Ennyi kellett neki, hogy végre komolyan vegye az életét?
A lányomat tavaly kirugták az egyetemről.
Nagyon jó tanuló volt gimiben, érettségi előtti évben “bolondult meg”.
Elkezdett nem tanulni,bulik,fiúk...így tovább.
Miután kirugták az egyetemről, hihetetlen félelmet láttam rajta,mintha valaki csettintett volna az orra előtt,hogy hahó,elszúrtad az életed. Hihetetlen erővel nekiállt tanulni történelmet 2 hónap tabulással és egy 96%-os emelt érettségit produkált+megtanult még egy nyelvet.
Majd ennek köszönhetően majdnem maximum pontszámmal felvételizett ugyanarra az erős egyetem ugyanaz szakára és azóta 4.7-es átlagot tartja,ráadásul államin,ösztöndíjasan(mielőtt kicsapták önköltségesen volt). Ahonnan anno kirugták,most könnyedén veszi az akadályokat.
Azóta napi minimum 5-6 órát tanul.elgondolkodtam,hogy van akinek egy hatalmas pofon kell ahhoz,hogy végre leszálljon a földre,hoy nem játék az élet...
Mi a véleményetek erről?
1) Túlságosan belekényelmesedett a közoktatásba, s nem bírta az éles váltást a felsőoktatásra.
2) Mivel olyan tárgyakat tanul újra, amiket egyszer korábban már felvett, így annyira nem nehéz 4.7 átlagot produkálni. Főleg olyan szakon, ahova a történelem felvételi tárgy.
Túlzásokat látok végig...
2 hónap alatt soha nem készülsz fel egy emelt töri érettségire, ha előtte évekig felé sem szagoltál...
S te nem azt írtad, hogy a nagy tudásáról csak leporolta egy kicsit a port...
Azt sem hiszem el, hogy képes volt megtanulni egy nyelvet. :D Ugyan már.. ha már félévkor kidobták, akkor is lett kb. 7 hónapja.
Azalatt volt 2 hónap intenzív töri tanulás... jah és mellette egy nyelvet kompletten? :D
Amikor másnak évekre van rá szüksége. :)
4,7 sem nagy dolog ha valaki napi 5-6 órát tanul..(Ha tanul bárki is annyit..).
Főleg, hogy nem először csinálja.
Vélemény? Örülj neki, de hidd el túlzások/szuperlatívuszok nélkül is ugyanolyan büszke lehetsz rá!
"2 hónap alatt soha nem készülsz fel egy emelt töri érettségire, ha előtte évekig felé sem szagoltál... "
nem akarok senkit lenézni, de egyetemen egyáltalán nem ritka, hogy egy-egy vizsgára egy közel emelt töri mennyiségű anyagot kell megtanulni és ott nincs rá 2 hónapod se. Főleg úgy, hogy ki vannak adva a tételek...
A kérdésre válaszolva meg igen, vannak ilyen emberek, általában én nekem is minden csak másodszorra sikerül, mert csak egy kudarc után kapok észbe.
"nem akarok senkit lenézni, de egyetemen egyáltalán nem ritka, hogy egy-egy vizsgára egy közel emelt töri mennyiségű anyagot kell megtanulni és ott nincs rá 2 hónapod se. Főleg úgy, hogy ki vannak adva a tételek... "
Nem kell lenézned senkit, hiszen nem csak te vagy egyetemista és mindenki jól tudja, hogy nagyon ritka az a vizsa, amire annyit kéne tanulni, mint egy emelt történelem érettségire.
Történelmet hány évig tanulod?
Kapásból 5-6 év általános, min. 4 év középiskola.
Ez alsó hangon 10 év alapozás történelemből.
Ezen kívül alsó hangon ha végig tanulod normálisan ezeket az időtartamokat, akkor is több, mint 1-2 hét felkészülést ráfogsz szánni csak magára az írásbelire olyan formában, hogy kitöltöd és nézegeted az előző évieket.
A szóbelit meg szimplán be kell nyalni.
Amíg egyetemen tanulsz egy tantárgyat félévig és évközben vagy zh-k alapján már megajánlott vagy vizsga és szóbeli.
Azonban ez akkor is csak félév anyaga marad.
Emellett erősen szűrhető arra, amik előadásokon elhallatszódtak.
Jah és az egyetemi vizsgákra mennyit készülsz?
Max 1-2 hetet. Félév alapozással.
Ennyit arról, hogy nehezebb vizsgák volnának...
Maximum annak nehezebb, aki szorgalmas volt már a középiskolában és nincs hozzászokva ahhoz, hogy az utolsó percben megtanulok mindent.
"Ez alsó hangon 10 év alapozás történelemből. "
Csak azt felejted el, hogy általánosban és középiskolában az anyag jórészt megegyezik, a témakörök biztosan, középiskolában emeltszinten hozzá kell csapni mondjuk a dupláját, de így is vígan elég 4-5 könyvnyi anyag, aminek a jó része líra, mese és kiszortírozva a lényeget a konkrét megtanulandó anyagmennyiség nem több semmivel mint egy vizsgára. Ez viszont nem azt jelenti, hogy az emelt töri könnyű lenne, sőt. Probléma lehet, hogy olyan jellegű technikával kell feldolgozni az anyagot, ami bizonyos egyetemi szakokon nem feltétlenül célravezető, hiszen az emelt érettségiknél kivétel nélkül jellemző, hogy sose direktben kérdeznek rá valamire, vagy legalábbis nagyon ritkán fordul elő ez, hanem főként összefüggéseket kell meglátni, alapismereteket továbbgondolni és forrásokat elemezni. Néhány egyetemi szakon pedig meg van adva három könyv és ha azt megtanulod a vizsgára, akkor hiába nem érted miről van szó, könnyedén átmehetsz akár jó jeggyel is. Persze ez nem az összes szakra igaz, fogalmunk nincs, hogy a szóban forgó illető milyen szakra jár, lehet, hogy ez a tanulási módszer az ő szakán elvárt és emiatt már rutinnal állt neki.
Viszont ami miatt az emelt töri nagyon nehéz segítség nélkül az maga az anyag összegyűjtése. Egy csomó forrás, összefüggés, szükséges dolog nincs benne a könyvekben, illetve ha nem vagy felkészítő tanár, akkor fogalmad sincs, hogy az kelleni fog majd, éppen ezért a szerencsén is múlik, hogy pont azt megtanulod-e.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!