Valaki elmagyarázná az egyetem világát?
Szeretnék majd egyetemre menni,de nem tudom hogy megy.A családból még senki sem volt és én leszek majd az első.
Mi az a kredit pont?
Mi az a szemesztet?
Stb.
Egyszerre több szakot,egyetemet meglehet jelölni mint középsuli választásnál?
Minden érdekel az egyetemekről.
Kredit pont - a tantárgyak teljesítéséért kapod, minden félévben (ez mástnéven a szemeszteR, nem pedig ahogy te írtad, szemesztet)
Az egyetemen lazább az élet, mint a középsulikban, de ott is érdemes folyamatosan tanulni, mert vizsgaidőszakban és a szorgalmi időszak hajrájában könnyen rádszakadhat a világ, ha egyszerre kell bebiflázni százoldalakat.
Hát...összeszedek pár fogalmat az egyetemi szótárból, saját definíciókkal, ha ez segít :)
Kreditpont: ez gyakorlatilag olyasmi, mint a számítógépes játékokban a pontszám. Minden elvégzett tárgyért kapsz kreditpontot. Ahhoz, hogy diplomád legyen, össze kell szedni X kreditpontot.
Szemeszter: Durván ugyanaz, mint a félév.
Előadás: Nagy létszámú óra, nagy termekben, itt nincs jelenléti ív, lehet lógeszolni :DDDDD
Szeminárium: Kis létszámú óra, itt nem lehet lógni, illetőleg nem javasolt. 3 hiányzás, és nemkapsz aláírást.
Kollokvium: Vizsgaidőszak előtti témazáró
Gyakorlati jegy: Ez olyan tárgyaknál van, ahol nincs vizsga és nincs kollokvium. Egy beadandót kell elkészítened, azt osztályozzák vizsga gyanánt. A gyakjegyes tárgyak nagy általánosságban sokkal jobbak, mint a kollokviumos tárgyak.
Szakdolgozat: Egy olyan fölösleges baromság, ami felett elpöcörészel hónapokat, és a lőtéri kutya nem fogja utána elolvasni, de meg kell csinálnod, különben nem kapsz diplomát.
ZH: Zárthelyi dolgozat, a témazáró megfelelője.
Pontocskázás: Az a puskázási módszer, amikor kemény ceruzával leírod az anyagot egy papírra, kiradírozod, és ZH-n ezt a lapot veszed elő dolgozatíráshoz.
szemeszter: egy félév az egyetemen, a középiskolás tanévhez hasonló, csak fele olyan hosszú. Áll egy szorgalmi időszakból, amikor be kell járni az órákra(vagy kötelező vagy nem), és egy vizsga időszakból, amikor a tárgyakból vizsgázni kell. A tantárgyakból lehetnek a szorgalmi időszak alatt ZH-k (kb témazáró dolgozat), melyek nem megfelelő szinten való teljesítése esetén megtagadhatják az aláírást, azaz nem mehetsz abban a félévben vizsgázni belőle(kb megbuktál a tantárgyból, de csak az adott tantárgyból). Ennél sokkal bonyolultabb és többféle lehet a számonkérés, de ez tantárgyfüggő.
Kredit pont: Minden tantárgy egy megadott számú kreditet ér, amit ha teljesíted a tantárgyat, akkor megszerzel. Általában ahány kredites, annyi óra szokott lenni belőle egy héten. Ha két félévente nem teljesítesz elég kreditet, akkor kirúgnak.
jelentkezés: Egyszerre több szakot, egyetemet meglehet jelölni, és sorrendbe állítani, az elsőnél, ahol majd eléred a ponthatárt, oda felvesznek, kb. ugyan úgy, mint középiskolánál.
#4 :DDDDDDDDDDD a pontocskázás még viszonylag új módszer, de maximálisan bevált, nekem is :DDD
Volt ahol pecsétes papírt kaptunk mi is, viszont pl. a piszkozatot írhattuk üres papírra :) szóbeli vizsgánál majdnem mindig pontocskázással mentem át :DDD a tanárok nagyrésze amúgy azt figyeli, ki hova dugdossa a puskát, a pontocskázásban pont az a jó, hogy abszolút nincs benne semmi gyanús, és senki nem gondolna rá hogy ott van az üres papíron a puska :DDD
Köszi mindenkinek :)
Ja bocsi elírtam tudtam,hogy szemeszter csak elírtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!