Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mellyek a kizaro okok amit...

Mellyek a kizaro okok amit kernek elsosegely vizsgan?

Figyelt kérdés
Valaszolj kerlek

2015. jún. 18. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. :DD
2015. jún. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Beteg vizsgalatnal valamilyen toreseket meg kell nezni a serulten
2015. jún. 18. 16:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint kizáró ok a stabil oldalfektetésnél van, illetve a kimentésnél is. Az a lényeg, hogy a beteget nem szabad stabil oldalfektetésbe helyezni, ha gerincsérült, medence törött vagy nyílt hasi sérülése van (ha megnézed videón a stabilt, szerintem érthető lesz, miért). Ilyenkor pl eszméletlen betegnél Eschmark műfogást alkalmazunk, vagy hátrahajtjuk a fejét az állánál és a homlokánál fogva, ezzel biztosítunk stabil légutat. Ilyen törések esetén csak akkor mozdíthatsz meg valakit, ha veszélyben van az élete.


Autóból való kimentést pedig akkor alkalmazunk, ha a sérültet valamilyen elháríthatatlan veszély fenyegeti. Ekkor vagy Reautek műfogás vagy tálcafogás kell attól függően, milyen sérültről van szó, mert Rautekkel nem szabad medence törött, gerincsérült embert kiemelni, ilyenkor mindig tálcafogást kell használni min. 3 emberrel.


Ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan, két hete vizsgáztam.

2015. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!