Mit gondoltok az orvos és jogász szakmákról?
Nem tudok ezek közül választani. Pszichológus, orvos, vagy jogász szeretnék lenni. Esetleg, ha ezek nem jönnek össze akkor tolmács, vagy idegenvezető! Szerintetek?
14/L
Ezt az ötvenet honnan veszed? Én kb. annyival szoktam "összefutni" minden helyen, ahova behívnak - értsd, ha a munkaadó elkottyantja, hogy hányan jelentkeztek. Ebben persze az is benne van, hogy tavaly óta államigazgatási létszámstop van, szóval pár kivételtől eltekintve nem lehet felvenni senkit a közigazgatásba, így minden végzett jogász az ügyvédekre zúdul.
Persze akinek van ügyvéd haverja, annak nem gond az elhelyezkedés.
>>ma 11:38
Orvoshoz: Szeretem a bioszt, a kémiát nem annyira, de 5-ös voltam belőle, és úgy néz ki most is az leszek.
Tolmács: Imádom az angolt. Egyik legjobb angolos vagyok az osztályban. Sajnos lusta vagyok megcsinálni az angolházikat, így szedem be az egyeseket, és csak 4-es vagyok. Elvileg jó a nyelvérzékem. De ennyi tuti nem elég hozzá.
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! Van még a Fodrász, egész kicsi korom óta az szeretnék lenni, de anyám lenéz miatta, és amikor meg akartam jelölni egy olyan iskolát, ahol ezt tanultam volna olyanokat mondott "Igen, te csak fodrásznak vagy való...Nem érsz te el semmit az életben" Inkább lemondtam róla.Az orvos, és jogász dolgot Ő akarja, de nekem is tetszik. Nem tudom...
A tanulmányis ember mondta a karrier irodában pár hónapja.
Elkottyantja... :D Engem a Henessi & Co-hoz hívtak gyakornoknak...elkotyogtam, hoppá ;)
Fenntartom, hogy el tud helyezkedni az, akinek nem 9. félévben jut eszébe, hogy 6 hét gyakorlatot is meg kéne csinálni. Sült galamb máshol sincs, az h*lye aki azt hiszi - akármilyen szakmában - hogy azért mert diplomája van egyből kapkodnak érte a munkaadók.
Ezek még álom szintjén mozognak ilyen idős korban. El sem tudod képzelni, hogy mennyit is mit kell tanulnia egy orvosnak vagy jogásznak. Annyi a közös a kettőben, hogy végzés után "Dr." lesz a neved előtt, és mindkettőt osztatlan képzésben oktatják. Ennyi, semmi több.
Az orvosi nem olyan, mint a Grace klinika, hogy "járkálunk a betegekhez, segítünk, de rengeteg szabad időnk van, ezért pletyó és kavarás az egész". Az első 3 évben beteget szinte nem is fogsz látni, és szinte csak kémiát, biológiát (főleg sejtbiológiára gondolj, azaz különféle molekulák, receptorok, genetika stb., nem állatok és mezők), anatot (mintha egy 1000 oldalas latin telefonkönyvet kellene megtanulni) és fizikát kell majd tanulni, de azokat nagyon töményen... Azaz tiszta "reál" az egész.
Gondolom, a jogot is leírja majd valaki ilyen felületesen, hogy érzékeld a különbséget.
A pszichológus (semmi köze az orvoshoz, ő bölcsész, remélem nem a pszichiáterrel kevered), jogász, idegenvezető, tolmács pedig "humán" munkák, én így inkább ezek közül ajánlanék neked egyet, mert a kérdésed alapján humán beállítottságú vagy.
De még úgyis korai dönteni, majd gimnáziumban meglátod, hogy mi tetszik...
Sajnos nem vettek fel gimnáziumba, hanem nyelvi előkészítős, szakközépbe. De így utólag nem is bánom, hogy nem gimi lett! Igen, egy kicsit humán beállítottságú vagyok, és igen elfelejtettem, hogy a pszichológus bölcsész. Grace klinikából még egy részt sem láttam életemben. Nem gondolom azt, hogy az egész egy nagy "hawaiiozás", hogyha már Orvos/Jogász/Pszichológus vagyok, akkor kapkodnak értem. Tudom, hogy a jogász nem éppen hiányszakma de bejön. Álmodozás, álmodozás, igen. Nekem a Fodrász az álmom, nem az Orvos/Jogász/Pszichológus/Tolmács/Idegenvezető. Csak ugye azt anyám lenézi.
Mindenkinek örök hálám! (:
22:44 kolléga, na majd meglátjuk... Ha ott tudsz maradni a Henessinél, akkor nagy szerencséd van, egyébként pedig nem a gyakorlat fogja érdekelni őket, hanem hogy minimált kérj (ez az alap), legyen startkártyád, meg ilyesmi. De sok olyan hely is van, ahol még a jelölt fizet.
Egyébként a valós statisztika az, hogy az évente végző kb. 3000 jogászból kb. 1000-1500 tud elhelyezkedni a klasszikus jogi területek egyikén. Viszont a diploma jól konvertálható.
A felvételi hidd el, nem volt számomra nagy gond! A matek az még az osztály legjobb matekosának sem sikerült, úgyhogy nincs mit szégyellnem! A nyelvtan 40 pontos lett, az 50-ből!
Ha úgy van, akkor még mindig át tudok iratkozni Szakközép-ből Gimibe. Elég erős szakközépbe vettek fel..nem a legszarabba! Szóval, amíg nem tudod mi van, nem kéne beszólni
:)
Szerintem meg nem korai elkezdeni gondolkodni rajta, mert ha megvannak a (komoly) továbbtanuláshoz szükséges képességeid és érdeklődésed, akkor érdemes kicsit több energiát fektetni az első középiskolás évek alatt is abba, ami érdekel és amire később szükséged lesz. Utolsó egy-két félévben sokkal nehezebb lesz bepótolni, bármelyik irányt is választod...
Ami nem hangzott még el: a pszichológus (ellentétben azzal, amit itt egyesek mondanak) NEM bölcsész, bár szegeden pl. a szak a bölcsészkarhoz tartozik. A pszichológia a közhiedelemmel ellentétben alapvetően nem Freud és Jung elképzeléseirő szól; az eredményeinek megértéséhez, alkalmazásához és továbbfejlesztéséhez kimondottan természettudományos gondolkodás szükséges (kísérletek és az abból levonható következtetések logikája, érvényessége, ellenőrzése stb.), annak ellenére, hogy az, amivel foglalkozik, olyan "humánosan" hangzik. Úgy is mondhatnánk, hogy "humán" területet vizsgál "reál" módszerekkel.
Az egyetemi tananyag pedig a középiskolás tárgyak ismeretei közül elsősorban a _biológiára_ épít, és kicsit a matekra (statisztika) is. Törire, magyarra elhanyagolhatóan.
Sokan csak akkor szembesülnek ezzel, mikor gólyaként meglátják az első féléves tantárgylistát...
Ha esetleg közelebbről szeretnéd körvonalazni, hogy nagyjából miről van szó, javaslom, lapozz bele az Attkinson-féle könyvbe (könyvtár, vagy akár egy nagy könyvesbolt ahol le lehet kényelmesen ülni).
És szerintem - bár ezzel a résszel lehet, hogy tényleg csak később kellene foglalkoznod, sokat fogsz még változni a következő években - azt is vedd figyelembe, hogy alapvetően milyen "munkastílus" szükséges az adott szakmához (a szak elvégzéséhez és az azután végezhető munkákhoz); ez legalább olyan fontos, mint az, hogy milyen tárgyak érdekelnek!!!!
Olyasmikre gondolok, hogy kitartás, precizitás, stressztűrés, vagy akár fordítási készség (ami nem egyenlő a nyelvérzékkel), határozottság, mit tudom én, tudsz-e embereket érvekkel meggyőzni... minden szakmában vannak a sikerességnek ilyen jellegű kritériumai is; ezeket egy egyetemi felvételin nem kérdezik, de ha nem az egyéniségednek megfelelően választasz, nagyon megnehezíted a saját dolgodat.
Azzal meg ne törődj, hogy van, aki kiakad azon, hogy ennyi minden érdekel. Inkább örülj neki, ha tényleg így van, és legyél rá büszke - érdekes és nyitott ember vagy...
Anyukád meg nem biztos ám, hogy leszfitymálni akar téged, lehet, hogy csak provokálni próbál, hogy "többet" hozz ki magadból, vagy hogy legalább ne vesd el túl korán a továbbtanulás lehetőségét.
Mert ha 18 évesen jössz rá, hogy mégis tanulni szeretnél, az valószínűleg sokkal nehezebb helyzet, mint ha 18 évesen döbbensz rá, hogy mégsem tanulni akarsz, hanem fodrászkodni...
(Egyébként abban sincs semmi lenézni való, szerintem. Én is előbb választanám sok diplomás foglalkozásnál...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!