Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan ember, aki...

Tényleg van olyan ember, aki képes megtanulni az összes tételt?

Figyelt kérdés

Nekem már csak 20 tételem van hátra, szóval elkezdtem ismételni a 80 tételt, amit már megtanultam.

Kezdtem Petőfivel, 10 percet gondolkodtam, hogy mit kell róla mondanom, de halvány lila fogalmam se volt, pedig korábban már megtanultam.


Akkor mondom menjünk törire, elkezdtem volna felmondani a Mohács tételt, de arról se jutott eszembe semmi.



Elfelejtettem az összes tételt! Egyet se tudok. Mindent össze-vissza keverek, képtelen vagyok elkülöníteni egymástól az egyes tételeket. Hiába tanultam meg 80 tételt,hiába szenvedtem több, mint 2 hónapon át a tétel tanulással, úgy tűnik hiába volt az egész.



Ennyire hülye lennék? Hogy várható el, hogy az ember megjegyezzen hónapokon át 100 tételt, vagyis 250-300 oldalnyi nyomtatott szöveget, mindenféle neveket, évszámokat, eseményeket, fogalmakat, definíciókat?


2010. jún. 9. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem hónapok, hanem a gimi négy éve alatt kellett volna megjegyezni őket. Ha óráról órára nem is, de dolgozatról dolgozatra mindig tanultam, egyszer átolvasom az összes tételt, memorizálom, amiket nem szeretek még egyszer átismétlem, és megmarad minden. Neveket azért illik megjegyezni magyarban csak az írók, költők, esetleg szerelmeik, ha évszámot nem is tudsz, azért a kort lődd be. Törihez ott az atlasz meg a forrás, abból a hülye is megcsinálja. Szerintem ne aggódj, tanulj tovább rendesen, és ott majd a tanárok előtt előjön minden. Nálam így szokott lenni, csak ne blokkolj le.
2010. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy ennyire hamar (2 hónappal előtte) nem kellett volna szerintem elkezdeni. Nekem a 82 tételemre volt/van 11 napom, tökéletesen be van osztva, és nincs vele semmi para. Hosszú idő alatt az ember tényleg hajlamos felejteni, ezt aláírom:P
2010. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyetlen vizsgára kell 300 oldal, összesen pedig 7 vizsgám van. Neked pedig ezeket már egyszer meg kellett volna tanulnod a 4 év során. Ha mégsem, a 2 hónapnak bőven elegendőnek kellett volna lenni rá. Valószínűleg csak a rövidtávú memóriádban tároltad el az infot (magyarul: magoltál), vagy csak szimplán izgulsz, és úgy érzed, nem tudsz semmit.

Relax, ne azt próbáld meg görcsösen visszaidézni hogy mi volt a lapra írva, hanem pl. Mohácsnál gondolj bele, miről is kell beszélni. Szépen szedd össze a gondolataidat. Biztos elő fognak jönni.

2010. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

250-300 oldal? Ne röhögtess már. Ha a lényeget kiemeled, nem több tételenként egy oldalnál...de lehet még annyi se..a többi csak rizsa. Évszámok? Benne vannak az atlaszban.

A lényeget kell tudni, nem szó szerint az egészet.

Költők/írók életéről is elég annyit tudni, ami az adott műhöz kapcsolódik. Bent lesz a kötet is, csomó dolgot ki tudsz belőle szedni. (Pl. egy versből kiszedni pár költői képet nem nagy cucc...)

Ha már nagyjából képben vagy, tudod használni az atlaszt, meg van egy kis eszed, max pontra lefelelsz.


Amúgy tudom, elcsépelt szöveg, de egyetemen ennél sokkal durvább anyagokat kell megtanulni sokkal rövidebb idő alatt. Persze anno az érettségi előtt én is ezt gondoltam, amit Te, most meg simán megtanulok vizsgára sokkal nagyobb anyagot..

Ha túl leszel rajta, rá fogsz jönni, hogy gagyi az egész.

2010. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan egyszerű, ha valaki tényleg jó jegyet akar... Mert az érettségizők általában nem a kettesre hajtanak.. Egyébként én is most tanulok, nekem is 100 tételem van, két hétre. Én mindig kötöm valamihez az eseményeket. Szerencsére azt évszámokat könnyen megjegyzem, pedig egy magyar tételben átlagosan 8-10, míg töriben 10-15 évszám van. Én úgy szoktam, hogy megtanulom a tételt (jobbára ismétlem) felmondom magamnak vagy kétszer, azután kijegyzetelem egy ragacsos noteszlepra a főbb eseményeket. (pl. Petőfi XIX. sz. költőinek a rövidített vázlata így néz ki nálam: ars poetica, költő feladata, 1. vsz: lant, 2. lángoszlop 3.népvezér 4. hamis próféta 5.feltételek 6. elérhető össz: költő látnok -vátesz) Persze ez arra jó, főleg életutaknál, hogy átláthatóbb legyen. Általában a monitorra teszem, vagy tv nézés közben nézegetem.. így nem szoktam leblokkolni vizsgákon:) Nekem sokat segít még a kávé, ha kell kettőt is iszok, azzal tényleg sok anyagot tudok egyszerre memorizálni. Sok sikert! :)
2010. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ha nekem céloztad (előtted válaszoló) ezt a "nem mindenki a kettesre hajt" szöveget, akkor elárulom, hogy én sem arra hajtottam. A max pontra hajtottam, és meg is lett németen kívül mindenből.


Mint mondtam, csak ilyenkor tűnik olyan nagy dolognak, utólag te is azt fogod mondani, hogy egy vicc volt.

Ha tovább akarsz tanulni, akkor ez még csak a bemelegítés.


De továbbra is tartom magam ahhoz, hogy felesleges mindent szó szerint bemagolni. Pl miért van egy magyar tételben 8-10 évszám? Teljesen felesleges, ahogy az életutak is. Kb a vershez kapcsolódó dolgokat kell tudni, nem felsorolni, hogy melyik városban mettől meddig tanult..

Törinél meg benne van az atlaszban (persze attól a nagyon alap dolgokat illik tudni).

2010. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem neked szántam:) Sajnos a mi tanárunk magyarból olyan, hogy nagyjából szó szerint kéri azt, amit ő már egyszer leadott. Igaz, nem látom értelmét, mert aki nála 5ös volt, 3as érettségit írt. Én alulról súroltam a 4est (mellette faktra jártam, megértettem az anyagot) 5öst írtam érettségin. Tanár válogatja..
2010. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen magyar és töri tanárom van. Szóról-szóra kér mindent. Minden tökéletesen tudok, de még álmodni sem merek álmodni a max pontról mert olyan rossz indulatú.
2010. jún. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!