Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van az, hogy én megbuktam...

Hogy van az, hogy én megbuktam, más meg, aki be sem járt, átment az okj vizsgán?

Figyelt kérdés

Két évemet lehúzhatom a vécén. Gyakorlatim, írásbelim 4-es lett, én tudok egyedül tíz ujjal, vakon gépelni az osztályból, a tíz perces szöveg nekem lett egyedül befejezett és hibátlan. Igazgató úr a két év alatt csak engem dicsért meg, hogy milyen precízen dolgozok. Munka mellett jártam dolgozni. Reggeltől délig suli, utána este 8-ig vagy másik napokon 10-ig suli. Elmentem szóbelire... kihúztam a tételt. És onnantól se kép, se hang. Igaz, hogy későn kezdtem el tanulni. De én a két év alatt tanultam mindig. Meg sem tudtam szólalni, kulcsszavak sem jutottak eszembe. Mások, akik be sem jártak, vagy max 2x egy évben, átmentek. Elhitették az elnökkel, hogy ők tudják a tételt. És hiába könyörgött igazgató úr is meg tanárnő is az elnöknek, hogy engem engedjenek át, mert a legjobb tanuló voltam... tényleg minden levélmintát megszerkesztettem, igazgatónál az összes feladatom készen volt, mindenből lezártak, szorgalmikat is csináltam és nem engedett át az elnök, mert hiába kérdezett ofi és én válaszoltam rá, azt mondta, hogy nem látta rajtam, hogy akarom és nem adtam el magam. Ha eladom magam, átenged. Gépírás tanárom igazságtalannak tartja, azt mondta, előbb buktatta volna meg jó néhány osztálytársamat, mint engem, mert épphogy átmentek év végén. És a vizsgán a nem tanultam lazaság önbizalmával simán átmentek. Én meg álltam leforrázva, a két év jó eredményeivel, a két gyakorlati 4-el a hátam mögött és kaptam egy törzslapot... és most itt vagyok bizonyítvány nélkül 21 évesen, van egy új rendelet, ami nem engedi, hogy másik okj-t tegyek le csak, ha ez megvan, azok az osztálytársaim, akik pedig 2x 3x betették a lábukat suliba vígan mutogatják a bizonyítványukat... Miért van ez?

Középsuliban is végigtanultam a 4 évet, kitűnő lettem év végén csak a matek lett 2-es, a 4. évem csak az emelt töriről szólt erre megbuktam.... hozzáteszem, senki nem segített, meg faktra sem volt lehetőségem. Szóbelin... szóbelin kihúzom a tételeket, elmondtam. Jön az a srác, aki 4 évig szart sem tanult... kihúzza a legkönnyebb tételt... ki kap dicséretet a kedvenc tanáromtól? Ő. És ki nem? Én, aki 4 évig a kedvence voltam, mert minden kiselőadást én csináltam meg és szavalni is én tudtam a legszebben... a magyar érdekelt a legjobban. Jó, hogy tudtam...

Nincs semmi tudásuk. Önbizalom az van. Önbizalommal mennek át?? Ez nem igazság...


2015. máj. 28. 20:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Munka mellett jártam suliba*
2015. máj. 28. 20:27
 2/4 A kérdező kommentje:

*10-ig munka

Bocsánat, már nagyon fáj a fejem, nem tudok írni sem... fogalmam nincs, hogyan tovább.

2015. máj. 28. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Van a vizsgának egy értékelőlapja, ezen kívül beszedik a jegyzetlapot amin kidolgozhattad a tételt. Ha ezek között van összefüggés és az eredményed nem elégtelen, akkor nem buktathatnak meg. A szóbeli eleve csak 30%-a a vizsgának.


Ha van bármilyen jogalapod arra, és be tudod bizonyítani hogy nem lehetett elégtelen a vizsgád, akkor panaszt kell tenni az elnök ellen. Nem tudom hol és kinél, az oktatási minisztérium oldalán vagy a vizsgaközpontnál próbáld (nive.hu?) az elérhetőségeket.

2015. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valami nekem itt nem egészen stimmel. Ha évekig nagyon jó tanuló voltál, előadásokat tartottál, akkor nem hiszem el, hogy nem megy a szóbeli.


Azért sem, mert akik tartanak rendszeresen prezentációt, stb. jobb a szóbeli készségük mint másoknak.


Nem értem. Aki valamely témakörrel mélységeiben foglalkozott, szóbelin akaratlanul is elmondja a főbb dolgokat.


Nem áll össze nekem a kép, hogy pontosan mi hogy volt. A főbb részleteket sem ismerem, így nem tudok mit mondani.

2015. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!