Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért néznek le a technikusok?

Miért néznek le a technikusok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsőéves mérnök hallgató vagyok egy egyetemen. Gimnáziumban érettségiztem és ezzel a "hátránnyal" szinte nap mint nap szembesülök a csoporttársaim jóvoltából. Ők már korábban foglalkoztak szakmai tárgyakkal, igaz nem olyan mélységben, mint ahogy mi vesszük, de foglalkoztak velük. Ebből kifolyólag, hogy én csak gimis voltam, rendszeresen éreztetik velem a hátrányomat. Hogy úgyse lesz jó, amit én csinálok, tutira elrajzoltam valamit, biztos azért kapok jobb jegyet, mert lány vagyok, stb... Meg minek járok be előadásra? Oda nem kell bejárni... Meg ezt ők már tudják, tanulták (ez azért nem teljesen igaz), és milyen nyomi vagyok, hogy bemegyek. Természetesen nem hallgatok rájuk, hiszen felnőttek vagyunk, semmi közük ahhoz, hogy én mit csinálok.

A kedvencem az volt, mikor közölték velem, hogy én nem tanulok szerintük hatékonyan, mert a gimisek csak magolni tudnak... Ekkor akadt ki nálam a mérő. Szerintük jobb, ha zh előtt leülünk 5 percre, megpróbáljuk valahogy megérteni a feladatot és majd reméljük, hogy szerencsénk lesz. (Ez nem szokott összejönni nekik.) Minek szánok én tanulásra időt otthon? Szinte már szégyellnem kellett volna magam érte.

Természetesen nem általánosítani akarok. Vannak nagyon rendes, aranyos technikusit végzett csoporttársaim, akikért tűzbe tenném a kezem és egy rossz szóval nem illettek azért, hogy honnan jöttem.

Máshol is van így? Mi értelme van az ilyen jellegű fúrásnak?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. márc. 14. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Corvinuson ugyan ez van, csak elit gimisekkel. Ők lenézik azokat, akik nem elit gimiből jöttek... :D

Annyira vicc már ez az ország komolyan. :D

2010. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Én azt, hogy honnan jöttem már nem is mondom nekik, mert nem akarok felvágni vele, mert akkor olyan lennék, mint ők.

Egyszer az egyikkel közöltem, hogy én lehet, hogy nem tudok úgy rajzolni mint ők, de bele fogok tanulni. Viszont a nyelvvizsgáimat megpróbálhatja utánam csinálni, majd megnézem milyen eredménnyel. Lehet, hogy nem kellett volna ezt hozzávágni, de már nagyon elegem volt belőle.

2010. márc. 14. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az ilyeneket szelektálom magam körül, és ennyi...
2010. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első félévben még nem is volt belőlük ennyi baj. Akkor mondjuk a barátomra fújtak, mert miatta nem voltam megkörnyékezhető. Most már velem van a baj. Kicsit jobban vettem az akadályokat, mint ők és ezt nem fogadták valami jól.
2010. márc. 14. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak ilyen "okos" technikusok s én gimiből mentem. Miután végeztünk, ő a diplomájával kirakodómunkás vagy lapátos lett, mert nem tudta a végzettségét sehol gyümölcsöztetni.

Az, hogy valakinek diplomája van még magában sokat nem jelent.

2010. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek a technikuscsemeték nem pasik véletlenül? Azokra jellemző ez az állandó okoskodhatnék. Folyamatos bizonyíthatnékjuk van, hogy sokkal, de sokkal értelmesebbek minden más lénynél. Ráadásul mivel lányként mérnöki szakra jársz, benned emberükre akadtak. Egyhamar nem fogják feladni. Nem a te hátrányodat akarják éreztetni, hanem a saját előnyüket. Ez már csak amolyan férfias kakaskodás. A vérükben van.:)
2010. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bingó! :D Teljesen véletlenül pasik. Tényleg emberükre akadtak, mert még vissza is szólok nekik, ha olyan a helyzet.

Csak fura, hogy az ilyen parasztokból (bocsánat) is ugyanolyan diplomás lesz, mint a normális emberekből. Én a jövőben nem szívesen dolgoznék együtt olyan emberrel, mert nem szeretem az ilyen mentalitást. Egyrészt ezért, másrészt pedig, tudom, hogy nem lehet mindent megtanulni, de olyan emberben sem bíznék meg, akinek mázlija volt vizsgán és pont azt az egy feladatot kapta, amit tudott az 50 kiadott feladat közül. De ez a trendi, nem tudok mit csinálni.

2010. márc. 14. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!