Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikerülhet megtanulnom holnap...

Sikerülhet megtanulnom holnap reggelre 20 nyelvtan tételt?

Figyelt kérdés

Ez 20 A4-es oldalnak számít, 1 tétel = 1 oldal.

Mondjatok légyszi valami jó tanulási módot.

Különleges tanulási módszerek is jöhetnek :D

Eléggé fontos, holnap kell húznom egyet a 20 tételből. Most tudok jelenleg kb 4-et.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2010. márc. 30. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
ismerősöm csak a 13ast tanulta meg, kihúzta a 8ast, visszatette és megkérdezték tőle h mi a gond és azt mondta h babonából nem mondhatja a 13ast (mikor 8ast húzott), és mondták h azért is mondja fel, és mivel ezt az egyet tudta átment
2010. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megtanulni naponta maximum 2 tételt lehet, hogy azt tényleg tudod.

Ilyenkor azt kell csinálni, hogy hajnalig folyamatosan olvasod a tételeket, megállás nélkül. Olvasol, olvasol, olvasol...

Mivel gondolom kapsz elég időt a tétel kihúzása után, ezért gond nélkül eszedbe fog jutni.

Pontosan ezért jár szarul aki bemagolja a tételeket érettségi előtt 2 hónappal, mert az semmit sem fog tudni. A szóbelire való felkészülést 2-3 nappal vizsga előtt kell elkezdeni és nem magolással, hanem olvasással és értelmezéssel.

2010. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves első, nekem ez a 13-as dolog nem járható út ... a tanárom úgyse engedné :D de azért köszi, ötletnek nem rossz, és más tanárnál lehet h tényleg jól alkalmazható. :D



Második válaszoló: Szóval azt mondod hogyha reggelig olvasok olvasok olvasok, akkor reggel 7:15kor tudni fogom a tételt? Lesz felkészülési idő, kb 3 perc.

Szerinted azért aludjak egy kicsit? És ha aludjak akkor mikor mennyit? Úgyértem azt h mikor, hogy majd kb 22 óra körül aludjak, és keljek fel tanulni éjfél körül és akkor már a felelésig ne aludjak, vagy tanuljak reggel 4-ig, és akkor még 6:30-ig tudok aludni. Ha alszok közvetlenül a felelés előtt akkor nem fogom elfelejteni? :D

2010. márc. 30. 18:16
 4/10 A kérdező kommentje:

különben egyszer már megtanultam mindet, az első tételt még a tanév eleje körül, az utolsó tételeket meg most nem régen.

csak hát igen, elfelejtettem őket, de nem teljesen ismeretlenek... :D

2010. márc. 30. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha feltuningolod magad este koffeinnel, megtanulható aza 20 tétel, én érettségore kb egy délutánt, ha ezekre rászántam, nem olyan nagy cucc. Olvasod, értelmezed, visszamondod. 4-esével tanul d meg, kezd sorjában. 4-et megtanulsz, felmondod magadban. Újabb négy, előről a 8 és így tovább. Azt azért elárulnád, hogy miért nem tudtál nekiülni 1 vagy 2 nappal hamarabb?
2010. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szinte minden nap volt valami programom. Egész hétvégén szinte itthon se voltam, rokonlátogatás stb stb. Mondhattam volna h én inkább itthon maradok, de már késő bánat... Tegnap történelem témazáróra tanultam. Ma meg a tételeket fogom.

Amúgy nem gond, valami majdcsak lesz :)


Ez a 4-esével tanulás tetszik.

2010. márc. 30. 18:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaaa koffein van, vettem egy másfél literes kobra energia italt :D
2010. márc. 30. 18:37
 8/10 anonim ***** válasza:
A kobra energiaitaltól jókat szoktam aludni. Javasolnám inkább a kávét és szőlőcukrot.
2010. márc. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nincs a szervezetem hozzászokva a koffeinhez, de már próbáltam a kobrát. engem ébren tart.
2010. márc. 30. 20:11
 10/10 anonim ***** válasza:
energiaital semmit nem ér, inkább kávé egész éjszaka
2010. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!