Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy és számvitel vagy...

Pénzügy és számvitel vagy gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Mindkettő szak iránt nagy érdeklődést mutatok, és nem hajlok semelyik felé jobban, mindkettőben látok potenciált. Viszont július 12-ig a sorrendet el kellene döntenem. Vélemények, személyes tapasztalatok, diploma utáni elhelyezkedés? Interneten már keresgéltem, de az itt lévők véleményére is kíváncsi lennék.


Ui. Miskolci egyetem mindkettő, és nem csak Bp-i elhelyezkedések érdekelnek.


Előre is köszönöm szépen a segítőszándékú válaszokat.



2016. júl. 3. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Tudod mi az a számvitel egyáltalán?

Ne a potenciált nézzed hanem azt, hogy mennyire tudnád csinálni 40 évig.

Nem is hasonlít a 2 szak, abszurd. Mintha kiválasztottál volna jól fizető szakokat, a nem olyan brutálisakból és lesz ami lesz.

2016. júl. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom mi fán terem. Szimplán szeretem mindkettőt, hiába másfajta beállítottságot igényel. Matematikából emelt szinten érettségiztem, ami szerintem mindkettőnek az alapja. Innen van egy középszintű fizikám és egy felsőfokú angolom, továbbá érdekel mindkét terület, hiába köszönőviszonyban sincsenek egymással. Bizonyára meglepődnél, de pl. a pszichológia és az informatika is érdekelne, de az majd talán 2. diplomának. :)

Válaszodat köszönöm, habár hasznosnak nem mondanám, ami valószínűleg annak tudható be, hogy félreértettél vagy csak szimplán rosszmájú vagy, de egyéb válaszok híján be kell érnem ennyivel. Várom a további válaszokat, véleményeket. :)

2016. júl. 3. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első tényleg nyers volt de rávilágított a lényegre.

Matematika alapja a számvitelnek? :) Ha nagyon pontos akarok lenni akkor a 4 alapművelet. Az már más tészta, hogy az egyetemen lesznek órák, amik az emelt matekot követelik, de a valóságban ezeket soha nem fogod használni. A számvitel inkább egy száraz, magolós téma, monoton, mindig van változás, ahány helyzet annyi féle megoldás.

Lehet vitázni az értéssel, de már a vizsgákon rájössz, hogy bekell magolnod, automatikusan kell könyvelned, vagy nem lesz időd. Munkahelyen sem kellenek csigák, fejből kell nyomni mindent.

Persze személyes meglátásom, hogy PSZ diplomával nem szabad elmenni könyvelni, ha az a cél ott egy OKJ és ugyanott vagy.

Összességében, az emelt matematikai tudásoddal, hogy is fogalmazzak.. egy pici előnyt adsz magadnak a Gazd matek1-2-höz, statisztika 1-2höz, a többiben meg magolhatsz. A matek tudásod, elfogod pocsékolni. Aki magától megy matek emeltre, az ne ide fektesse be az energiáját, mert nem a matekról szól.

Az érettségidnél fizika, matek, inkább Te reálos vagy, ne engedd átverni magad. Ez nem matek szak, egy emeltesnek nevetséges a matek szint, inkább humán, magolós, közgáz érdeklődésűeknek való.


Az elhelyezkedés elég jó. Két nyelvvel kezdőként vidéken is megvan a bruttó 200-250 kezdőként. (Persze ennek ellenére rengetegen kezdenek 160-180 bruttó körül) Elég szép karriert lehet felépíteni. Erősen ajánlott Pest, vagy külföld. Rengeteg alternatíva van a diplomával. Mehetsz multihoz, tanári pálya, politika, Könyvelőnek :D, majd egyéniként is könyvelhetsz (sok meló, de sok a pénz is), stb. Könnyű feljebb lépkedni a ranglistán.

Miskolci egyetem nem elég neves egyetem, így néhány helyen a Corvinus, BGF, BME diplomásokat lekell tudnod pipálni a felvételi elbeszélgetéseken, ugyanazon a szinten Őket választják.


Gépészmérnök az egyik ismerősöm. Ő is hasonlóan erős reálos tudással rendelkezik.

Fizetésben forma-forma. (Abban az esetben ha psz-el multinál vagy)

Elhelyezkedés még könnyebb. Itt nem áll fent az az eshetőség, hogy nevetséges kezdő fizetéseket ajánlanak sorban. Külföld is remek cél.

Itt is jó a karrier pálya, keresett, mindig lesz melód.



Konklúziók amiket lekéne vonni.

Mindkét szak jó, csak nem mindegy, hogy kinek.

A leírásod alapján eléggé reálos vagy, nem ajánlatos az emelt matekot, fizikát elvesztegetni, ezért a gépészmérnök mellett voksolnék.

Engem személy szerint nem lep meg, hogy reálosként vonzódsz az informatikához. Pszichológia meg sok mindenkit érdekel, csak nem mindegy, hogy felismered-e a tényt, hogy hobbi vagy életpályaként.


Na de elég sokat írtam. Gépészmérnök +1

PSZ-esként

2016. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én most végesztem psz alapon (Corvinus);(januárban lesz a záróvizsga, de már csak két tárgyam maradt). Ha van kb 6-12 hónap gyakorlatod a tanulmányaid mellett, lehetőleg harmadévben (azaz csak félállásban vagy), akkor jó eséllyel meg fognak más cégek keresni és nekem bruttó 350000 Ft-os ajánlatra igent mondtak. Tehát alapvetően nem az lesz a psz elvégzése után a probléma, hog megélj/állást találj,hanem olyan melót találni amit tényleg szeretsz ... mert az az igazi kihívás!
2016. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
a psz szakhoz milyen szintű matek tudás kell ? Milyen temakorok jönnek előatekbol a szakon ?
2024. máj. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!