Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistaként tarthatok...

Egyetemistaként tarthatok érettségire való felkészülést (legálisan) úgy, hogy nincsten tanári képesítésem (van emelt matek érettségim, bár ez lényegtelen) és nem is fizetek adót?

Figyelt kérdés
Ergo a valós kérdésem: beletartoznék az áfa-mentes "kör"-be?

2017. márc. 29. 18:01
 1/7 A kérdező kommentje:

Matek érettségire való felkészítő tanfolyamról lenne szó...


..ez kimaradt

utólag is elnézést

2017. márc. 29. 18:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


(És egyébként,) Kedves válaszadó vagy bárki más, az tudod hogy ez az adó/áfa-mentesség mennyi ft-ig terjed?

2017. márc. 29. 22:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen keretek között tartanád a felkészülést? Ha személyesen 1-1 embernek, akkor ne adózz már utána.
2017. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Hivatalosan nem. A rendszeresen, üzletszerűen folytatott szolgáltatásból befolyt összeg után adót kell fizetned. Ismétlem: hivatalosan. Ha nagyon hirdeted magad minden létező fórumon, minimálisan elképzelhető, hogy valamelyik revizornak feltűnik, egyébként nem valószínű, hogy nekiállnak ellenőrizgetni téged. Ha maximálisan ki akarod védeni magad, akkor csinálsz egy vállalkozóit, és ha valaki első alkalommal megy hozzád, adsz neki nyugtát (egyáltalán nem nagy ráfordítás). De mondom: ha nem csinálsz semmit, akkor sem valószínű, hogy megbüntetnének, de azt érdemes tudnod, hogy nem szabályszerű.
2017. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csoportosan gondoltam.


Igen igen, erre en is gondoltam, a vallalkozoit, tulajdonkeppen ugy terveztem, hogy sajat vallalkozas, afa/ado minden stb. De tobben is ajanlottal, hogy nem kotelezo afat fizetnem, marmint, hogy van olyan, hogy "afa mentes"-kores mindenfelekeppen nezzek utana, mert ha a kesobbiekben nagyban menne, akar tobb szaz ezret megsporolnek ugy, ha mar le se adozom, mert pl a torveny biztositja. De mindenfelekeppen kerdezzek utana.

2017. márc. 30. 23:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Elnezest a hibakert, telefonrol irtam.
2017. márc. 30. 23:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!