Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakácsként akarok tovább...

Szakácsként akarok tovább tanulni, válaszolnátok hogy miket kell csinálni, nehéz a suli? és tényleg van hátránya is? Pl mosogatni kell ilyesmikre gondolok és egy lány érvényesülhet a szakmába?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat
2010. máj. 28. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém szakács, vagyis most csinálja a vizsgáit pont :)

Hát a vendéglátózás nem könnyű munka. Arra kell felkészülni, hogy amikor más pihenne, neked akkor kell dolgozni. Nyáron pl. rengeteget, plusz ünnepek idején. Azért van kevés női szakács, mert ha belegondolsz, ha majd egyszer gyereked lesz, akkor elég nehéz lesz összehangolni a munkáddal. Nem úgy megy, hogy bemész reggel 8-ra és 4-kor elmész, legalább is a legtöbb helyen, hanem délután, este kell a legtöbbet dolgozni, ha pl. rendezvény van, na meg hétvégén. Nem akarlak róla lebeszélni, de ehhez elég nagy állóképesség is kell, meg jól kell bírni a stresszt, meg a terhelést.

2010. máj. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én lány vagyok,és szakácsként végeztem. Suli után dolgoztam is 3 évet a szakmában. Szerintem szép, és érdekes szakma, de az előttem lévőnek igaza van, nagyon melós, sokat kell hétvégézni, és sok az esti műszak is.

Hátrány pedig persze hogy van, főleg lányként. Tanuló korodban persze hogy kell mosogatni is, hiszen minden folyamatba bele kell látni, és későbbiekben is rendbe kell tartani a konyhát. Én soha nem felejtem el, hogy első gyakszi nap 8 órán keresztül hagymát szeleteltem, de olyan is volt hogy csak húst klopfoltam. Szakácsnak lenni nem csak a főzésből áll, ott vannak az előkészítések, szakosított tárolás, stb. Lehet hogy egy nő is válhat kiválló szakemberré, de pl. én egy vidéki nagy szállodában voltam tanuló, ahol a marha negyedben érkezett, a sertés meg félben, és volt hogy egész nap birkát bontottam, vagy halat. Ez azért egy nőnek megterhelő tud lenni. Ugyanezz később is visszaütött, amikor jött az árú, egyedül voltam a konyhán, és magamnak kellett lecipelni a szuterénbe.

A beosztás is általában napi 12-13 óra, 2 nap meló, 2 szabad, persze vannak kivételek. Én azért váltottam pályát, mert sok volt a hétvége, a karácsonyok, a szilveszter, és hogy éjszakába kellett haza járnom.

Ha most végeztem volna szakácsként, akkor egy jó szállodába próbálnék elhelyezkedni, ahol sokat lehet fejlődni, és a testvérszállodákba is van lehetőség gyakorlatot szerezni.

Mindenképp ajánlom hogy a nyelvtanulást helyezd előtérbe, mert akár külföldön is dolgozhatsz, és sok étteremben vannak már nevesebb külföldi séfek, és ugye előny ha meg tudod magad értetni.

Kérdezz nyugodtan, hátha tudok segíteni.

2010. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, igen én is külföldre gondoltam pl ausztriába v németbe., nagyon kell sietni ebbe a munkába? és egy szakács jól keres? majd még írok kérdéseket :)) amik még az eszembe juttnak:!
2010. máj. 28. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy JÓ szakács általában nem keres rosszul, de nagyon keményen dolgozik is.

És hát igen, ez egy sietős, és ezzel együtt precíz munka.

Nagyjából van róla fogalmam (nekem szakács az öcsém), mert én cukrászként dolgoztam, eléggé hasonló. Plusz amire nem árt felkészülni, hogy ebben a nagy hajtásban bizony nem mindig beszélnek kedvesen az emberrel. Én ezért hagytam abba, idegileg nem bírtam, hogy csak a kapkodás, meg az ordítozás. Amúgy persze szép sikereket lehet elérni, lehetnek sikerélményeid meg minden, csak nekem nagyon nem volt való az ilyen munka.

2010. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég jól lehet keresni, én szakácsként többet kerestem, mint most. És igen, elég nagy a pörgés, és fárasztó meló is, de egy kis rutin után könnyebben, és gyorsabban megy. De minden fejben dől el. Ha felkészült vagy, és tudod a folyamatokat, simán megy minden. Persze ez sok dologtól függ, hogy milyenek a felszolgálók, és az üzletvezető.

Ha külföldre akarsz menni, akkor továbbra is csak magamat tudom ismételni, nagyon fontos a nyelvtudás.

2010. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!