Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Több fórumon is olvastam ezt:...

Több fórumon is olvastam ezt: "A tankötelezettség – A SZÜLŐ VÁLASZTÁSA ALAPJÁN – iskolába járással vagy magántanulóként teljesíthető. " . ARRA LENNÉK KÍVÁNCSI hogy hol tudnám megnézni az erről szóló törvényt?

Figyelt kérdés
Én egy 17 éves középiskolás lány vagyok. Egészségi állapotom miatt magántanuló szeretnék lenni. Az iskolámban azt mondják csak nyomós indokkal és a betegséget igazoló orvosipapírral lehetséges ezt elintézni, viszont a háziorvos igazolását nem fogadják el csak a kirendelt pszichológusét akihez 3 hónap múlva van időpontom...
2010. jan. 24. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


lásd:


7, 11, 69, 120. §-ok

2010. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2010. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

fenti két jogszabály tartalmaz tehát

minden hasznosat

de összefoglalva

linkekkel lásd itt:


[link]


és hajrá!

2010. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azért röviden "prózában" ideírom a törvény idevonatkozó lényegét: tehát nem kell hozzá se nyomós ok, se orvosi igazolás (azt meg végképp nem értem, hogy a betegséghez mi köze a pszichológusnak), hanem az igazgató köteles a kérvényedet 3 napon belül a gyermekjóléti szolgálathoz továbbítani, akik kötelesek 15 napon belül kivizsgálni, hogy nem ártalmas-e neked a magántanulói státusz, és ha nem, akkor meg kell, hogy adják az engedélyt.
2010. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!