Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nincs elég...

Mit csináljak, ha nincs elég háttértudásom az egyetemi matekhoz?

Figyelt kérdés
Most kezdtem egyetemet. Órán eddig mindent értettem, de amikor megláttam a minta ZHt, hát, kicsit megijedtem. Egy csomó minden a középiskolai anyagra épített, hogy pl. számoljam ki a háromszög területét, súlypontját, stb., amiket órán egyáltalán nem is gyakorlunk. Az a helyzet, hogy 4 éve érettségiztem, és már kb semmire nem emlékszem. Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz, ha ZHn kapok valami ilyet. Már most úgy érzem, hogy ezen fognak elszállni a jó jegyeim (meg az ösztöndíjam). Hogyan frissítsem fel a középiskolai anyagot? Tudtok erre valami jó könyvet vagy oldalt? Angolul is jöhet. Tankönyveim, füzeteim természetesen nincsenek már meg.

2018. okt. 5. 15:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Remélem nem trollkodás a kérdés. A középiskolás szint az kb. az egyetemi matek első hete. Ne is várd hogy az alapismereteket leadják.

Csak az marad hogy neki állsz tanulni, ismételni. A neten fent van a teljes anyag. Egyben is meg külön is.

Ha nem megy egyedül akkor tanár vagy csoporttárs.

2018. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Na, mit gondolsz, mit kell tenned? Naaa? Na látod!
2018. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon kár volt lepontoznod ezeket, mert náluk az igazság. Az alapokat, ha nem tudod, meg kell tanulnod, és a középiskolai anyag négy éve az valóban kilóra kissé kevesebb, mint egyetemen egy kollokvium.

Obádovics: Matematika ajánlatos, de Obádovicsnak van felsőfokúja is, nem az.

Amit ötször jobban kell tudnod, éjjel ébresztve, az a szögfüggvények, mert az egyetemi élet tele van vetületekkel. :) No meg a függvények.

Gyakorolni meg bármelyik középiskolás példatár, illetve felvételi példatár.

2018. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%
Ez már egyetem, nem dedó. Minden órán vesztek több új dolgot amit majd mindössze 1 gyakorlati órán gyakoroltok utána haladás van tovább.
2018. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én nem pontozok le senkit, nagyon is jól tudom, hogy hiányosságaim vannak, ezért is kértem könyv ajánlásokat, hogy legyen miből tanulni. Talán a kérdésem volt rosszul megfogalmazva. Leginkább a geometriám lyukas, függvényekkel, kalkulussal (még) nem volt gondom, előző éves ZHk sem megerőltetőek, de a trigonometrikus függvényekre kelleni fog egy frissítés.


Obádovicsot megnézem, ezért külön köszi.

2018. okt. 5. 17:19
 6/16 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Töltsd le az elmúlt évek érettségi feladatsorait megoldókulccsal együtt, először közép majd emelt szinten. Ami nem megy, arra keress rá a neten.
2018. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Obádovics +1 (nem a legujabb de nekem sokat segített)

Bolyai sorozat.

2018. okt. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

Obádovics: Matematika c. könyvet tudom ajánlani én is. Abban van külön geometria fejezet is. Azon belűl planimetria, sztereometria és trigonometria.


Érettségiket meg ne nézd, mert abból nem tudsz szisztematikusan készülni. Az Obádovicsból igen.

2018. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 dq ***** válasza:
65%

Kovácsné Németh Sarolta: Matematika emelt szintû érettségi témakörök (2013/2015/2017)


Ebben benne van az emelt szintű érettségi tananyag. Elérhetők online pdf formájában.


-- --


Mondjuk szerintem jobb taktika az, ha azt gyakorlod ami órán van, mint az, hogy csinálsz valamit a vakvilágba.

Az órai anyagot meg elmagyarázza egy magántanár vagy a csoporttársaid.

2018. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 dq ***** válasza:
65%
Vagy akár ide is kiírhatod őket.
2018. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!