Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérlek irjatok nekem verselemz...

Kérlek irjatok nekem verselemzési tippeket, praktikákat? Holnap érettségizem és nehezen elemzek versek. Nagyon. Sokat segitene.

Figyelt kérdés

Tudom hogy az irjatok és a segitenehű hosszú i,mielőtt valaki elkezdene oktatni,de nem müködik a hosszú i billentyűzetemXD

válaszokat előre is köszi:D


2010. jún. 22. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is holnap megyek, semmit nem tudok. XD


Verselemzés... keletkezéssel kezd, próbáld megfejteni a stílusát, műfaját (költő életét, sorsát hogyha tudod, akkor menni fog), motívumokat írj, ugye minden versben van szinte megszemélyesítés, metafora, hasonlat. XD Ez 10% már megvan, nem? XD

Te tudsz mindent? :D Én semmit. Nagyon félek.

2010. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát először is:

Keletkezés: Mikor írta a költő:) ebben az időben milyen események voltakrá nagy hatással

Cím: hogy kapcsolódik a vesszakokhoz

Szerkezete: hány részre osztható a vers, a szerkezeti egységek külön-külön "elemzése", tartalma + idézet

Hangulat: milyen a vers hangulata

Rímek,költői képek, ide nem árt egy két idézet.

Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert a szóbelihez! Ne izgulj bár tudom, h ezt a legkönnyebb mondani, mert én is így voltam vele múlt hét hétfőig.

2010. jún. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem maxos lett, leírtam szerintem mi mit jelent, és hogy ez szerintem tökre nagy ellentét, meg groteszk, meg tájleírás, a végén mondta a tanár hogy hasonlítsam össze petőfit meg józsef attilát, mondtam hogy petőfi az aföldről, józseg attila a külvárosról írt, és megköszönte, és vége.
2010. jún. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát az a baj, hogy a verselemzés nem öt perc alatt megtanulható titkos praktikákról szól, hanem gyakorlatról és hozzáértésről, amit hosszú évek alatt kellett volna elsajátítanod. A fenti lista nagyon jó (bár hiányos), de pl. hogyan keresel költői képeket, ha nem tudod mik azok, és hogy hogyan imsered fel őket? Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy cserélj vezérlőelektronikát az autóban, ami nem nagy ügy, ha tudod melyik az, de ha csak állsz a motor fölött, és fingod nincs mit keress, akkor sose fog sikerülni.
2010. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)
2010. jún. 22. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!