Most fogom elkezdeni gimiben a 12.évet és sok kérdés lebeg a szemem előtt a továbbtanulással kapcsolatban..A pontszámaim hány tantárgyból adódnak össze,vagy esetleg az összesből? Mikor kell leadni a jelentkezést? A jelentkezés sorrendjét meddig lehet megváltoztatni? Az órákat mikor és hogyan kell felvenni? Hogyan képzeljem el az egyetemet? Nagyon kiváncsi vagyok a véleményetekre,várom a válaszokat.
Ja meg persze a kollégiumról érdekel minden (főként a corvinus de egyébként minden érdekel)
2017. júl. 27. 10:23
2/4 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy van matek,tesi,irodalom óram?(tegyük fel egy szociológiai szakon)
2017. júl. 27. 10:28
3/4 anonim válasza:
A pontszámaim hány tantárgyból adódnak össze,vagy esetleg az összesből? Mikor kell leadni a jelentkezést? A jelentkezés sorrendjét meddig lehet megváltoztatni?
A pontszámod függ az érettségi eredményedtől és a jegyeidtől. Érettséginél az elért százalékot nézik, jegyeknél pedig az utolsó és utolsó előtti év végi jegyet matekból, irodalomból, nyelvtanból, töriből, nyelvből és egy választott tantárgyból. Választottnak bármelyik tantárgyat választhatod amit legalább 2 évig tanultál. A jelentkezést azt hiszem február környékén kell leadni, a sorrenden pedig még júliusban is változtathatsz, de ilyenkor új szakot nem adhatsz hozzá és meglévőt sem törölhetsz, ha jól tudom. Az egyetemről és koliról nem igazán tudok mit mondani, hiszen én is majd csak szeptemberben kezdem. :D
2017. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
4/4 anonim válasza:
Az órákat majd a beiratkozás után lehet felvenni, de gólyaként lehet hogy a TO eleve felvesz neked pár kötelező órát. Az aktuális tanévben meghirdetett tárgyakat mindig a szak operatív tantervében láthatod a meghirdetés félévével, illetve a kreditértekkel és a számonkérés formájával együtt, a neve vagy a tárgykódja alapján pedig rá tudsz keresni, így (általában) részletesebb információhoz jutsz. Tesi lesz, (a Corvinuson) kettő kötelező félév, amit az első négy aktív féléved során kell elvégezned, kredit nem jár érte mivel kritériumtárgy, de szerencsére nem a gimnáziumi tesi, hanem szabadon választhatsz rengeteg sport és elfoglaltság közül. Az egyetem önmaga meg jó, néha fárasztó, mert természsetesen itt már mindent magadnak kell elintézni, minden adminisztrációs dolgot neked kell megoldani, nem lesz már ofő aki elintézi, de hamar meg lehet szokni. Az oktatók/hallgatók többsége teljesen átlagos, semmi extra, teszi mindenki a maga dolgát. Az órákat majd érdemes a barátokkal egyszerre felvenni, hiszen itt nincsen fix órarend úgy oldod meg ahogy akarod az órarended (vagyis inkább ahogy tudod a Neptun miatt :D ).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!