Tényleg van olyan ember, aki képes megtanulni az összes tételt?
Nekem már csak 20 tételem van hátra, szóval elkezdtem ismételni a 80 tételt, amit már megtanultam.
Kezdtem Petőfivel, 10 percet gondolkodtam, hogy mit kell róla mondanom, de halvány lila fogalmam se volt, pedig korábban már megtanultam.
Akkor mondom menjünk törire, elkezdtem volna felmondani a Mohács tételt, de arról se jutott eszembe semmi.
Elfelejtettem az összes tételt! Egyet se tudok. Mindent össze-vissza keverek, képtelen vagyok elkülöníteni egymástól az egyes tételeket. Hiába tanultam meg 80 tételt,hiába szenvedtem több, mint 2 hónapon át a tétel tanulással, úgy tűnik hiába volt az egész.
Ennyire hülye lennék? Hogy várható el, hogy az ember megjegyezzen hónapokon át 100 tételt, vagyis 250-300 oldalnyi nyomtatott szöveget, mindenféle neveket, évszámokat, eseményeket, fogalmakat, definíciókat?
Nekem egyetlen vizsgára kell 300 oldal, összesen pedig 7 vizsgám van. Neked pedig ezeket már egyszer meg kellett volna tanulnod a 4 év során. Ha mégsem, a 2 hónapnak bőven elegendőnek kellett volna lenni rá. Valószínűleg csak a rövidtávú memóriádban tároltad el az infot (magyarul: magoltál), vagy csak szimplán izgulsz, és úgy érzed, nem tudsz semmit.
Relax, ne azt próbáld meg görcsösen visszaidézni hogy mi volt a lapra írva, hanem pl. Mohácsnál gondolj bele, miről is kell beszélni. Szépen szedd össze a gondolataidat. Biztos elő fognak jönni.
250-300 oldal? Ne röhögtess már. Ha a lényeget kiemeled, nem több tételenként egy oldalnál...de lehet még annyi se..a többi csak rizsa. Évszámok? Benne vannak az atlaszban.
A lényeget kell tudni, nem szó szerint az egészet.
Költők/írók életéről is elég annyit tudni, ami az adott műhöz kapcsolódik. Bent lesz a kötet is, csomó dolgot ki tudsz belőle szedni. (Pl. egy versből kiszedni pár költői képet nem nagy cucc...)
Ha már nagyjából képben vagy, tudod használni az atlaszt, meg van egy kis eszed, max pontra lefelelsz.
Amúgy tudom, elcsépelt szöveg, de egyetemen ennél sokkal durvább anyagokat kell megtanulni sokkal rövidebb idő alatt. Persze anno az érettségi előtt én is ezt gondoltam, amit Te, most meg simán megtanulok vizsgára sokkal nagyobb anyagot..
Ha túl leszel rajta, rá fogsz jönni, hogy gagyi az egész.
Utolsó: Ha nekem céloztad (előtted válaszoló) ezt a "nem mindenki a kettesre hajt" szöveget, akkor elárulom, hogy én sem arra hajtottam. A max pontra hajtottam, és meg is lett németen kívül mindenből.
Mint mondtam, csak ilyenkor tűnik olyan nagy dolognak, utólag te is azt fogod mondani, hogy egy vicc volt.
Ha tovább akarsz tanulni, akkor ez még csak a bemelegítés.
De továbbra is tartom magam ahhoz, hogy felesleges mindent szó szerint bemagolni. Pl miért van egy magyar tételben 8-10 évszám? Teljesen felesleges, ahogy az életutak is. Kb a vershez kapcsolódó dolgokat kell tudni, nem felsorolni, hogy melyik városban mettől meddig tanult..
Törinél meg benne van az atlaszban (persze attól a nagyon alap dolgokat illik tudni).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!