Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az idei matek...

Szerintetek az idei matek érettségi nehezebb vagy könnyebb lesz, mint az eddigiek?

Figyelt kérdés
Ugye módosították a kerettantervet, és sokaktól hallom, hogy idén sokkal nehezebb lesz az érettségi. Én is idén érettségizem és eléggé félek ettől, főleg a matektól. Megoldottam a mintafeladatsorokat, de a tanárok azt mondják, ebből nem lehet kiindulni, mert az előző módosításnál sem voltak hasonlóak a mintafeladatsorok az igazi érettségihez képest. Igazságtalannak tartom, hogy rendesen megcsináltam lelkiismeretesen majdnem az összes előző évi feladatsort, ami fent van a neten, tök jól begyakoroltam a feladattípusokat, de ha új féle feladatokat fognak belerakni lehet nem fogom tudni őket megcsinálni. Nagyon félek.

2017. ápr. 23. 16:21
 1/3 anonim válasza:
Én is félek egy kicsit a változtatásoktól, és igen, nagyon igazságtalan, de gondolj arra, hogy a matek egy eléggé egzakt dolog. Ha tudod a képleteket, tudod a feladattípusokat, egyszerűen nem kérdezhetnek mást, hidd el! A függvénytáblázat rengeteg segítséget ad és ha átnézted a témaköröket, akkor nem lehet baj! :)
2017. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"de ha új féle feladatokat fognak belerakni lehet nem fogom tudni őket megcsinálni"


Nem kell megijedni, sokat nem tudnak változtatni a feladatokon. Maximum máshogy teszik fel a kérdést, vagy épp más, egy az eddig mindig megadott adat lesz az ismeretlen. Egy minimális logikával az ilyen módosítások már nem jelenthetnek problémát.


Ha sikerült "tök jól begyakoroltam a feladattípusokat" mutatvány, akkor a következő lépcsőfok a feladatok megértése.

2017. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nikiesocsi válasza:
Szia :) Youtubon vannak tanarok, akik reszletesen oldjak meg az erettsegi feladatokat, minden tantargybol :) Kozben hallgatom, csinalom. Eloszor egyedul, ha nem sikerult, utana nezek miert nem. 2-3 nap mulva ujra :)
2017. máj. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!