Mióta nem kötelező bejárni egyetemi előadásra és miért?
Tudományos szempontból érdekel?
Akkor szerintem azóta, mióta átfedések vannak az órákban (egyszerre van több kötelező óra), és így eléggé pofátlanság lenne elvárni, hogy mindegyiken ott legyél.
A szüleim idejében már biztos nem volt kötelező(80-as évek közepe,-vége), de szerintem a nagyszüleim idejében(50-es évek közepe,-vége) sem volt általánosan kötelező minden előadásra bejárni.(de szerintem még a középkori egyetemeknél sem volt szokás)
Ennek több oka is van, az első, hogy egyetemre már felnőtt emberek járnak, tudják eldönteni, hogy az adott előadásra való bejárás szükséges-e a számukra, vagy sem. Ráadásul az egyetemen, az előadásokon elhangzott anyag általában úgysem elég a tárgy elvégzéséhez, és többnyire neten is fent van, vagy papír alapú jegyzetben ugyanaz. A másik, hogy ott vannak az óraütközések mint probléma, plusz jó pár előadás, és gyakorlat olyan, hogy van belőle több alkalom is a hét folyamán, amit ráadásul nem feltétlen ugyanaz tart, megint csak a hallgató tudja eldönteni, hogy melyikre éri meg neki bejárni. Meg még ott van az egyetem melletti munka is, főleg a felsőbb évfolyamokban gyakornokként stb, ami mellet szintén nehéz úgy alakítani az órarendet, hogy minden előadásra be tudj menni.
80-as évek végén jártam egyetemre (JATE, mai nevén SZTE), akkor az elsőéveseknek kötelező volt, talán a másodéven is, de akkor már nem ellenőrizték, felette nem.
Hogy miért? Mert az előadás nem interaktív, hogy valaki hallás alapján gyűjti be a tudást, vagy a jegyzetekből, könyvekből, ppt-kből az nyugodtan rábízható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!