Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemre jelentkeztem,...

Orvosi egyetemre jelentkeztem, szerintetek mennyiben módosulnak a pontok idén? Bővebben a leírásban!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az ilyet nehéz megbecsülni, de szeretnék egy két véleményt látni a témával kapcsolatban. A felvi-t már oda vissza kiolvastam, az összes cikket amit találtam neten, de nem nagyon jutottam előrébb! Nagyjából mik határozzák meg évenként a ponthatárok alakulását? Azt tudom, hogy az orvosin növelték a felvehetők létszámát. Én Szegedre jelentkeztem, és gyógyszerész szakra szeretnék bejutni. Sajna a biosz érettségi nem lett valami fényes, de ezt általánosságban tapasztaltam, hogy rengetegen, még a legjobb bioszosok is épp elérték a 60-70 százalékot! A tanárom mondta h az országos átlag emelt szinten 50 százalék körül mozog (nem tudom hogy van e valós alapja, nem találtam ezzel kapcsolatban semmi cikket) :S Ez hatással lesz a ponthatárokra nem? Reménykedhetem abban, hogy talán lentebb viszik a pontokat az orvosin? És ha nem vesznek fel? Mihez kezdjek!? Én mindenképp orvos szeretnék lenni!

Köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 6. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahh, már ezerszer leírták. Van egy irányszám, h max 150 embert vesznek fel. Ebből valamennyi az államis, pl. 35, ez nem publikus. Na most a 35. ember pontszáma lesz az állami ponthatár, a 150. emberé a költséges ponthatár. Az, hogy kinek hány pontja van, remélem nem kell magyraázni.
2010. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Most én vagyok hülye, hogy nem értem, vagy elírtál vmit?

"gyógyszerész szakra szeretnék bejutni" és "mindenképp orvos szeretnék lenni". Ez kicsit üti egymást...most akkor tulajdonképpen mit jelöltél elsőnek?


Amúgy nem lehet tudni. Attól függ, hogy akik jelentkeztek azoknak hány pontjuk van. Az meg, hogy az átlag most kevesebb biosz érettségin, még nem jelent semmit. Lehet azért is 50% az átlag, mert mindenkinek kollektíve szar lett, de lehet az is, hogy végletes. Ha végletes, akkor meg simán lehet, hogy a magas pontosok orvosira jelentkeztek. Remélem érted mire gondolok.

Szerintem túl nagy változás nem lesz, mindenhol max +- 3 pontot jósolok. De hát kitudja...


Hány pontod lesz? (előreláthatólag)

2010. jún. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Amúgy csak a jelentkezők pontszámától függ, hogy mennyi lesz a határ. Semmi mástól:) Ha jelentkezett 200 olyan ember, akinek 450 pontja lesz, akkor annyi lesz a határ...

Persze erre kicsi az esély...Ezért nem is lehet megjósolni. Reménykedj, hogy felvesznek.

2010. jún. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én tanárom annyit jósolt (volt ilyen pesti megbeszélésen, biosz emeltekkel kapcs, stb.), hogy elvileg csökkenHET az orvosi pontszáma 3-4 pontot. Bízok benn, nekem csak 2 pontot kéne esnie, hogy meglegyen a SOTE:) de sajnos ez közel sem biztos, mert ahogy előttem is írták, lehet, h a biosz emeltek rossz része nem orvosira megy, hanem egyéb helyekre. Majd meglátjuk.
2010. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
-2 ponttal még esélyes vagy. De vidékre meg tuti bekerülsz, az nem jó?
2010. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Végülis Pécs sem lenne rossz, jártam ott többször is és nagyon szimpatikus város, de Pest lenne az 'álom':) ott több az ismerős, ami azért nem egy utolsó dolog. Debrecen tőlünk rettenetesen messze van, Szegeden meg még sosem jártam, és nem is ismerek arra senkit. Adna egy kis biztonságérzetet az ismerős közeg:)
2010. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pécs szép hely:) És Szeged is, én oda járok:) Abszolút szerethető kis hely:)
2010. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor végső esetben az is megfontolható:) kösz az infót:) Majd meglátjuk, mit hoznak a pontok:)
2010. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

első válaszadó! igen tisztában vagyok a pontszámítással és azzal is hogy mi az irányszám. a kérdésem nem az irányszám fogalmára vonatkozott, hanem hogy mik befolyásolhatják a pontok alakulását!

második válaszadó! a gyógyszerész is orvos. ha mem orvos lenne akkor nem ugyanazt tanulná mint a az ÁOK-osok, és nem orvostudományi karon oktatnák! és a doktor titulus is elég árulkodó, amit a diploma megszerzésével kapnak!

a többi választ köszönöm, többé kevésbé le tudtam szűrni dolgokat!

2010. jún. 7. 14:04
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszerész is orvos??? Szerintem te inkább nem menj sehova...
2010. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!