Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Veletek előfordult már olyan...

Veletek előfordult már olyan angol szóbelin, hogy olyan témát kaptatok, amiben annyira nem vagytok jártasak, hogy hozzá se tudtatok szólni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Mikor C1re készültem, akkor is megnéztem a témákat, amihez pedig magyarul nem tudtam hozzászólni, abból magyar nyelvű cikkeket olvastam először.

Most szaknyelvből vizsgáztam (egészségügyi), abból is mindent átvettem, amiből úgy éreztem, hogy magyarul sem menne.

2016. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem igen. Én nem tanultam érettségire egy szót se, alapból jónak gondoltam magam angolból, ezért még azt se néztem meg milyen tételek szoktak lenni. Kihúztam a környezetvédelmet, amihez egyszerűen nem jutottak eszembe a szavak (ilyenek hogy pl. szelektív hulladékgyűjtás, megújuló energia, napelemek, stb. ), úgyhogy égtem mint a tűz és makogtam. Próbáltam valamit improvizálni, hogy járjunk bicajjal autók helyett de nem volt valami hatásos :D le is rontottam az egészet, így hiába lett ötös az írásbeli összességében négyes szintet értem el.


Természetesen nyelvvizsgánál is ekkora arccal vágtam neki, ott annyi volt a szerencsém, hogy már jó tételt húztam (sport) amiről tudtam dumálni.

2016. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi pontot kaptál erre a szóbelire annak idején? Mármint az érettségin? Úgy kb.?
2016. máj. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nem emlékszek már hogy volt a pontozás. 85% körül lehetett az írásbelim(kb.), és szóbelivel együtt 75%os lett az érettségim
2016. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyik egykori tanárom tanácsa ilyen esetekre: magabiztosan válaszold, hogy nem tudsz sokat a témáról, és igyekezz másra terelni a szót. Próbálj meg gördülékenyen beszélni, ne blokkolj le, ne nyekegj, ha olyasmit kérdezned, amiről fogalmad sincs. Egy angolvizsgán nem arra kíváncsiak, hogy mennyit tudsz az atomfizikáról, hanem arra, hogy milyen jól beszélsz angolul, mennyire tudod feltalálni magadat váratlan helyzetekben.
2016. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát, ha olyan témát kapok angolból, amihez nem sokat tudok hozzászólni (itt olvastam pl. az íróeszközök történetét kapta valaki), akkor csak mondjam el, hogy milyen eszközöket ismerek, hogy az írás fontos az ember életében, blabla, nem baj, ha lényegileg nem az, amit kérdeztek? Mert én nagyon félek attól, hogy azért pontoznak le, mert nem azt mondom, ami az elvárás. De ezek szerint csak a beszéd az elvárás, nem annyira az adott téma kifejtése? Vagy a rossz helyzetben még mindig így lehet a legjobban minimalizálni a pontveszteséget?
2016. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugye 3 része van a szóbelinek 3 különböző tétellel/feladattal.

Minden feladatrész 9 pontos, ebből a kilencből 3 pont a "Jártasság a témában" rész, a maradék 6 pedig a nyelvtan, szókincs.. a végén még +3 pont a folyamatosság.


[link]

2016. máj. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!