Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írnátok pár mondatot Francois...

Írnátok pár mondatot Francois Viete életéről?

Figyelt kérdés

A GOOGLE-t MÁR NÉZTEM, nem sok mindent adott ki magyarul. Max ennyit:


A szimbolikus algebra kidolgozója.

Jogász és parlamenti képviselő volt, kedvtelésből űzte a matematikát. Sokoldalúságát a francia udvar is igénybe vette. Megfejtette a spanyolok megfejthetetlennek vélt kódját, ezzel segítve az ellenük vívott háborút.

Betűjelöléseket bevezetve lehetővé tette az egyenletek általános alakjának és megoldásának felírását. Megállapította a gyökök és együtthatók összefüggését néhány esetre (Viéte-formulák). Kidolgozta az algebrai mennyiségekkel való műveletek szabályait.


A magyar WIKIPÉDIÁN sincs sok infó róla, az angolon lenne,de azt nem nagyon tudom lefordítani(fordító programmal már próbáltam,de sok hülyeséged adott ki). Segítenétek? Az is jó lenne,ha angolról fordítanátok le. Itt a link:


[link]


Olyan infó kellene,hogy pl. családja, iskolái. 8-10 mondat maximum.


Előre is köszönöm a segítséget!


2010. máj. 1. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Viete formulák. Ennyit tudok róla:D
2010. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
2013. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!