Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kap valaki külön ösztöndíjat...

Kap valaki külön ösztöndíjat azért, mert valamilyen betegsége van?

Figyelt kérdés
Az orvosom mondta, hogy ha felvesznek egyetemre, menjek be hozzá és ad egy igazolást, amit ha beviszek az egyetemre, havonta kapni fogok egy összeget azért, mert lisztérzékeny vagyok. Més is kap ilyesmit? Ha igen, mekkora ez az összeg?
2010. jún. 28. 14:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Már bocsi, de mi köze a lisztérzékenységednek a tanulásodhoz?:DDDD ez ez nagy marhaság sztem
2010. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, hogy ilyen nincs. Bár jó lenne, mert akkor én is kapnék.

Gondolom az ösztöndíjad összege lesz magasabb.

2010. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Van a tanulmányi ösztöndíj, ott csak az átlagodat nézik, és a szociális, ott általában az egy főre eső jövedelmet, esetleg a gyógyszerkiadást.
2010. jún. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
19%
Nem gonoszkodni akarok nyilván, de nem elég az, hogy vehetsz 90%-os jegyet, helyijáratokon ingyen utazhatsz, és még valamennyi gyógyszertári támogatást is kapsz? Ez úgy fel tud bosszantani.
2010. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
Előzőnek: Ha irigykedsz a lisztérzékenyekre, akkor próbáld ki a gluténmentes diétát!
2010. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

Előző: Sztem nem kéne így beszólogatnod a másiknak :S kicsit igaza van, elég igazságtalan lenne, így is kapnak eleget és ez nem irigység kérdése:)

Amúgy külön ösztöndíjat biztos nem fogsz kapni, max. egy kis támogatást, de ezt is iskola válogatja szerintem.

2010. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem irigykedem rájuk, nem azért írtam, csak az bosszant, hogy mindenki minél többet akar bezsebelni. Ez persze tipikus magyar hozzáállás, nem hibáztatok érte senkit.
2010. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
Jah, és hozzátenném, hogy kóstoltam már gluténmentes dolgokat, elég sokmindent, és egyik sem volt borzalmas, a barátnőm pedig teljesen boldogan él, jobbnál jobb dolgokat csinál magának. Gluténmentesen.
2010. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek.Nem olyan borzasztó dolog, vannak ennél sokkal rosszabb betegségek is meg stb.És amúgyis "honorálva" van pár dologgal(támogatás stb)

Azért ha belegondol az ember, kicsit tré lenne ha valaki ezért kapna ösztöndíjat, mert lisztérzékeny.

2010. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

ha a lisztérzékenység miatt kapna valaki támogatást, akkor kaphatna az is, akinek pl gerincefrülése van....

én úgy tudom, hogy olyan kaphat szoc ösztöndíjat, aki hallássérült, vagy hasonló problémája van.

2010. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!