Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazságos ez a "zsarolás"?

Igazságos ez a "zsarolás"?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy két hete beteg voltam,és nem voltam a kémia TZ összefoglalásnál és megírásánál. Múlt héten már mentem és rögtön meg akarata íratni a tanár velem(meg 2 másik lánnyal is,akik hiányoztak). Mi szóltunk,hogy másfél hét hiányzás után,még nem tudtuk bepótolni az anyagot rögtön így első órára. Erre a tanár azt mondta,hogy 2 hetet ad a TZ pótlására,akkor írjuk meg amikor szólunk. Ezen a héten megint lebetegedtem(múlt héten sem voltam jól,az előző betegség szövődményeként homloküreg gyulladást kaptam). Tegnap felhívott az osztálytársam,hogy tegnap tehát kedden(1 héttel a múlt heti óra óta) mondta a tanár,hogyha ma vagy holnap nem megyek be megírni velük a TZ-t,akkor mindhárman 1-est kapunk. Ez szerintem egy kicsit igazságtalan,mert ha múlt héten mondta volna azt,hogy na,akkor csütörtökön vagy pénteken megírjátok,akkor azt mondom jó és felkészülök,de így? Megjegyzem hétfő kivételével mindennap van óránk,ezért nem értem,miért lett olyan sürgős. Ha csak rólam lenne,szó akkor betegen nem mennék be(az orvos úgyis kiírt),de kitalálta,hogy ha én nem megyek be,akkor ők is 1-est kapnak miattam. Mondta,hogy ha csak erre az 1 órára is,de be kell mennem,az meg persze hülyén jönne ki,hogy bár beteg vagyok,de azért egy órára bemegyek,a többire meg nem. Nem az a típus vagyok,aki lógni szokott,ha hiányzok,az mindig azért van,mert beteg vagyok,és mindig van orvosi igazolásom is. Ezért nem értem,hogy miért mondta a lányoknak,hogy akkor győzzenek meg,hogy menjek be holnap.
2010. febr. 24. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadna ezt tennie, én szólnék anyámnak, hogy beszéljen vele! Vagyis: nem lógsz, beteg vagy, igazolni tudod, ő meg akkor írathat dolgozatot veled, ha kiír az orvos. A többieknek is ezt ajánlom. Ha közösen léptek fel az ügy érdekében, kénytelen megmásítani az elképzelését.
2010. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na az én anyám elrendezné ezt a tanárt asszem :D

Szólj a szüleidnek ,mert ilyen nincs!!!!!!!

2010. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne ellenkezz vele.Lehet ,hogy baromi rosz lesz bemenni mondjuk szüleid be tudnak vinni? bemész odaadod neki az üres papírt a neveddel és legalább a többiek nem kapnak egyest.Így nem lehet semmi baja.


Hogyha ellenkezel és fellépsz ellene akkor meg egész évben fog szívatni és valószinüleg a többi tanár is mert elmondják egymásnak és akkor ezt az osztályt szívassuk nyugodtan.


Undorító ami egyes helyeken megy:S

2010. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És ezért nem változik ez meg, mert sokan gondolkodnak úgy, mint az utolsó válaszoló...
2010. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy tanár nem tehet ilyet. Én azt javaslom, hogy ne menj be, mert akkor azt fogja hinni a tanár, hogy ilyen módszerrel bármit elérhet. A 2 osztálytársadnak meg nem adhat azért 1-est, mert egy harmadik -ebben az esetben Te- nem megy be megírni a TZ-t. Beszélj a szüleiddel és ha szükséges, akkor az osztályfőnököddel is.
2010. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ő az igazgatóhelyettes. Biosz-kémia tagozaton tanulok. Így heti 4 órám van vele,a felesége,meg a biosz tanárnőm(na ő se jobb,mint a férje). :(
2010. febr. 24. 13:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Hiába igazgató-helyettes. Annál inkább ügyelnie kellene a szabályokra!

A szüleid tudnának csak segíteni. Persze nem veszekedve, támadó hangnemben, hanem a kompromisszumot keresve. De határozottan fel kell lépni az ilyen önkényeskedés ellen!

2010. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az én gyerekemnek mondana ilyet a tanár, akkor biztos megkeresném a tanárt és felhívnám a figyelmét az ide vonatkozó jogszabályokra. Ezt ugyanis nem teheti meg. Azt meg pláne nem, hogy másoknak is egyest ad úgy, hogy ők ott vannak. De neked sem adhat egyest. A dolgozat a tudás felmérésére való, nem büntetésre.
2010. febr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Utolsónak: Ne röhögtesd ki magad! Mutass egy jogszabályt, ami erre vonatkozik!

A kérdezőnek: Ha jól értelmeztem, tulajdonképpen csak az összefoglaló óráról maradtál le, tehát a tananyagot az elejétől a végéig hallottad. Mi akkor a probléma? Tanulni betegen is lehet (feltéve, ha nem lázas vagy). Az pedig, hogy bemenj a suliba 45 percre, szerintem nem megterhelő. Ha másnem, a békesség, és a jövőbeni jó kapcsolatotok érdekében.

Persze a másik két lánynak nem adhat egyest azért, mert nem mész be.

2010. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért írd majd meg,hogy végülis mi lett a történet vége.Bementél megírni?
2010. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!