Mennyire igaz az, hogy az emelt szintű érettségi szóbelijénél azok, akik délelőtt mennek azoknak általában jobban sikerül a feleletük, mint akik délután mennek?
Jövőhéten fogok szóbelizni 2 tárgyból is és azért eléggé izgulok! Az egyik tárgyból délelőtt 9:00-kor szóbelizek, a másikból meg délután 15:00-kor. Bár mindkettőre felkészültem úgy hogy minél jobban menjek, azért kissé félek, ugyanis azt hallottam, hogy azok akik délután mennek szóbelizni azok nagyobb eséllyel kaphatnak kevesebb pontot mint akik délelőtt mennek, ugyanis a tanárok délután a sok szóbeliztetés miatt már nem olyan toleránsabbak mint délelőtt és ezért hajlamosabbak pesszimistábban is értékelni a dolgokat. Ezt ismerőseim is tudják valamennyire bizonyitani, hisz az egyik ismerősöm anno délelőtt volt és bár nem érezte úgy hogy annyira jól ment volna, ennek ellenére mégis jó pontszámot kapott végeredményként (40 valamennyi az 50-ből), míg a másik meg délután volt és úgy érezte hogy ő mindent jól tud, a bizottság tagjai is "megdícsérték", ennek ellenére jóval kevesebb pontot kapott a végén mint az előbbi gyerek.
Éppen ezért egy kicsit félek attól, hogy netán én is majd rosszabb színben fogok feltűnni a délutáni napos szóbelimnél és emiatt lehúznának még ha jól is tudom a dolgokat.
Ez mennyire szokott igaz lenni?
Vagy csak én gondolom így?
Szerintem ezt így nem lehet kijelenteni.
Persze, mivel emberek vizsgáztatnak, alapból van szubjektivitás a pontozásban - lehet, hogy ugyanaz a felelet egy másik bizottságban egy pár ponttal többre vagy kevesebbre jönne ki, de ez van: azért elég konkrét lista van arról, hogy mire kell / lehet pontot adni!
És a fellépés, a magabiztosság, az, hogy összefüggően tudj beszélni az adott témáról, hogy feltalálod-e magad, ha kérdeznek, az is rengeteget számít!
Ilyen alapon reggel is adhatnának kevesebb pontszámot, mert az korán van, nekik is fel kellett kelni 6-kor, felöltözni, átvergődni a reggeli forgalomban. :D
Egyébként ilyen nincs,hogy azért értékelnek valakit rosszabbul,mert már unják az egészet és ezért hagy legyen rossz a diáknak.
Semennyire.
Butaságokat én is tudok hallani. Meg én is ismerek embereket, akik szeretnek másokat riogatni. Van, aki ettől érzi jól magát.
Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a színész a harmadik felvonásban már rosszabbul játszik, mert fáradt. A vizsgáztatónak ez a munkája.
Azt tapasztalatból mondom, hogy a pontszámnak nem a vizsgázó érzéséhez van köze, egész mástól függ. Az, hogy van két ismerősöd, aki érzett valamit, nem bizonyít semmit (még ha lenne köze az érzésüknek a felelet értékeléséhez, akkor sem bizonyítana semmit 1-1 példa).
Szóval ne ezen izgulj, hanem készülj a vizsgára, a tantárgyi bizottság is készül, van kávéjuk, és képesek délután is ugyanolyan jól vizsgáztatni.
cáfolnám, 2 tárgyból szóbeliztem emelten, mindkétszer délután 4 után jutottam be a terembe [a feleletet 5 után kezdtem, hála a csúszásoknak]
és mindkét szóbelim 90+ % lett
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!