Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Nem volt rossz...

Egyetemisták! Nem volt rossz az egyetem a gimi után?

Figyelt kérdés
Az egyetem nekem olyan mint egy teljesen más világ... Olyan "felnőttes"... Valamilyen szinten persze a gimi is az, de itt legalább vannak kirakva tablók megy ilyenek... Az egyetemen se állandó osztály, se ofő... Ti nem éreztétek magatokat elveszettnek?
2010. ápr. 24. 22:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
ELTE gyógyped.-n. Élvezem nagyon, tényleg határtalan lehetőségeim vannak:)
2010. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, az elején furcsa lesz, de meg fogod szokni. A lényeg, hogy barátkozz, ismerkedj! A legfurcsább az lesz, hogy itt tényleg Neked kell intézned a dolgaidat, ha valami problémád van. Ilyenkor a TO-s nénivel légy rendes, hiszen ő sok mindent el tud intézni :).


Ja, és hogy hogy felnőttes az egyetem, nem hinném. Néha olyan mint egy óvoda :). De ehhez kell egy jó társaság is.


22/F, ME-GÉK, műszaki menedzser

2010. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem:)

Már annyira vártam, hogy ezt tanulhassam, hogy a nyári szünet végét is alig bírtam kivárni:D De lehet beteg vagyok:)

Nálunk mondjuk 15-16 fős csoportok vannak, szóval olyan, mintha lenne egy külön pici osztályom:) Először azt hittem, nagyon gáz csoport, de aztán tök jól összeszoktunk:)

Meg a mi egyetemünk szerencsére nagyon diákbarát:) Nem érzem, hogy annyira felnőttes lenne. Persze a dolgainkat már magunknak kell intézni, nem rakják a dolgokat a seggünk alá, de nekem ez inkább tetszik:)

2010. ápr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

ME-GÉK, műszaki menedzser: A TO-s néniket inkább hagyjuk... :D (ME-GÉK gépész)


Amúgy a társaság nagyon jó tud lenni, sokkal jobb, mint gimiben. A programok is nagyon jók, már nem olyan gimisek, sokkal kötetlenebbek. Én szeretek egyetemista lenni. :) Kár, hogy ennyit kell tanulni...

2010. ápr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Silber ***** válasza:
100%

Nekem nem hiányzik a gimi egyáltalán (szakközepes voltam :))

Azt kell mondjam, hogy bár az egyetem sokkal-sokkal nehezebb, de jobb is. Miután túlélted az első vizsgaidőszakod azt fogod kívánni, bárcsak háromszor leérettségiztél volna helyette :)

De visszatérve. Az egyetem egy egész más hely. Ott nem nevelnek, hanem oktatnak. A tanárok nem tudnak személyesen ott lenni mindegyik hallgató mellett (az én fizika gyakorlat tanárom pl. nem ismert meg fél évnyi szeminárium után, pedig minden órán bent voltam [kb. 30 fős csoport]). Ez már a felnőttkor előkapuja, önállónak kell lenni. És ha kidobnak az ajtón, vissza kell ugrani az ablakon. Szaktól függ hogy mennyire ismered meg a többieket. Ha kis létszámú, akkor általában nagyon jól összekovácsolódik a társaság (kémia, környezetmérnök, stb). Viszont ha nagyobb (mondjuk 60-70 fős az adott évfolyam), akkor is szinte mindenkit ismersz ha nem is, legalább látásból. Ezen kívül a modulrendszer lévén mindíg új embereket fogsz megismerni, és a végén kb. 500 emberrel biztos, hogy kapcsolatban leszel. Ezen kívül még ott vannak a kollégiumok. Na az egy külön világ :) Részegen nagyon könnyű ismerkedni! Good luck, and don't afraid :)

2010. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Silber ***** válasza:
100%
Ja, és PE-MK VM :)
2010. ápr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a váltás a középiskola és az egyetem között.

A tananyag és a vizsgák is sokkal nehezebbek.

Az egyetemen tudtommal már nincsenek stabil csoportok, hanem néha átrendezik őket, ezzel lehetőséget kapnak a hallgatók az egész évfolyam megismerésére. Sőt, a kreditrendszer miatt tárgyanként is meg lehet bukni, ezzel az összes szaktárssal meg lehet ismerkedni, legalább öt, de sokszor akár tíz évfolyammal.

2010. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
csupa pozitívum... :) köszi a válaszokat!
2010. ápr. 25. 14:34
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
12:40-estől kérdezem,szóval a környezetmérnök csoportok kicsik és barátságosak?:DD oda készülök
2010. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Silber ***** válasza:
100%
PE-ről tudok nyilatkozni, de ha jól láttam a többi felsőoktatási intézményben sem tolonganak. Nálunk 1-1 évfolyamon kb. 10-15-en vannak össz-vissz. Szinte mindegyikük ismeri a másikat. Viszont sok órájuk van velünk egyelőre (vegyészmérnökök, biomérnökök, némi gépész, stb) az alaptárgyak révén.
2010. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!