Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nincs elég...

Mit csináljak, ha nincs elég háttértudásom az egyetemi matekhoz?

Figyelt kérdés
Most kezdtem egyetemet. Órán eddig mindent értettem, de amikor megláttam a minta ZHt, hát, kicsit megijedtem. Egy csomó minden a középiskolai anyagra épített, hogy pl. számoljam ki a háromszög területét, súlypontját, stb., amiket órán egyáltalán nem is gyakorlunk. Az a helyzet, hogy 4 éve érettségiztem, és már kb semmire nem emlékszem. Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz, ha ZHn kapok valami ilyet. Már most úgy érzem, hogy ezen fognak elszállni a jó jegyeim (meg az ösztöndíjam). Hogyan frissítsem fel a középiskolai anyagot? Tudtok erre valami jó könyvet vagy oldalt? Angolul is jöhet. Tankönyveim, füzeteim természetesen nincsenek már meg.

2018. okt. 5. 15:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
20%
Csináld a példákat amiket órán vesztek és a példatárat, ha valamit nem tudsz, nézz utána. Nem kell ehhez semmi extra módszer, és nem kell kívülről tudnod a középiskolás matematikát. Én úgy mentem mérnökire, hogy 3-as voltam matekból, és 60% körül volt az érettségim. Most a második mérnökimet csinálom, és 4-esnél rosszabb jegyem még nem volt.
2018. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Keress rá az algebra tanszékre(bme), ott az oldalukon valahol fel van töltve egy csomó könyv/feladatgyűjtemény, megnézheted azokat is hátha középsulis is van.


Egyébként én is a Némethné Kovács Saroltás matek tételek könyvet tudom ajánlani, én azt használtam érettségi felkészülésre

2018. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
15%

ma 19:27

Abszolút felesleges a komplett középiskolai anyagot elkezdeni újra. Tényleg bőven elég, ha azoknak néz utána, amiket aktuálisan használnak és tanulnak. A matematika tudás nem úgy jön, hogy erőlteted az alapokat, hanem hogy kihívásokat oldasz meg. A kérdezőnek meg azt tanácsolom, hogy ne aggódjon, minden egyes embernek van az egyetemen olyan pillanata, hogy "na ezt én most hogy a f.-ba fogom megtanulni", de valahogy azért csak sikerül lediplomázni.

2018. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem azt mondtam, hogy vegye át az egészet, hanem a megértés érdekében megkeresheti a neki hasznos részeket.

Egyébként igen, én is sokszor vagyok így, hogy akkor most mi lesz, de aztán valahogy muszáj megtanulni.

2018. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11%
Melyik ostoba pontozta le a #8 választ?
2018. okt. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
34%
Kettő kivételével minden válasz le lett pontozva... :D
2018. okt. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!