Ha te lennél egy iskolában az igazgató milyen törvényeket tiltanál be, milyen törvényeket hoznál be? Milyen tantárgyakat tiltanál be stb?
bevezetném:
-18év felett személyi felmutatással lehessen cigizni a kijelölt helyen
-kimehessünk szünetben az utcára (aki késik annak a megfelelő büntetés)
-tanároknak se lehessen késni
-lenne 5nap amit a diák kivehet szabadságként
-5alkalom, amikor azt mondhatja hogy nem készült
-mindig lenne wc papir a wcben (mert nekünk soha nincs!)
bevezetném:
-idegen nem jöhetne be az iskolába csak indokkal
-tanárok jogaiból visszavennék, vagyis inkább az arcukból
-csinálnék olyat hogy lehessen a tanárnak is valami "intőt" adni (persze nem alaptalanul a hecc kedvéért)pl volt amikor alkoholos állapotban jött be tanítani, vagy faji megkülönböztetést éreztetett egy lányon stb stb.
Naggyából ennyi jut eszembe most :)
Ja, igen. Az ebédszünet egy órás lenne, nem negyedórás, ahol kapkodva kell enni. És nem lenne tesióra senkinek ebéd és uzsonnaszünet után közvetlenül. Nekünk volt. Nem tudom, mostanában hogy megy, de nekünk anno minden szünetben ki kellett menni az udvarra. Még télen is. Kötelező jelleggel. Ajánlanám még a fedett és zárható kerékpár tárolót, ami szintén nem volt.
Az üzenőfalon ki kell írni, ha egy tanár aznap nincs, nálunk így volt középsuliban, és nagyon hasznos volt.
Középiskolában pedig ha egy nap nyolc óra van, akkor ne a hetedik legyen a testnevelés, mert aztán csak 5 perces a szünet, és a diáknak nincs ideje átöltözni, esetleg felérni a másodikra, wc-zni, inni, letusolni úgy, hogy el ne késsen.
A tanárok kiküldhessék egy zárt, nevelővel felügyelt terembe a tanulni nem akaró, rendbontó, másokat zavaró diákokat. Itt mivel verni nem lehet, rohadt büdös, de ártalmatlan gázzal büntetném őket, pl egy trágyadomb?
A szülőknek bármikor be lehetne menni az órákra, előzetes értesítés nélkül is. A technika és hasonló órákon a gyerekeket értelmes munkára fognám be, tanterem festés, kertészkedés, stb.
Ne legyen indokolatlan megkülönböztetés- "jajj Gizikének nem szabad rossz jegyet adni, mert a gazdasági iroda vezíre az anyucija" stb. Ne legyen átjáróház az óra- lehet "csak" ének- zene, de ez nem jogosíthatná fel a többi tanárt, hogy ki- be mászkáljanak a teremben. Egyrész, mert a diákok sem teszik ezt, másrészt lehet valakit érdekel Kodály. Nem vennék fel olyan rajz tanárt aki nem tud egy értelmes vázlatot összehozni. Gimiben kijelölt dohányzó helyet biztosítanék a tanulóknak, így nem kellene folyton kapualjakban sunnyogni; szünetekben kilógni. A kezdő kollegáknak esély egyenlőséget biztosítanék. Tudom, hogy hihetetlen túlkínálat van tanárból, s ha 3hónap alatt nem lesz év pedagógusa akkor, találhatok helyette 1000 másik jobbat, de mindent megtennék, hogy sikerüljön beilleszkedni, megtalálni a közös nevezőta diákokkal.Pl: mentort jelölnék ki mellé, személyes konzultáció hetente egyszer stb.
Bilibe lóg a kezem ):
Megtiltanám az iskola előtti dohányzást.
Bevezetném hogy csak szülő kérhet ki személyesen a suliból.
Dupláznám a tesi órát
Rengeteg suli utáni szakkört, foglalkozást vezetnék be.
Zárt bicikli tároló
Elősegíteném a diákönkormányzatok hatékony munkáját.
Bevonnám a diákokat az intézmény vezetési zevékenységébe.
Megtanítanám a tisztelet szó tartalmát, főleg a egymással szemben és a tanárok felé.
Visszahoznám a köpeny viselését.
Hirtelen ennyi4
de még gondolkozom.
Ja! Az órákon ki kellene kapcsolni a mobilt. De lenne a szülőknek egy külön vonal fönntartva ahol elérhetik az iskolát ha baj van.
Én abban a korban éltem, amikor még volt körmös!
Bizony vissza hoznám, mert akkoriban még nem volt az, hogy a diák megverte a tanárt, hanem tisztelnie kellett, mert amíg nincs a szülővel a gyerek, addig a tanár felel érte.
Ha nem is a köpenyt, de egyenruhát mindenképpen bevezetnék, hogy ne lehessen megkülönböztetni az anyagi hátteret.
Tanárok se vehessék fel a mobiltelefont, ha valaki keresi, akkor az igazgatóiban lévő telefonon el tudják érni.
Szerintem felesleges az énekkar, helyette tarthatnának: kertészkedést, szabás-varrást, főzést, barkácsolást
Jó ötlet lehetne a kresz tanulása(már írták feljebb)
Ha a diákok nem cigizhetnek, a tanárok sem!!!csak kijelölt helyen.
Megtiltanám a sminket, haj és körömfestést.
Kötelezővé tenném a köpenyt.
Tiltanám a miniszoknyát (s.eggigérőre gondoltam).
Bevezetném azt a jogot, hogy a tanár az iskolán kívül is fegyelmezhessen.
Megkönnyíteném a kirúgást.
- a tanárnak és a diáknak is legyenek jogai (ne korlátozzák azzal, hogy nem lehet buktatni, mert az senkinek nem válik a javára)
- a legtöbb órát lehessen csoport bontásban tartani (tesi, matek, rajz, ének), mert így sokkal többet tud a tanár átadni, s a diákok is jobban figyelnek
- hasznosnak tartanám, ha már ennyire sok tanárt képzünk, akkor juttassuk is lehetőséghez őket. Az iskolákban legyen szinte minden szakból mentor tanár, aki az újonnan felvett, frissen végzett tanárokat terelgeti. (nem feltétlen úgy, hogy minden óráján ott van, csak segíti eligazodni, hogy hogyan is lehetne helyesen csinálni) Természetesen ez azt jelentené, hogy a mentortanárnak kevesebb órája lenne, de ugyanúgy meglenne a fizetése, cserébe azért , hogy segít a kezdőnek. (Hasonlóan gondolom, mint az orvosoknál a gyakornok, illetve rezidens képzés). Ez alapján egy-két év után ki lehet szűrni, hogy ki az, aki nem alkalmas a feladatra. (több olyan csoporttársam is volt, akik azt mondták, hogy ők nem szeretnének tanítani, sosem akarnak majd, hiába jó szakpárjuk van (magyar-töri,angol-töri), de mégis tanítanak, hiába nem szeretnének, mert jó a szakpárjuk, s nincs más munkalehetőség. Aki tanítani szeretne, az pedig nem tud, mert elfoglalják az unalomból tanítók a helyeket.)
- az osztálylétszámokat 12-15 főben maximálnám, így párhuzamosan akár 3 osztály is működhetne egy intézményben, több tanárnak lenne munkája és nem utolsó sorban, több diák megértené a tananyagot, lenne idő a gyerek kérdéseire, problémáinak megoldására, s nem kellene úgy rohanni a tananyaggal, mint akit hajt a tatár.
- délután legyen élet az iskolában, legyenek életkoronként bőséges választási lehetőségek szakkörökből.
- egy-egy szakkör beindítását ne kössék minimum csoportlétszámhoz, mert ha csak 5 gyereket érdekel az adott szakkör, akkor is legyen lehetőség a megtartásra.
- Jónak tartanám, ha a gyerekeket köteleznék valamilyen hit és erkölcs órára. (Mindenki felekezetek szerint oda járna, amelyikhez tartozik /református vagy katolikus/, aki pedig egyikhez sem tartozik, azok választhatnak, de mindenképp kell járniuk valahová. S ne csak szakkör legyen( nyilván osztályzat nem lenne, mert a hitet nem lehet osztályozni), hanem rendes tanóra. Ezzel hozzájárulva a gyerekek optimális lelki fejlődéséhez.
- kitiltanám az iskolai menzáról a túró rudit, csokit (ugyanis leggyakrabban ez az uzsonna), minden nap kapnának gyümölcsöt uzsonnára vagy ebéd utánra. (Persze ebéd után lehet néha sütemény, de ne ez legyen a jellemző)
- Legyen lehetőség gyümölcs autómata elhelyezésére (már láttam ilyet, úgyhogy tudom mit beszélek)
- Középiskolában kijelölt dohányzóhely a diákoknak is, de csak személyivel lehessen belépni.
- lehessen írásbeli házi feladatot adni hétvégére vagy a szünetre. (Ha csak nagyon keveset is, mert így következő hét hétfőre mindent elfelejt a diák. Főleg a matek, fizika, kémia tárgyaknál)
- tanulószoba/napközi, de ne csak az alsó tagozatosaknak, hanem mindenkinek, akinek eredményei alapján rászorul a segítségre
- el tudnék képzelni ilyen szakköröket, órákat: csillagászat, elsősegély, kresz, olvasókör (egy-egy könyv feldolgozása, megbeszélése, közösen kiválasztott könyv alapján), hon - és népismeret, könyvtárismereti óra, világvárosok képekben (élménybeszámoló vagy csak egy adott ország és annak legjelentősebb városának megismerése), állampolgári ismeretek (nem elegendő az a fél óra 8.osztályban), logopédia, illemtan, (akár el tudnék képzelni: főzőklub, szövőklub), kézműves szakkör, rajz szakkör, énekkar, színjátszó, zene, tánc, mazsorett, tantárgyi korrepetálás, játszóház, régi élet megismerése...
- nyilván van, ami ezekből már egyes iskolákban működik, csak azért írtam fel, hogy bővítsem, tágítsam a lehetőségek tárházát. Persze sok mindent lehet még kitalálni.
Mindenhonnan azt halljuk, hogy a gyerekek le vannak terhelve. Szerintem pedig pont, hogy unatkoznak. Amikor én ált.iskolás voltam, akkor én minden délután bent voltam a suliba, mert 2-szer volt énekkar, 1-szer szolfézs, 2-szer hangszer, 1 matekszakkör, 1 tömegsport, 2 hittan hetente. Egy hónapban egyszer színházba/moziba mentünk, játszóház volt.
A gyerekek már olvasni sem hajlandóak, csak leülnek a gép elé vagy a TV elé. Meg kell mutatni nekik, hogy amit most magukévá tesznek, azokból tudnak táplálkozni később.
Egy tanítani szerető és akaró, lelkes pedagógus
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!