Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kap valaki külön ösztöndíjat...

Kap valaki külön ösztöndíjat azért, mert valamilyen betegsége van?

Figyelt kérdés
Az orvosom mondta, hogy ha felvesznek egyetemre, menjek be hozzá és ad egy igazolást, amit ha beviszek az egyetemre, havonta kapni fogok egy összeget azért, mert lisztérzékeny vagyok. Més is kap ilyesmit? Ha igen, mekkora ez az összeg?
2010. jún. 28. 14:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
Én is kapok támogatást a szőrbenövésemre? Esetleg a kopaszodásomra? Jahh meg az arcomon se nő mindenhol a szőr, remélem ezért is kapok ösztöndíjat.
2010. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

LISZTÉRZÉKENYSÉGRE JÁR TÁMOGATÁS!!! De csak akkor, ha 18 éves korod előtt derül ki (ezt ne kérdezd miért, de így van).

Amúgy nekem is van egy lisztérzékeny csoporttársam, ő megszívta, mert már idősebb volt, amikor kiderült...


Aki pedig azt mondja, hogy ez semmiség, azoknak üzenem, hogy nézzék már meg, mennyibe kerülnek a gluténmentes dolgok! Egy kiló kenyér fajtától függően 1100 és 2500 Ft körül mozog!

2010. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
31%

Előző:

Igen, drágábbak ez tény, de nem is úgy van h nem kapnak semmi támogatást meg kedvezményt stb..

És a lisztérzékenységnél vannak súlyosabb dolgok is:) Gondolj bele, hogy nézne ki, ha valaki azér tkapna ösztöndíjat,mert lisztérzékeny?:D igen, nem tehet róla, de ennél százszorta súlyosabb betegségek is vannak, amiért igazán adhatnak!de ez nem olyan dolog h nem lehet mellette élni vagy tanulni..

2010. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem, kérésem, hogy ítélkezzetek a betegségem felett... ez az orvosok és az állam dolga. Egyébként próbáljátok ki tényleg a gluténmentes diétát, a 2000Ft-os kenyér tényleg nagyon finom, de próbáljátok ki mondjuk a 600Ft-osat. És ezeknek 400g-ja annyi. Vagy próbáld ki milyen elmenni a barétokkal pizzázni, mikor nem eheted meg, amit korábban imádtál... Látszólag nem nagy dolog, de kívülről könnyű dumálni!
2010. jún. 28. 17:58
 15/21 anonim ***** válasza:
35%

Én is LÉ vagyok, és felháborít a sok tudatlan irígykedő ember pofázása.


Semmivel de semmivel sem jobb hogy 110forintból utazok x helyre, hidd el bármennyit kifizetnék, hogy olyat ehessek amit TE!

És neharagudjatok, tudjátok engem mi háborít fel???


Az hgoy én rendőrtisztire akartam menni, de nem lehet mert időzem "FOGYATÉKOS VAGY"..oké..akkor fogyatékos vagyok?? akkor kérem a kib*szott 50 pluszpontomat.


Már neharagudjon meg sneki én nem a pluszért hajtottam, nekem nem kell. De ha ahhoz elég nyomorék vagyok,hogy rendőrtiszt nelehessek, akkor ahhoz is hogy megkapjam a többletpontot.


Ugyanakkor nagyon is helyes hogy kapsz támogatást, nem tudom,anyámék nem dolgoznának erejükön felül enni se bírnék. de amúgy tényleg nem olyan durva betegség :) Kileeht bírni.. meg végülis szinten tartható,ha van rá kereted..ti ÖKRÖK -.-



Bocs..kicsit felkaptam a vizet.

2010. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ne vedd ennyire a szívedre, sztem senki sem bántani akarta az ilyen betegeket, csak elég furcsa lenne, ha erre külön ösztöndíjat adnának, a kérdésben ez szerepel.Mivel az ösztöndíj nevében is benne van burkoltan h a tanulásra vonatkozik, és nem a különböző támogatásokról van szó h bárki is irigyelné.
2010. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy megsegítenek anyagilag, azzal a tanulásomat is segítik, mivel nagyon drága a diéta, diákmunkából szinte fizethetetlen. Ha a szüleim nem dolgoznának annyit, szerinte a kenyeremet sem tudtuk volna kifizetni, mivel az is havi 10 000Ft, és akkor még hol van az, hogy drágább a tészta...stb. Egyébként az orvosom mondta, hogy a HÖK-hoz be kell vinnem egy papírt, amit ő állít ki, és kapok valamennyi pénzt. Remélem nem beszélt félre. :D Egyébként meg utolsó előttinél a pont... rám is irigykednek barátnőim, mikor buliba 100 forintokért megyek vonattal... de akkor miért nem irigyel senki és miért nincs nagy p*fátok, mikor elmennek pizzázni, és én nem mehetek, mert nem ehetem meg? Itt Magyarországon pont ez a baj, hogy képtelenek vagytok elfogadni, hogy másnak nehezebb is lehet, mint nektek. Ti ha éhesek vagytok, beugrotok a mekibe egy hamburgerre... és a lisztérzékeny? Haljon éhen... kb ez az elmélet.
2010. júl. 9. 19:09
 18/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom mennyiből tartana otthon kenyeret sütni, ha már ezen lovagolsz. Természetesen nem akarom megmondani mit csinálj, csak látom, hogy más hogy csinálja és nem pattog azon, hogy milyen drága a kenyér, mert megsüti otthon magának. Oké, hogy a liszt is drágább, de közel sem annyival. És a lány nagyon nem gazdag családból való. Szerintem elsősorban a hozzáállásodon kéne változtatni.
2010. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az vagyok aki felbaszta az agyát.


Én hozzászoktam már ehhez, 9 évesen derült ki, msot 18 vagyok, már fél életemet lediétáztam.


Az otthon sütött kenyér mint halottnak a beöntés,Semmit sem ér és szar. Regalábbis az eddig kipróbált receptek alapján.

Nemtudom hgoy abúza mennyi de a kukorica lisztet 800Ftért vesszük kilóját..


Amúgy valamilyen szinten a kérdezőnek és a válaszolónak is igaza van. De már csak azért is mert énis LÉ vagyok neked adok igazat kérdező. Tulajdonképpen filozófiai állításokkal is lehet igazolni,azt hogy az ember mikor tud tanulni??

Ha mindene megvan, kivan elégítve a szükséglete... Nos mik a főbb szükségletek? Hogy legyen hol laknod, legyen enned, és elgyen ruhád.


A LÉ-k nagytöbbsége hgoy teljesíthesse a alegyen mit enned szükségletét, gyakran muszáj a legyenhol laknod,öltöznödből jóval jóval visszafognia. És ezt honorálhatják, egy kis pénz támogatással:) Szerintem..Persze más betegségeknél is mehetne így, de msot erről folyika vita.


A másik kommentelőnek is igazavan, az ösztöndíjat kapja az ember az ÉSZért..mert okos. Az hogy LÉ vagy nem jelenti azt hogy hülye:) Az más dolog hgoy te vagy én a kajámra költeném azt a pénzt..

2010. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ja és amúgy mindenki aztmondja hogy ez a betegség nem betegség..


Kaívánnék nektek egy napot:) Szörnyű igazából. Jo nem feltétlenül halsz meg benne. Persze..


De sosem tudjátok mennyire rossz érzés, mintha mi más faj lennénk..Nekünk úgymondd tilos azt amit az átlagnak lehet. olyan mintha lelennél korlátozva. Mint egy állandó bilincs. Ha megszöksz meghalsz.. És emelett hgoy tartanod kell ezt a diétát..élned kell ezzel a tudattal..hogy sose lesz jobb.

2010. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!