Pénzügy számvitel, vagy jog?
Nagyon sokat gondolkodom, kicsit elcsúsztam az évekkel, 24 éves vagyok, dolgozom egy nagyon laza és jól fizető munkahelyen, de karriert szeretnék, és mindenféleképp diplomát.
Nagyon érdekel a jog, viszont kicsit félek tőle, mert tudom hogy rengeteget kell tanulni, bár sokkal inkább ez fekszik nekem, mert matekból nagyon le voltam maradva már általános iskolában is, de nem tudom hogy az alapok kimaradása miatt, vagy egyáltalán nem áll rá az agyam. Azért mernék a psz-nek nekiindulni, mert az a 4-5 tárgy ami matekos, az nem olyan durva, mint egy mérnökin, azzal a pár alapművelettel meg tudnék küzdeni magántanár segítségével, és hamarabb tudnék karriert építeni. Viszont nem tudom hogy nem szenvednék-e jobban a matektól, minthogy inkább jogot tanulnék, amit a mennyisége miatt szintén nehezen, de meg tudnék tanulni.
Emelt töri érettségim van, angol középfok, most fogok elkezdeni franciául tanulni.
Ha a jogász szakra esik a választás, nem célom (egyelőre) ügyvédi vizsgát tenni.
"Egyiket se javaslom mind divat szakma. Túl sok van ebből és abból is"
-nettó baromság. Mondvacsinált hülyeség, nem semmi érvelés azért egy felnőttől.
"a jogi pálya elég telített, ha nincsen tőkéd és ismeretséged akkor nehéz dolgod lehet"
-Ez sem igaz.
Mind a kettő eléggé univerzális diplomát ad, azért egy PSZ, SZ mester valamivel könnyebb, mint egy jog, na meg rövidebb is, a gazdasági pályán pedig egész jó lehetőségek vannak.
Btw: komolyan érdekel, hogy mi az a laza és jól fizető munka? Nem viccből kérdezem. Ha ide nem akarod leírni, akkor privátban, kérlek.
A programozó is divatos, aztán éhen mégsem hal a jó szakember, és most még enyhén fogalmaztam.
Azt válaszd, amelyik jobban tetszik. Ha jó vagy, megtalálod a helyed.
most nem azért, de az integrálás, deriválás, valószínűség számítás psz-en elég durva (márha persze jó iskolába mész), meg ott van az egésznek a logikája
a matekos tárgyak nem merülnek ki az első két félévben, ott van még a stat1-stat2, vállalati pénzügyek 1-2, adó, pénzügyi számvitel 1-2, ezekkel jól lehet szenvedni, ha nem érted
ne amiatt válassz szakot, hogy melyiket könnyebb elvégezni, mert ha később abban akarsz dolgozni, nem fogod szeretni, és hamar ott fogod hagyni, pl psz-en minimum vagy az egyiket vagy a másikat szeretned kell, enélkül nem megy
A mi évfolyamunk most végez psz alapképzésen (BCE), és mindenki talált munkát. Aki letudta a kötelező szakmai gyakorlatot, az általában 21-2 évesen többet keres, mint a magyar átlag, "jó sok" év tapasztalattal.
Még annyi megjegyzésem lenne, ami negatív, hogy nem értem miért terjedt el a psz-ről, hogy olyan matekos. Három félév matek (igaz van két félév statisztika,ami tényleg para). Nekem matematikai szempontból semmilyen kihívást nem jelentett az egész, nem úgy, mint a rengeteg számvitel, amit ugye nem fogsz közvetlenül suli után hsználni, hacsak nem könyvelő leszel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!