Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi pontrendszerbe kis...

Érettségi pontrendszerbe kis segítség?

Figyelt kérdés
Ugyebár infó nem kötelező érettségi tantárgy, HA infóból érettségizek, és matek infóval megyek tovább egyetemre, akkor az infó év végi jegyet feltétlen továbbviszem, vagy választhatok pl fizikát?

2017. ápr. 24. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez engem is érdekelne.
2017. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Nincs összefüggés. A tanulmányi pontjaid esetén az ötödik tárgyadnak egy szabadon választott TERMÉSZETTUDOMÁNYOS tantárgynak kell lennie (biológia, fizika, kémia, földrajz, természetismeret vagy természettudomány). Az informatika ebben az esetben NEM számít természettudományos tantárgynak, így nem is választhatnád azt. Egyszóval a kérdésedre a válasz: természetesen választhatsz fizikát.
2017. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy kalkulátor. Amint látod meg kell adni az utolsó két év végi eredményeket, valamint az érettségi eredményeket.

Akkor "viheted tovább" például a fizika jegyeidet, ha az neked egy választott tantárgyad volt, de ez esetben sem csak azt fogod, hanem a többit is, ami szerepel ott.


Van egy másik opció is (a kalkulátor automatice a jobbat választja), ha az érettségi eredményeid (nálad a matek és az infó) kimondottan jók, akkor az érettségi eredményeidet veszi csak figyelembe, de azt duplán.

Példa: magyar-matek-töri-angol-infó mindkét év végén 5-ös eredmény; magyar-töri-angol érettségik 30%, matek-infó érettségik 90%-osak középszinten. Ez esetben a Tanulmányi pont (Középiskolai eredményből + Érettségi átlagból): 154 pont, Érettségi pont (Matematika + Informatika ismeretek): 180 pont. Mint látható, hiába 5-ös minden év végi jegy, nem feltétlenül "ér valami sokat", sőt semmit sem (jelen esetben).


Ezt azért írtam le, mert gyanítom majd nálad is ez lesz a helyzet (mármint hogy jó infó és matek érettségit fogsz írni, hiszen egyetem a cél).

2017. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2: Dehogy kell természettudományos tantárgynak lennie. Ha ez így lenne, akkor engem nem vettek volna fel egyetemre, mert egy darab olyan tárgy sem szerepel a listában amit tanultam volna 2 évig középiskolában (mivel nem is volt ilyen, csak kémiám volt 2 évig, de az meg 9 és 10-ben.).
2017. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Főszabály szerint egy, legalább két évig tanult választott természettudományos tantárgy vagy két, legalább egy évig tanult, választott természettudományos tantárgy kell.


Egyébként de, minden további nélkül felvesznek akkor is, ugyanis duplázás esetén egyáltalán nem veszik figyelembe a középiskolai eredményeidet.


[link]

2017. ápr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekes...

Én az Elektronikai ismeretek nevű tárgyamat adtam meg, mint választott tárgy és elfogadták. Pedig nem duplázással kerültem be. Bár ez már 3 éve volt, akkor azóta ezt is elcseszték.

Akkor elnézést kérek, tényleg nem úgy van ahogy tudtam.

2017. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!