Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon jó tanulók, hogyan...

Nagyon jó tanulók, hogyan készültök az iskolába?

Figyelt kérdés

Napi hány órát tanultok iskola után, hétvégén hány órát, előre tanultok-e, és ha igen, hány nappal veszitek előbb otthon egymagatok az adott leckét, hányszor olvastok el pl egy töri-leckét, nyelvből mennyi időt szántok a szótárra, szünetben még átnézitek-e a dolgokat következő óra előtt, van-e különtanárotok, és hány tantárgyból, hajnalban szoktatok-e gyakran felkelni tanulni, vagy úgy, hogy esetleg le sem fekszetek, otthon tanulva hány percenként tartotok kb szünetet, hallgattok-e zenét közben, vagy kell-e valami egyéb alapzaj, pl tv,rádió, egy adott tárgyra mennyi percet fordítotok kb, hogyha másnap lesz olyan órátok, és mennyit, ha másnap nem, de a héten még igen, és mennyit, ha már nem lesz a héten, nyáron el kezdtek-e már tanulni, ismételni vagy új anyagot venni, ha igen, melyik hónap közepétől, végétől, elejétől kb, hangosan felolvassátok-e a leckéket, és írtok-e vázlatot, és vázlatírás után is elolvassátok-e még a teljes tankönyvi leckét, vagy akkor már csak a vázlatotokra figyeltek? Ja és hát nem tudom, mennyire kéne ezt különvenni, amikor megírjátok az írásbelit, utána még mennyi a tanulási idő?

Mindenféle iskolás korosztály véleménye érdekel általánostól egyetemig/fősuliig, és 4-es tanulók is írhatnak, arra is kíváncsi vagyok, szeretnék minél próbb lenni.:) Előre is köszönöm:)



2016. márc. 5. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem általános-középiskolában 4,5-5,0 közötti átlagaim voltak, sosem tanultam különösebben sokat (max. napi 1 órát, de gyakran inkább csak heti 1-et).

Dolgozatok előtt átnéztem az anyagot, olyankor néha órákat is tanultam egy nap.

Érettségi előtti hónapokban már több órát tanultam minden nap, főleg a két emelt tantárgyra (biológiából, kémiából mentem emeltre).

Egyetemen most kb. ugyanúgy órákat tanulok minden nap, mint érettségi előtt, de egész félévben :D

2016. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
(még mindig az 1. válaszoló vagyok) Zenét nem szoktam hallgatni tanulás közben, a tévét is kikapcsolom, mert ezek csak zavarnak. Nem szoktam hangosan tanulni, csak magamban, sokszor írok vázlatot tanulás közben. Néha felkelek reggel 5-6 körül zh-k/vizsgák napján, olyankor jobban hatékonyabban tudok tanulni, mint lefekvés előtt.
2016. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Emlékszem, mikor 9.-es volt akkor volt kb 4.4-4.5 az átlagok. Sztem kb heti 2-3 órát tanultam összesen. Azután leesett olyan 3.7-3.8-ra mert még annyit se tanultam. Pl matekból középsuliban végig 5-ös voltam 0 tanulással.

Egyetemen már azért többet kellet tanulni. Ha nincs zh akkor semmit se, de zh időszakban azért egész héten. Vizsgaidőszakban pedig 1-1 tárgy kb 1 hetet vett igénybe, egy napi 5-6 óra tanulással. De volt olyan ami 2 hét volt.

2016. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Végzős vagyok. Van olyan nap, hogy semmit sem tanulok, bár most érettségire készülök, úgyhogy mostmár dolgozom ki a tételeket, de ez egyelőre nem tanulás, csak leülök a gép elé és írok. Ezt viszont van, hogy 6-7 órán át csinálom, pár perces szünetekkel 1-2 óránként.

Alapból a suliba nem igazán tanulok, max a házit írom meg, ami olyan 15-20 perc. Dogák előtt tanulok inkább, 1 órát kb egy dogára. Nagy szerencsém van, mert nagyon gyorsan tanulok és sok megmarad, ezért nem kell megerőltetnem magam a jó jegyekhez.

Néha hallgatok zenét tanuláshoz, de van, amikor kifejezetten zavar. Az érettségi miatt van különtanárom matekból és kémiából meg bioszból járok előkészítőre.

Általánosban még néha tanultam előre, de gimiben soha, csak saját vázlatból tudok tanulni és csak hangosan.

Max. éjfélig tudok tanulni, és délelőtt egyáltalán nem, csak olyan 3-4-től.

12 év alatt a legrosszabb átlagom 4,8 volt.

2016. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, mentek a zöldek
2016. márc. 5. 21:25
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az általánosban és a középiskolában általában szinte csak abból éltem, hogy figyeltem az órán és megcsináltam a házi feladatokat. Nem emlékszem, hogy ezen kívül órákat tanultam volna. Óra előtt a szünetben átnéztem az órai jegyzetet, ha volt rá esély, hogy valamilyen számonkérés lesz (ha valami nagyobb dolgozat volt kilátásban, akkor iskolába menet is a buszon). Nyilván témazárókra is kellett tanulnom valamennyit:S A tankönyveket kb. sosem nyitottam ki, kizárólag saját órai jegyzetből tanultam. Külön vázlatot nem írtam soha (érettségire is csak 2-3 tételt dolgoztam ki írásban), és soha nem mondtam fel hangosan az anyagot. Nem tanultam éjszaka és soha, soha nem tanultam hajnalban:)) Vagy kitűnő voltam vagy max. 1 db 4-esem volt.

Földrajzból jártam tanulmányi versenyre több éven át, arra az egyre tanultam tankönyvből, és tesztkönyvekből, és dolgoztam ki a várható tételeket / témaköröket.

Az egyik nyelvből a nyelvvizsga előtti évben jártam külön nyelvtanárhoz, hetente talán 2 órát, ha jól emlékszem, a másik nyelv esetében elég volt az iskolai nyelvtanár felkészítése.

Matekból felvételiztem, az érettségi évében meg abból jártam tanárhoz, hetente egy órát. Matekra az érettségi előtti nyáron kezdtem készülni, akkor megcsináltam 150 matekfeladatot a nyáron, de ettől eltekintve sosem tanultam a szünetben.

("Előre tanulás lehet még, hogy úgy mentem iskolába, hogy már tudtam írni-olvasni és számolni is, de akkor persze még nem úgy éltem meg, hogy "tanulok":))

Nem bírtam soha a teljes csöndet, számítási feladatok alatt rendszeresen hallgattam könnyűzenét.


Az egyetemen máshogy volt egy kicsit.

Többnyire a tanárok által kiadott diasorokból tanultam, néha könyvből, de saját jegyzetből szinte soha:))

ZH-k előtt persze tanultam, óra előtt is:) Amúgy kevésbé egyenletesen tanultam, félév közben inkább a gyakorlati feladatokkal, beadandó feladatokkal voltam elfoglalva, az elmélet tanulása a ZH-k előtti napokra és a vizsgaidőszakokra esett. Az utolsó 2-3 évben egyre "rendszeresebbé" vált, hogy egy-egy igazán nehéz vizsga előtt végigtanultam az éjszakát, egyáltalán nem feküdtem le, reggel 8-ra bementem vizsgázni, 9-kor-1/2 10-kor kijöttem, és hazajöttem aludni:)) Valahogy egyáltalán nem éreztem fáradtnak magam. (Mondjuk nem fordult elő túl gyakran, mondjuk összesen 5-6 ilyen alkalom volt az egész egyetem alatt.)

Ha adtak ki tételsort, akkor minden tételhez írtam vázlatot. (Viszont akkor sem mondtam fel hangosan semmit.)

A zene egyre inkább elkezdett zavarni, volt, hogy még mindig hallgattam zenét számítás / műszaki rajz stb. közben, de már egyre ritkábban és akkor is csak instrumentálisat.

2016. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld erre is
2016. márc. 6. 14:55
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos, alsóban 4.-ig szinte sosem volt 5-ösnél rosszabb jegyem, max. 1-2 évente. Akkoriban csak a tz-kre tanultam, azokra se sokat, de elég volt ahhoz, hogy szinte mindig minden doga nekem lett a legjobb. 5-ben új osztályok lettek, az A volt a 8 osztályos gimi, "az okosak" (bár ott is volt hülye, akit azóta kirúgtak ), és a sima alsó, a kevésbé okosak. A 8 osztályos gimibe nekem lett a legjobb a felvételim. 5.-ben sem igazán tanultam, csak ami az a magolós anyag, mert a többi magától ment. Arra már nem nagyon emlékszem, mennyi ideig tanultam. 6.-ban már azért hétvégente volt, hogy 1-2 órát is tanultam, de többet szinte soha. Akkoriban is én voltam a legjobb tanuló az osztályból, és egészen 6.-ig mindig kitűnő voltam.

Aztán felvettek az ország legerősebb 6 osztályos gimnáziumaba matek szakra. Nah, itt a régi sulimhoz képest óriási a különbség: amott én voltam szinte mindenből a legjobb, itt pedig már semmiből sem. Régen nem volt matekból négyesem se, most meg van 3-as tz-m is , és félévkor matekból 4-es lettem, bár a többiből 5-ös.

Na és akkor a tanulási szokásaim: Az adott leckét mindig az előtt a nap előtt csinálom meg, mikor az óra lesz(kivéve ha nincs kedvem, és aznap reggel hamarabb felkelek emiatt). Én csak este tudok tanulni, mindent általában 8, de inkább 9 után kezdek, kivéve a matekot, ha nehéz anyag. Előre sosem tanulok. Ha másnap nem lesz az adott óra, akkor egy percet se tanulok rá, mindig az előttevaló nap. Nincs különtanárom semmiből, egyenlőre nem érzem szükségét.Nyáron sosem tanulok, a kötelezőt is év közben írom. Nekem a tanuláshoz magány kell, vagy max. egy állat mellett tudok még tanulni, de hogy egy ember ott legyen, úgy kizárt. A zene meg egyéb zajok nem zavarnak kifejezetten, csak azért jobb ha nincsenek. Ha van egy adott anyag, amit meg kell tanulni, azt úgy szoktam, hogy elolvasom 1x, max. 2x a tk-t, és a füzetből tanulok nagyrészt. Hétvégente nyilván csak akkor tanulok, ha hétfőn lesz valamiből dolgozat. Nem tudom megmondani, mennyi időt szoktam tanulni, mert ez tantárgytól, anyagtól függ. Ha sok a tanulnivaló, van, hogy este nem tanulom meg teljesen, és felkelek fél 6-kor, hogy megtanuljam (normál esetben 6-kor kelek, bár a suli negyed órára van tőlünk :D), de olyan is van, hogy azért kelek hamarabb, hogy átnéztem az anyagot, vagy ahogy korábban írtam, befejezzem a leckét. És szünetben attól függően nézem át a dolgokat, hogy lesz-e doga.

Nah, ez így elég össze-vissza lett, bocsi. :)

Egy 7.-es, 13 eves lány. ;)

2016. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8. vagyok, még annyit, hogy Bocsi a helyesírási hibákért, és hogy este legextrémebb esetben éjfélig tanulok, de ez csak akkor szokott lenni, ha matekról van szó, és leghamarabb 5-kor kelek, de ez se gyakori.
2016. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 8-os vagyok és kitűnő tanuló.

Előre tanulni sohasem szoktam,mert szerintem nincs értelme.Inkább arra az anyagra koncentrálok,amit éppen veszünk.

Külön tanárhoz nem járok,de otthpn nagyon sokat tanulok.Mindig az írásbelivel kezdek,hogy aztán a többire tudjak koncentrálni.Sajnos van egy olyan rossz szokásom,hogy a dolgozat előtti utolsó nap kezdek el tanulni,ami elég sok időt elvesz.Általában 3-4 óra.Ha úgy érzem,hogy nem tudok tovább koncentrálni,vagy nem fordítottam elég idő egy adott tantárgy tanulására (mert esetleg másból is lesz dolgozat),akkor összeszedem,hogy mit kell még megtanulni és azt reggel megtanulom.Ha ezt választod előtte este mindenképpen olvasd el az anyagot,hogy ne legyen teljesen új a számodra!!

Nekem még történelemnél az is segít,ha az évszámokat és esetleg a neveket kijegyzetelem,hogy jobban átlássam.

Engem személy szerint zavar a zene tanulás közben,de vannak akiknek segít.

Én a dolgozat napján a szünetekben is nézegetem az anyagot,mert bekem az sokat segít.(De vannak akiket csak összezavar.)

A tankönyv szövegét is érdemes elolvasni,hiszen abból kaphatsz plusz információt,ami esetleg benne lehet a dogában.

Nekem ezek válnak be.

Remélem segítettem!Hajrá!

2016. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!