közül valamelyik szabad legyen így könnyebb a bejárás.
Ha valamelyik tárgyad nem lesz meg, az később az órarendbe nem fog olyan jól illeszkedni, mert ezekre már nem figyelnek. Érdemes minden tárgyat elsőre egyenesben, az évfolyammal együtt csinálni, ha szeretnéd, hogy ne kelljen szarakodni az órarenddel. Tárgyfelvétel előtt már lehet látni az órákat, előfordulhat, hogy egy tárgyhoz két különböző kurzus két különböző időpontban vagy helyszínen van, szóval összeállíthatod magadnak előre és tárgyfelvételnél azokat vedd fel, ameddig be nem telik a kurzus.
"A tárgyak óráit nagyjából összeállítják úgy, hogy lehető legkevesebb luk legyen" - Ez azért nagyon nem mindenhol van így. Arra figyelnek, hogy mintaterv szerint a kötelező tárgyak előadásai ne ütközzenek. Kb ennyi volt nálunk.
Még annyit hozzátennék, hogy nem biztos, hogy célravezető minden esetben "lyukas órák nélküli" órarendet összerakni. Középsuliban ez a megszokott, de egyetemen 1-1 órán nagyobb mennyiségű anyagot adnak le, így jó 1-1 szüntetet beiktatni. Arról nem is beszélve, hogy ha 3-4 gyakorlati órát egymás után raksz és pont ugyanazon a héten lesz mindből ZH.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!