Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az analízis elméletet hogy...

Az analízis elméletet hogy lehet úgy megtanulni, hogy ne őrüljön bele az ember?

Figyelt kérdés
A PSZF-re járok. Ebben a félévben matek analízisből van 80 definíció és 76 tétel (80+75=156) amiből 15-nek kell a bizonyítása is. Amikor tanulgatom akkor megy, csak nagyon lassan haladok, nagyon elvont és kevéstől is nagyon lefárad az agyam, és néha már nagyon elegem van belőle. Tud valaki valami bölcset mondani minderre?
2010. nov. 17. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én annak idején, amikor analízist tanultam próbáltam minél több gyakorlati példát megoldani, így jobban megértettem és könnyebben ment az elméleti rész is. Sőt mivel az írásbeli vizsgám szinte hibátlan lett, nem is kellett szóbeliznem, ami azért nagy megkönnyebbülés volt.
2010. nov. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a 15 bizonyítás igazán nem vészes, nekünk háromszor ennyi volt. Naponta 3-mat megtanulsz, öt nap alatt kész is. A definíciók meg a tételek tanulásánál figyelj arra, hogy értsd is, amit tanulsz. Aztán már csak meg kell tanulni, igazából erre nem lehet mit mondani.
2010. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló gondokkal küzdök. Nekünk azt javasolta a tanár, hogy nagyon sokat gyakoroljunk, mert a vizsgafeladatsorban a gyakorlati feladatokon van a hangsúly. Míg 1 definíció 1-2 pont, addig 1 feladat lehet akár 15-20 pont is. Szóval ha csak nem az ötös a célod, inkább típusfeladatokat csinálj.
2010. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a ZH-kkal belénk verik a gyakorlatot, így az elméletet se nehéz megérteni/megtanulni a vizsgára. Persze aki úgy csusszan át "véletlenül" egy gyenge kettessel, hogy pont olyan feladatok voltak a ZH-ban, amibe épp belekukkantott, annak nehéz dolga lesz.
2010. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 29. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!