Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelenleg iskolások és szülők,...

Jelenleg iskolások és szülők, ti miben látjátok a magyar oktatási rendszer hibáját? Mit változtatnátok?

Figyelt kérdés
Azért posztolom ki, mert folyamatosan visszahallom, hogy mennyire elégedetlenek.
2016. okt. 26. 13:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező: ez nem az oktatás hibája, hanem a társadalomé. Egyébként ilyen jelenségek 20-30 éve is voltak, de egyediek. Nem tudom, hova jársz hospitálni, de egy 8. kerületi iskola 20 éve is rémálom volt, délután a napközisek már részegek voltak. Aztán pályám kezdetén volt, hogy az iskolánkból óráról vittek el gyereket drogtúladagolás miatt, aztán hasonló okból kifolyólag halt egy meg felső tagozatos diákom; volt, aki az apja riasztópisztolyát hozta be az iskolába, stb. Tudnék mesélni... De ezekben a családokban kivétel nélkül a szülőkkel volt probléma elsősorban, és ők még nem ebben az oktatási rendszerben szocializálódtak.

Te a oktatási rendszerről kérdeztél, az pedig minden korban kénytelen alkalmazkodni az adott kor társadalmi viszonyaihoz. Azt tudom tanácsolni, hogy érdemeld ki a diákok tiszteletét és megbecsülését, és akkor nem lesznek nehézségeid. Illetve dehogynem... mert akkor majd neked mesélik el, hogy az apjuk alkoholista, vagy hogy szexuálisan molesztálják őket... ez nem kis teher, de legalább megérted, hogy nem a gyerek tehet arról, amilyen... ő valójában áldozat. Könnyű a gyerekeket hibáztatni, de ők csak tünetei és nem az okai a problémáknak! Egy torz és beteg társadalom tünetei. És ezt a társadalmat MI hoztuk létre, a mi generációnk és a korábbiak.

2016. okt. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Neked most mélységesen igazat adok. Sajnos eljutunk oda, hogy a rouuseu-i nézetnek igazat kell adnunk, miszerint mindenki makulátlannak születik, a társadalom rontja meg a gyerekeket.

Az hogy ma rengeteg a tananyag, nem feltétlenül igaz. Régebben sem hiszem, hogy kevesebb volt, viszont akkor teherbíróbbak voltak. Egy mai diáknak sokkal kevesebb a tűrőképessége, nehezen néznek szembe a társadalomban lévő rosszal, így kicsit menekülnek, ami vagy agresszióhoz, rosszabb esetben önmaguk felőrléséhez vezet. Sok a tananyag, miközben a könyvek le vannak butítva. Egy régi történelemkönyv sokkal inkább törekedett a részletességre. A jelen kor diákjai már nem tanulnak meg annyit, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt.

Továbbá, a tanárnak nagyobb volt a respektje régebben. Nem kellett kiharcolnia. Eleve volt egy nagyobb fokú tisztelet a diákokban. Szerintem. Túlidealizálnám a múltat?

2016. okt. 27. 12:33
 13/17 A kérdező kommentje:
Az meg egy másik kérdés, hogy a média milyen irányba tereli a személyiségüket, ezáltal a tudatalatti transzformálódik.
2016. okt. 27. 12:34
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a leterheltséggel és terhelhetőséggel kapcsolatban nincs igazad.

Én őszintén bevallom: nem bírtam volna ki azt a terhelést, amit a most negyedik osztályos gyermekem kibír. Nekem még középiskolás koromban is maximum 2-kor befejeződött a tanítás, most nem ritka, hogy alsóban délután négykor még tanóra van (nem, nem napközi: tanóra!).

Ami a tananyag mennyiségét illeti: csak laikusok állítanak olyat, hogy nem nőtt a tananyag mennyisége. Én olyan pedagógusoktól hallom naponta, akik 20-30 éve vannak a pályán, és a saját bőrükön tapasztalják, hogy míg az adott órakeretbe korábban belefért a tananyag, most már ugyanabba az órakeretbe NEM fér bele.

Az ok nagyjából az lehet, hogy már évtizedek óta felismerték, hogy valós tudást csak kompetenciafejlesztéssel lehet elérni. Abban például szerintem senki nem vitatkozik, hogy a szövegértés mennyire fontos, minden (!) tanulás alapja. Ezt beemelték a tananyagba úgy, hogy semmit nem vettek ki.

Vagy vegyük például a természettudományokat... az elmúlt 20 évben robbanásszerűen fejlődött a tudomány, és ezáltal bővült az elsajátítandó ismeretanyag. Hogy egy példát mondjak: a napokban meglepve lettem, hogy a periódusos rendszer időközben kiegészült. Amikor én tanultam, még tele volt lyukakkal.

Vagy vegyük a biológiát: 20 éve hol volt még molekuláris biológia? Én még csak nem is hallottam róla! Ma meg már minden erre épül fel a diszciplínán belül.

Szóval a tananyagmennyiség is, illetve a diákok leterheltsége is drasztikusan nőtt.

Mindeközben egy átlag magyar családban összesen napi 7 perc idő jut egy gyerekre...


Tudod, én pont azt látom, hogy a végletekig leterhelt szülők számára az a természetes, hogy a gyerekeket erre kell nevelni. Az oktatási rendszer legnagyobb hibája, hogy van egy hibás beidegződéseken alapuló társadalmunk, amiben sok munkáért kevés pénz jár és még több munkáért is csak picivel több. Ahol az önérvényesítés valami bűnös dolog. Ahol az a jó munkavállaló, akit ki lehet zsigerelni. És a szülők többsége (sajnos tapasztalom!) szinte elvárja, hogy a gyerekeiket erre nevelje az oktatás. Tanult tehetetlenség - ez jellemző a társadalmunkra és ezt adja tovább az oktatási rendszer is. A "mai" gyerekek nagyon is terhelhetők. Csak kérdés, hogy meddig... Végül is, visszamehetünk akár a középkorig is, amikor a 10 éves gyerekek már felnőtteknek való munkát végeztek napi 10-12-14 órában. A történelem már bebizonyította, hogy ki lehet bírni. De tényleg ezt akarjuk?

2016. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
lettem = láttam
2016. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Akkor biztosan az en sulim a fura,mert mi nem szologatunk be a normalis(!!!) tanaroknak. Nekem volt olyan tanarom,aki kozolte velem(szo szerint igy!),hogy en egy sz.rt sem erek,es nem lesz belolem senki az eletben. Hogy miert? Mert nem ertettem valamit,ami szamara full alap dolog volt,es szerinte akik azt nem fogjak fel,soha nem lesznek senkik. Egy ilyen emberrel en sem fogok tisztelettel beszelni. Nem erdekel,hogy o az idosebb,illetve tanar,ha ilyen dolgokat vag a fejemhez,nem fogok vele szemben normalisan viselkedni. Hala az egnek,mar nem dolgozik a sulinkban.
2016. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 tl123 válasza:
100%

Nem választhatod meg a tempódat

Ugyanazt tanítják mindenkinek, képességektől függetlenül.

Mióta megalapíttoták az első iskolát, minden ugyanúgy néz ki padok,székek,tábla, semmit sem fejlődött.

2017-ben még mindig papírra írnak a diákok.(jelzem egy tablet amin lehet írkálni és fotózni kijönne a év eleji tankönyv vásárlás árából)

A tanagyag 90% fölösleges vagy elavult.

A diákok túlterhetek.

A tanárok adják a jegyeket, és ez befolyásolja a diák eredményeit.

A diákonak soha semmilyen sikerérzetük nincs.

Érzelmileg tönkreteszi az embert (például sokakat depresszióba vagy jobb esetben szomoróságba taszít az ha alulteljesítik magukat.

Az értékelésirendszere unfair sokkal könnyebb rossz jegyet szerezni a százalékok a jegyek közti elosztása miatt.Átlag: például ha van négy ötösöd egy egyesed akkor te már nágyes tanulóbak számítasz amikor valójában ötös vagy

Házifeladat: teljesen fölösleges terhelése a gyerekeknek

2017. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!