Mennyire lehet egyetem mellett dolgozni?
Főleg azokhoz szól a kérdés, akik egyetemen/főiskolán tanulnak és mellette dolgoznak.
Milyen szakon tanultok és heti hány órát dolgoztok? Mellette jut idő másra, pl. szórakozás, baráttal/barátnővel időtöltés?
Pszichológiát tanulok, viszonylag nehéznek számít a szak (persze vannak nehezebbek). Mivel félév közben is folyamatosan tanulni kell, kutatásokban részt venni, beadandókat írni, így számomra csak minimális elvárásokat támasztó, rugalmas diákmunka jöhetett szóba. Heti 10-20 órát dolgozom általában (ez 1 vagy 2 nap - egy nap 10 óra), de előfordul, hogy egy héten nem megyek egyáltalán, vizsgaidőszakban pedig hetekig nem dolgozom egy napot sem. Számomra máshogy nem lehetne megoldani, mert az már a tanulás rovására menne. Ez persze azt jelenti, hogy elég kevés pénzt kapok érte, de még mindig több, mint a semmi. Eljárni szórakozni elég kevés időm van, havi 1-2 alkalommal mozdulok ki ilyen céllal, a párommal pedig igyekszünk annyit együtt lenni, amennyit csak tudunk, de ez is borzasztó kevés, mert ő is egy nehéz szakon tanul (általában heti 1-2 alkalommal találkozunk/alszunk együtt, de most a vizsgák idején nem látom 3 hétig egyáltalán).
Persze lehet keményebben is tolni a munkát, ha szükség van rá, de itt ezen a szakon az a tapasztalat, hogy aki teljes állásban, vagy legalább 30 órában dolgozik fixen minden héten, annak bizony az egyetemi teljesítményén is meglátszik a dolog.
Ezt a 3 szakot jelöltem: OE villamosmérnök angolul, OE mérnökiformatikus angolul, ELTE programtervező informatikus
Már csak a sorrendet kéne kitalálnom, mert baromi kevés pont kell ezekre és tuti felvesznek a legelsőre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!