Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME-n Matematika A1 és A2...

BME-n Matematika A1 és A2 alatt mit tanulnak a gazdasági szakokra járók?

Figyelt kérdés

Elméletet,bizonyításokat is kérdeznek vizsgákon vagy csak gyakorlati feladatokat?

Valaki le tudná írni miket tanulnak?



2016. jan. 22. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

Javaslom a tantervre való rákeresést. Gazdaságin nem kell fosni annyira, gyógymatekot tanultok.

Amúgy kb: deriválás, integrálás.

2016. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az már régen megvolt, de ott nem írják le részletesen.
2016. jan. 22. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

"gyógymatek"... Ugyan azt tanítják, mint a mérnököknek.. Sőt tavaly a tavaszi félévben A1-en összevolt vonva a GTK és a GPK :)


A1: Sík- és térvektorok algebrája, komplex számok, számsorozatok, függvényhatárérték, nevezetes határértékek, folytonosság, differenciálszámítás: derivált, differenciálási szabályok, elemi függvények deriváltjai, középértéktételek, L'Hospital szabály, Taylor-tétel, függvényvizsgálat: lokális és globális szélsőértékek, integrálszámítás: Riemann integrál tulajdonságai, Newton-Leibniz formula, primitív függvény meghatározása, parciális és helyettesítéses integrálás, speciális integrálok kiszámítása, improprius integrál, az integrálszámítás alkalmazásai.


A2: A lineáris egyenletrendszerek megoldása: elemi sorműveletek, Gauss-Jordan és Gauss-kiküszöbölés, a megoldás egzisztenciája és unicitása, homogén lineáris egyenletrendszer, mátrixaritmetika, mátrix rangja, determináns: geometriai jelentése, a determináns kifejtése, kiszámítása Gauss-módszerrel, Cramer-szabály, polinom-interpoláció és Vandermonde-determináns, lineáris tér, altér, kifeszített altér, generátorrendszer, bázis, ortogonális és ortonormált bázis, példák lineáris terekre, lineáris operátor és transzformáció, operátor mátrixa, geometriai transzformációk mátrixa, limes, deriválás, integrálás, mint lineáris operátor, magtér, képtér, dimenziótétel, lineáris transzformáció és lineáris egyenletrendszer kapcsolata, sajátérték, sajátvektor, hasonlóság, diagonalizálhatóság, végtelen sorok: numerikus sorok, konvergencia, divergencia, abszolút és feltételes konvergencia, konvergenciakritériumok, sorok átrendezése, hibabecslés Leibniz-sorok esetén, függvénysorozatok és -sorok: konvergenciakritériumok, hatványsorok: konvergenciaintervallum, Taylor-sor, Taylor-polinom a maradéktaggal, elemi függvények Taylor-sora, sorfejtés technikája, Fourier-sorok: páros és páratlan függvények Fourier-sora, a sorfejtés technikája, nevezetes numerikus sorok összegének kiszámítása. Többváltozós függvények: topológiai alapfogalmak, többváltozós függvények megadása, szemléltetése, folytonossága, többváltozós függvények differenciálszámítása: deriváltvektor, gradiens és parciális deriváltak kapcsolata, geometriai szemléltetés, szintfelületek, lánc-szabály, középértéktétel, Young-tétel, differenciál, függvény lineáris közelítése, iránymenti derivált: kiszámítása, a parciális deriváltakkal való kapcsolata, geometriai jelentése, szélsőérték: lokális és tartományi szélsőérték, nyeregpont, vektor-vektor függvény deriválhatósága, Jacobi-mátrix és -determináns, Integrálszámítás: területi és térfogati integrál, ezek kiszámítása kétszeres és háromszoros integrállal, integráltranszformáció.


A2 után jön a gazdaságstatisztika, arra meg ráépül az ökonometria nevű csodálatos tantárgy.

2016. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A1: [link]


A2: [link]

2016. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. jan. 24. 22:01
 6/6 anonim válasza:
100%
Szia :) én most fejeztem be az A1-et, A2 előtt állok még, szal arról nem tudok nyilatkozni. A1-en vettük: teljes indukciós bizonyítások, deriválás, integrálás, folytonosság, teljes fv vizsgálat, parciális integrálás, törtfv integrálása, stb. A bátyám ugyancsak BME-n végzett építőmérnöki szakon, ő segített nekem a felkészülésben, mert én kicsit gyengébb vagyok matekból, és ő mondta, hogy nekik is ugyanez volt az első félévben... szóval nincsen itt semmiféle "gyógymatek"!!! Am. 2 zh volt félév közben, ott csak gyakorlatot kérdeztek, és félév végén vizsga, ott már volt elmélet is, gyakorlat is.
2016. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!