Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy idézzem ezt a forrást a...

Hogy idézzem ezt a forrást a szakdogában?

Figyelt kérdés

Szóval: könyvből idézek egy részt, de az is egy másik könyvből való idézést tartalmaz (német nyelvű), akkor most mégis hogy hivatkozzak, hogy idézzem?

remélem érthető, már kicsit fáradt vagyok. köszönöm a válaszokat


2010. szept. 17. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég, ha azt a forrást jelölöd meg, amelyikben Te találtad meg. De ha azt akarod, hogy hosszabbnak tűnjön a felhasznált irodalom részed, akkor nyugodtan beírhatod a forrásod forrását is (főleg, hogy külföldi szakirodalom). A kutyát se fogja érdekelni, a lényeg, hogy hivatkozz, hogy nehogy plágiummal gyanúsítsanak. Én már két szakdogát megírtam, de ezt a részt én nagyon utáltam...
2010. szept. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod

melyik részt utáltad?

2010. szept. 18. 00:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amikor össze kellett állítani a felhasznált irodalomjegyzéket, valamint gyűjteni és beszúrni hivatkozásokat. Amúgy jó munkát kívánok! Azért irigyellek! Én is mindkét szakdogámat az őszi félévben írtam, de alig tudtam leadni a témát szeptember végéig, nemhogy már ilyenkor írni :)
2010. szept. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég ha azt jelölöd ahol te találtad, vagy leirod h "Kisjancsikönye, idézet a Károly könyvből" pl. de gondolom van konzulensed, ha legközelebb beszéltek, megkérdezheted.
2010. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket, persze megkérdezem a konzulenst a jöő héten, csak kíváncsi voltam. amúgy márciusig kell leadnom, ezek szerint korai vagyok?
2010. szept. 18. 16:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!