Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemre jelentkeztem,...

Orvosi egyetemre jelentkeztem, szerintetek mennyiben módosulnak a pontok idén? Bővebben a leírásban!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az ilyet nehéz megbecsülni, de szeretnék egy két véleményt látni a témával kapcsolatban. A felvi-t már oda vissza kiolvastam, az összes cikket amit találtam neten, de nem nagyon jutottam előrébb! Nagyjából mik határozzák meg évenként a ponthatárok alakulását? Azt tudom, hogy az orvosin növelték a felvehetők létszámát. Én Szegedre jelentkeztem, és gyógyszerész szakra szeretnék bejutni. Sajna a biosz érettségi nem lett valami fényes, de ezt általánosságban tapasztaltam, hogy rengetegen, még a legjobb bioszosok is épp elérték a 60-70 százalékot! A tanárom mondta h az országos átlag emelt szinten 50 százalék körül mozog (nem tudom hogy van e valós alapja, nem találtam ezzel kapcsolatban semmi cikket) :S Ez hatással lesz a ponthatárokra nem? Reménykedhetem abban, hogy talán lentebb viszik a pontokat az orvosin? És ha nem vesznek fel? Mihez kezdjek!? Én mindenképp orvos szeretnék lenni!

Köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 6. 14:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te nem vagy tisztában ezek szerint a dolgokkal, szóval nem esik jól, hogy leosztasz. Főleg, hogy szerintem nem írtam semmi bántót, csak megkérdeztem, hogy tulajdonképpen mit jelöltél...


De akkor elmondok vmit:

Csak a Pécsi Tudományegyetemen van az orvosi karon belül a gyógyszerészeti szak, az összes többin (Se, DE, SZTE) külön van Gyógyszerésztudományi Kar.


Abban is tévedsz, hogy ugyanazt tanulják, mint az orvosok. Egyáltalán nem ugyanazt tanulják. Tudom, mert orvosira járok, és egyetlen egy óránk sem közös a gyógyszerészekkel. (csak a fogorvostan hallgatókkal)


Attól, hogy valaki doktori címet kap, még nem lesz orvos. A jogász is kap doktori címet, még sem orvos.


Orvos az általános orvos és a fogorvos.

Szóval nem szeretnélek elkeseríteni, de nem leszel orvos. Doktor leszel, de nem orvos!

2010. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!