Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kilátástalannak látom az...

Kilátástalannak látom az életem és a tanulmányaim. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú ember vagyok és az egyetlen tanulmányi terület, ami érdekel a jog. Két éven keresztül újra érettségiztem, de a ponthatár közelében sem vagyok, mert képtelen vagyok két 90%-os emeltet összehozni, de nem érzem magam hülyének emiatt, mert kevés embernek sikerül.

Mivel más abszolút nem érdekel, ezért jelentkeztem jogi asszisztens felsőoktatási szakképzésre, ami nagyon jól megy és szeretem is, de rájöttem sajnos nekem a jog csak fizetősön jöhetne össze. Diákhitelt nem szeretnék felvenni, nem érdekel, hogy kamatmentes akkor is hitel és bármit hozhat az élet, nem szeretnék esetlegesen diploma nélkül adósságban maradni, sőt egyemtől függően a 10 félév kb 2,5-3 millió lenne, ami nem kis pénz.

A családi hátterem nem a legjobb. Minimális összeggel ami tőlük telik nyilván támogatnak, de az a hétköznapi kiadások egy részére elég csak. Dolgoztam két év alatt és most is próbálok, ha van egy kis időm, de sajnos vannak olyan egészségügyi problémáim, amik rengeteg pénzt elvisznek, így nem tudok spórolni. Nem élek nagy lábon, az utolsó 200 forintot is meggondolom mire költöm.

Nagyon sokat sírok, mert ha vége a képzésnek ötletem sincs mi legyen. Legjobban az bánt, hogy ebben az országban hiába tesz az ember akkor sem ér célt.

L/21



2018. dec. 31. 10:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azért írtam, hogy az NKE-t kerüld el, mert voltam ott, és tapasztaltam is. Ráadásul az említett szakon. Nincs olyan ellenségem, akit rábeszélnék arra az egyetemre.
2019. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Első, de nekem abszolút a jog volt az álom, évek óta készültem rá, a mentoraim meg a tanáraim pedig a legjobbak 😍
2019. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa oké, majd 5 év múlva elbeszélgetünk. :D


Teljesen normális a pozitív hozzáállás, főleg az első évben. Meg a képzés is változott sokat az utóbbi időben, szóval most már valamivel hallgatóbarátabb.


Jah nem összeroppantani akarom a lelkesedésedet, csak a jogászképzéssel vannak bőven problémák, a hazi helyzettel meg különösen.

2019. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
53%
A követelményrendszer tényleg sokkal könnyebb lett, de azért bele kell még rázódni, pl a római jogba... Meg vannak már nekünk olyan tárgyak ami a régi rendszernek nem volt ilyenkor, pl. alkotmányjog. De összességében szintem jobban jártunk, nagyobb hangsúly van az elméleti rész mellett a gyakorlati oktatáson is, lehet ennek az is oka lehet, hogy egyre több a fiatalabb tanár :D Persze a legendák még megvannak :P
2019. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
A 20-as válaszolóval maximálisan egyetértek. NKE-t álmodban sem...
2019. jan. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Van ahol nézik hol végeztél, van ahol nem. Ha egyébként a vezető, nagy irodákat megnézed a legtöbb ELTE-n végzett.

A 12-es válaszoló teljesen jól leírta, hogy mi számít, én levelezősöket csak közigazgatásban láttam elhelyezkedni, de biztos vannak kivételek. A magyar nappali jogi képzés minősége hagy kivetni valót maga után nemzetközi viszonylatban, a levelező képzés még inkább. Nem csoda, hogy olyan alacsonyak a kezdő fizetések, nulla gyakorlati oktatás, holott az lenne a legfontosabb, így mire fizetne a munkáltató ugyebár, mikor mindenre úgy kell megtanítani a kezdő jogászt.

Sok idő kell mire jól tudnál keresni joggal, mire egyártalán a befektetett energia megtérül. Gazdasági szakkal pl. jól járnál, könnyebben, rövidebb idő alatt elvégezhető, fizetésben sokkal jobbat jelentene nem kell szakvizsgával, szakjogászi képzésekkel stb. foglalkoznod.

Valóban túltelített ez a pálya, azok maradnak fenn, akik elhivatottak, rátermettek, értenek ahhoz amit csinálnak.

2019. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Jelenleg vidéki egyetemre járok, de munka miatt mindenképpen Pestet szeretnék menni és ott egyetemre járni.

Az NKE-re semmi pénzért nem szeretnék menni már csak a kormánypártiság miatt sem. A közig szervező szakot egy ismerősöm elvégezte, de azt mondta felesleges, az államtudományi képzésről sem hallottam jókat.

Valaki még írta a rendőrtisztit, de nekem eü problémák miatt kizáró ok. Gazdasági szakra meg nem mennék humán beállítottságú emberként

Pázmányra gondoltam, én nagyon jókat hallok. De mind annak a függvénye, hogy hogy lesz a jövőben pénzem. Nekem csak a levelező jöhet szóba...

2019. jan. 4. 18:00
 28/34 anonim ***** válasza:
Pázmányon levelezőn végzett egyik ismerősöm jogot, neki tetszett. Rendesek voltak, átengedtek mindig mindenkit a vizsgán, a nappalihoz képest könnyebb volt megugrani az elvárt szintet, mivel tekintettel voltak arra, hogy sokan munka mellett csinálják.
2019. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Csak ne Károli legyen, a Pázmány is jó amúgy. Meg ELTE. Szerintem a kettő közül majd döntsön az, hogy sikerül az érettségi és -reméljük ne úgy legyen- de mennyibe fog fájni ha nem jutsz be az államira. (ELTE 300/félév), de mondom, van egy csomó szociális támogatás
2019. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Nyelvekkel hogy állsz?
2019. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!