Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános orvosi karon miért...

Általános orvosi karon miért egyre több a női hallgató?

Figyelt kérdés
Nem tudok statisztikát, de úgy veszem észre, hogy több lányt látok -posztokon, megosztásokon-, mint fiút az orvosi egyetemmel kapcsolatos oldalakon. Ez tényleg így van? Lehet maradi vagyok, és senki ne vegye sértésnek, de számomra még mindig férfi szakmának számít.
2016. jan. 6. 00:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én erre ugyan még nem eszméltem fel. Szerintem az lehet az oka, hogy a nők empatikusabbak szeretnek törődni másokkal, és eleve humánusabb beállítottságúak általában. így az egészet összevetve szerintem ideális szakma egy nőnek.

Személy szerint még örülök is neki.

2016. jan. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
látták a doktor szöszit még gyerekkorukban.
2016. jan. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
A doktor szösziben ügyvédek vannak -.-"
2016. jan. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Nem tudok statisztikát, de úgy veszem észre"


- Vagyis egy parttalan diskurzus veszi kezdetét, ahol az előfeltételezés jó eséllyel nem is igaz.

2016. jan. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan 60-40 % az arány a lányok javára. Nem hiszem , hogy ez gond lenne. A mai orvostudományban ahol az egyik legfontosabb eleme a terápiának a jó kommunikáció, szerintem ott egy pici előnnyel indulnak a hölgyek.

Igazat megvallva nincs érdemi különbség a nők és a férfiak között szakmailag.


Én bízok a doktornőkben :)


Miért gondolod azt, hogy ez férfi szakma lenne?


p.s.: én férfi vagyok.

2016. jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Figyelj, semmi sem korlátozza a férfiakat, hogy orvosok legyenek... Arról nem a nők tehetnek ha nem tudják teljesíteni a feltételeket...

Ha jól tudom, Indiában van az, hogy sok lány azért megy orvosnak, mert így nagyon kelendőek lesznek amikor házasságra kerül a sor, meg az anyák is orvos feleséget keresnek a fiuknak. De ettől még ott is csak az kerül be, aki teljesíti a feltételeket, és pont ugyanannyi tehetség kell nekik is, hogy el is végezzék.

2016. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapból is nagyobb a lányok aránya a felsőoktatásban.
2016. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
látod én nem láttam a doktor szöszit :D de úgy tűnik egyeseknél ez az alapműveltség része :D
2016. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
Figyi hatos. Nem egy bekepzelt magologep kiralykisasszony vegezte mar el az orvosit,mint te is fogod. Magolni tudtok ,de ha gondolkodni kell akkor megall az esz. Barmit be tudsz magolni,de logikad mar nincsen. Gratulalok a csodalatos teljesitmenyedhez. Bejutottal, legyel buszke, szulhetsz 30 felett, csaladodra sem lesz ido, es mivel no vagy sokkal hamarabb kikeszulnek az idegeid,mert a nok nem birjak annyia a stresszt. Sot tanulmany is kimutatta mar ,hogy az egeszsegugyi dolgozo nok 70%-a valamilyen psziches problemaval kuzd. Ez ferfi szakma, nem kislanyoknak valo. Nagyon a fejedbe szallt az emancipacio.
2016. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Kedves utolsó, nem járok orvosira és nem is tervezem soha. Szülni pedig nem kötelező. Amúgy az oké, hogy a férfi orvosnak nincs ideje a családjára?
2016. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!