Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdogában törvényt csak szó...

Szakdogában törvényt csak szó szerint lehet idézni?

Figyelt kérdés

vagy lehet parafrazeálni is?

+1 kérdés:

ha egy lexikon egyes szócikkeit használom fel,arra hogy hivatkozzak?Elég ha leírom a lexikon címét?vagy hogy írjam lábjegyzetbe?"xy lexikon szócikke alapján+oldalszám?"


2010. febr. 21. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem levesrecept, hanem szakdoga; írd csak le rendesen. Idézni meg rendes könyvekből idézz.
2010. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tetted fel a kérdést.

Ha hivatkozol rá, akkor nem szükséges szó szerint.

Azonban hA IDÉZEL, akkor igen szó szerint kell. Az idézés csak akkor jó, ha szó szerint idézed.

2010. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Talán tudok neked segíteni, mert én is most írtam szakdogát.

A konzulensem azt mondta nekem, hogy emeli a szagdoga értékét minél több a lábjegyzet. De ez nem csak forrás megjelölést jelent hanem fogalom magyarázást, vagy gondolat közlést.A lábjegyzet azt mutatja mennyire dolgoztad fel a szakirodalmat. De erre még nem fogsz kapni jelest. Saját gondolataidat is bele kell írni. Én úgy oldottam meg, hogy ha már kifogytam a szóból és hellyel közel egyetértek a forrással azt már nem hivatkozom le.

Szóval két módja van a forrás megjelölésnek. Ha gondolatot veszel át, megállapítást, akkor oda kell írni a szerzőt és a könyvet, folyóiratot, hogy utána ne legyen baj, illetve nekem is van olyan hogy szó szerint idézek, mert tetszett a mondat, olyankor zárójelbe teszed és a lábjegyzetben már az oldalszámot is kell írni.

Törvénynél úgy oldottam meg, hogy a megfelelő részeket bemásoltam és saját gondolatokat írtam hozzá. A szövegben kezdheted úgy, hogy a xy törvény szerint, alapján ... és utána már nem kell odaírni minden egyes bekezdéshez a törvényt. Szerintem. De ilyenkor is át kell egy kicsit alakítani a mondatokat, hogy ne legyen lexikon szerű. Remélem erre gondoltál.

2010. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi értettem:)
2010. febr. 21. 12:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!