Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a függvény két halmaz...

Ha a függvény két halmaz koordináta rendszerben való ábrázolása hogyan lehet három halmazt ábázolni? Térben? És négyet?

Figyelt kérdés

2018. jan. 26. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ábrázolod a harmadik halmazt is. Itt mi a kérdés? Térben meg úgy, ha adsz a fv-nek még egy z tengelyt is, így már 3D-ben tudod ábrázolni.
2018. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A függvény NEM két halmaz ábrázolása...

A függvény alap- és képhalmaza nem csak szám lehet, és nem csak egyváltozós lehet, és a függvényérték is lehet vektor.

Te a valós-valós egyváltozós függvényekre gondolsz,és azoknak is a grafikonjára, azon belül a derékszögű koord-rdsz-ben ábrázolva.


Többváltozós függvények esetében sincs három halmaz, csak az alaphalmaz elemei vektorok.


Speciálisan a kétváltozós függvényt lehet 3D-ben ábrázolni, és jól látod, az n-változós függvényeket lehet (n+1) dimenzióban "ábrázolni", (hacsak valós szám a fgv-érték), csak tudjad elképzelni.


De pl. vektor-vektor függvényeket, vagy komplex változós függvényeket már nemigen lehet jól szemléltetni.

2018. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De például ha egyszerre szeretnék(nem külön-külön), egy függvényben abszolút érték és négyzetgyök függvényt azt lehet derékszögű koordináta rendszerben is ábrázolni és lehet térbeli derékszögű koordináta rendszerben is nem?
2018. jan. 27. 12:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Inkább így mondom: a térbeli derékszögű koordináta rendszerben három "sima" derékszögű koordináta rendszer van az x-y, a z-y és az x-z. Ha az x-y koordináta rendszerben ábrázoljuk az abszolút érték függvényt, és a másikban pedig a négyzetgyök függvény akkor kaphatunk egyet a térben is nem?
2018. jan. 27. 12:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, szerintem senki sem fogja megérteni, hogy mire akarsz kilyukadni és ennek a legfőbb oka, hogy mind a függvényekkel, mind a koordinátarendszerekkel kapcsolatban alapvető hiányosságaid vannak. Attól, hogy térben ábrázolsz és mondjuk csak az "x-y" tengelyen ábrázolsz, ahogy Te fejezted ki magad, attól még van egy harmadik "z" koordinátája, mert TÉRBEN van. De nem értem, hogy mi okod lenne amúgy térben ábrázolni egy valós függvényt.
2018. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
Hajjaj, komoly gondjaid vannak a függvényekkel. Nem kevesebb az ábrázolásukkal.
2018. jan. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom érthetően elmagyarázni. Mi úgy tanultuk hogy a függvény egy hozzárendelés amiben két halmat van A és B. Az A halmaz az értelmezési tartomány a B pedig a képhalmaz. Az A halmazt az x tengelyen ábrázoljuk, a B halmazt az y tengelyen. Ha adnánk egy harmadik halmazt pl C-t akkor azt a z tengelyen ábrázolnánk. A kérdés pedig hogy mi lenne négy halmazzal?
2018. febr. 2. 20:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de ezt így reménytelen helyretenni.

Nagyon sok dolgot összekeversz, illetve több fogalmat nem jól értelmezel.

Érteni vélem a kérdésedet, problémádat, de azt sem jól teszed fel, illetve amit kérdezel, annak nincs értelme, ezt leírtuk már feljebb.

Sajnos ez így nem fog menni, tanuld meg az alapokat, pontosítsd az ismereteidet, aztán jövőre visszatérhetünk a dologra :)

2018. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom lehet a megfogalmazással vannak gondjaim mert elsőnek nem teljesen az ítram le amire gondoltam. És a negatív válaszadóknak mondom hogy színötös vagyok matekból.
2018. febr. 3. 08:24
 10/10 Tom Benko ***** válasza:

Na, akkor kezdjük az elején. A függvény valóban két halmaz között teremt kapcsolatot. PONTOSAN kettő között. Nincs C halmaz, sem D, sem egyéb. Viszont az lehet, hogy az értelmezési tartomány szám-n-esek halmaza. Pl. ilyen a négy alapművelet: egy számpárhoz meghatározott szabályok szerint egy számot rendelnek hozzá, pl. +(3,4)=7. Ilyen módon a függvény egy szám-n+1-est hoz létre. Ezek pedig egy n+1-dimenziós geometriai tér pontjaival azonosíthatóak, így jön létre a függvény grafikonja. Ezt általában elképzelni sem tudjuk, maximum a három dimenzióig, illetve kis erőlködéssel az \mathbf{R}^3\to\mathbf{R} függvényt szintvonalakkal és hasonlókkal szemléltethetjük.

Tehát: ha te egy A\times B\toC függvényt szeretnél ábrázolni, az a hagyományos módon megy. Amit viszont írtál, az eléggé értelmezhetetlen sajnos.

2018. febr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!