Jeles tanulók, ti, hogy szoktatok tanulni?
én 10 évig kitűnő voltam, most utolsó 2 évben vannak négyeseim, de nem főtárgyból.
szóval lehet tudok segíteni.
minden tantárgynál más a stratégiám.
töriből óráról órára tanulok. így még ha nem is kérik számon minden nap, legalább nem egy nap kell felkészülnöm a témazárókra, hanem csak át kell ismételnem kb fél óra alatt majd. egy napi mennyiség meg nem olyan sok. azt meg lehet tanulni.
szóval ebből szerintem ez a titok.
matek: sok gyakorlás . és itt is a folytonosság. ha pl nem tanulod meg az exponenciális egyenleteket, akkor a sorozatoknál is bajban leszel.. és így tovább, sok minden egymásra épül.
ha figyelsz órán, megoldod otthon az óraiakat, meg a házit!! akkor annak elégnek kell lennie.
angol,nyelvek: ez van akinek könnyen megy, van akinek nem. érdemes a szavakat mindig megtanulni, mivel a szódogákkal születhetnek a potya ötösök. a nyelvtan vagy a tz már nehezebb, de ha figyelsz, meg kicsit gyakorolsz, akkor az is menni fog. neten sok példa mondat van!
a reál tárgyaknál pl biosz,kémia, fizika: ez is elég lutri, mert ha nem érdekel, vagy lemaradsz az alapoknál, akkor szenvedni fogsz vele.
én sok természettudományos műsort nézek. ezek is segítenek pl bioszból. valamint a tankönyvre támaszkodok. kémiából meg kiírom ki kártyákra a képleteket, egyenleteket. ha számolós feladatokat csináltok, akkor arra is tudsz gyakorolni, szintén rengeteg feladat van a neten, vagy a tankönyvekben.
magyar: ebből is fel lehet készülni. pl ha verselemzésből írtok, akkor erre is rengeteg minta van a neten és a tankönyvben. ha hülyeségnek is tartod, meg lehet tanulni. életrajzot szintén nem nehéz megtanulni.
a kötelezőket hogy elolvasod -e vagy nem. az tanárfüggő is lehet. ha olyan kérdéseket tesz fel amikre csak akkor tudod a választ ha elolvastad. akkor olvasd el. ha egyszerűeket kérdez, akkor a kötelezők röviden is elég lehet.
szerintem minden tárgy tanulható, de akkor igenis kell minden nap. szóval az nem megy, hogy pl matekból hetekig nem csinálsz házit, nem érted mit csináltok órán. aztán hirtelen doga előtt mindent meg akarsz érteni.
van szociális életem, és mióta gimibe járok mindig volt/van párkapcsolatom. vannak barátaim, járok bulizni/szórakozni is.
szoktam magam szórakoztatására olvasgatni, filmeket nézni, játszani.
szóval nem töltöm minden percem a tankönyv előtt. de előbb megtanulok, utána jöhet a szórakozás, vagy az egyéb tevékenység. :)
több oldal anyagot megtanulni:
én úgy csinálom , hogy elolvasom kb 1-2x. utána aláhúzom ami fontos. bekezdésenként elkezdem felmondani magamnak(nem muszáj hangosan) . és amint megvan egy bekezdés, vagy egy gondolathoz tartozó egység, akkor lépek tovább a következőre. és ismétlem közben, azokat is felmondom magamban, amiket már 1 x felmondatam. szóval mire a lecke végére értem, már jó párszor elmondtam az elejétől a végéig.
de ez persze függ a tárgytól is. pl töriből nálunk szó szerint vissza kell adni amit leírtunk a füzetbe.
szóval már kihagyok egy mondatot, vagy egy apróságot már négyes.
így kb 3 oldalnyi kézzel írott szöveget meg tudok tanulni 20-30 perc alatt.
de ha nem muszáj szó szerint tanulni a dolgokat, akkor könnyebb dolgod van.
vázlatosan elég megjegyezni akkor, és a saját szavaiddal összekapcsolni, kiegészíteni.
én se vagyok híve a magolásnak. de definíciókat, törvényeket, verseket nem lehet másképpen.
Én kitűnő vagyok (vagy kiváló, nem tudom, nálatok melyik van) mióta suliba járok. Szerintem az én módszerem nem éppen mondható túl hatásosnak, de azért leírom:
Töri: szó szerint minden kell, ami a tankönyvben áll...
Az előző nap este nekiállok, kb. 4-5 oldal kézzel írt szövegnek számít A4-esen, A5-ön nem is tudom, talán 10 oldal, de én mindig könyvből tanulok, volt olyan, hogy egyedül kellett feldolgozni az anyagot, de nem nagy megerőltetés, mert órán is csak az van, hogy aki rosszul áll, az felel, a többiek olvasgatnak, néha beszélgetünk róla, hogy az előző leckékben miket vettünk róla, és az összefüggéseket elemezgetjük, de nem több... A lecke (régebben szóról szóra, most inkább csak mondatról mondatra) 45 perc, néha, ha kevésbé figyelek akkor 1 óra (közben zenét hallgatok, vagy tévézek) A módszer a kövi: bekezdésekre van osztva, ezeket kell nézni egyenként, a mondatokat elolvasod, értelmezed, majd próbálod visszamondani, de nem külön külön, hanem sorban, megvolt az első, utána a másodikat, a kettőt együtt, ha megvan a bekezdés, akkor azt átismétled párszor, jöhet a következő bekezdése, majd az egészet újra, és így az egész leckét (anyagrészt) meg tudod tanulni könnyedén, tudom, hogy a mondatról mondatra tanulás fárasztó lehet, de megszokod majd, de annyival könnyíti meg a tanár, hogy TZ alkalmával megadja a kérdéseket...
Matekot: Na azt sosem gyakorlom, én versenyekre járok, általában az órán, és itthon az egyszerű sulis anyag nem okoz gondot... De én is a sorozatos gyakorlásra esküszöm, a könyvben rengeteg példa van.
Az angolt sorozatokat, filmeket nézve tanulom, az órait tankönyvből átnézem, mondatokat írok, stb...
A természettudományokból főleg a föci okoz gondot, de azt is a törihez hasonlóan tanulom, mert vázlatot írni ( magamtól, mert órán nem tesszük ) túl sok idő, hasonlóan nem készítek kártyákat, mert rengeteg időt és papírt elvesz, meg azt is jobban megjegyzem, főleg a számokat, képleteket jegyzem könnyebben, de ha az nagyon nehezen megy, akkor a quizletet ajánlom, az angol tanárunk is felteszi oda az új angol szavakat, elég gyakran, én is csinálok sajátot, meglepően megkönnyíti a dolgot...
A kötelezőket nálunk mindig ki kellett és kell is olvasni, a tanárunk annyira belekérdez, hogy az már tényleg lehetetlen ( mármint a megfelelés ).
A magyarnál internetről nézek példákat a tanulásra, nagyon jó honlapok vannak, remélem tudtam mondani valami hasznosat:) Remélem sikerülnek a dogáid:)
És nem, erre nem születni kell, hanem beletanulni, a művészetre és sportokra kell születni, ezért csak dolgozni kell.
Tori: megtanulom sorban az evszamokat az esemenyekkel egyutt, arra pedig mindig emlekszem h egy egy esemenynel mi tortent es miert mert figyelek oran.
Magyar: hat azt nem gyakorlom mert igazabol csomo kerdes tok egyertelmu ha pedig verset kell elemezni akk a sajat otleteimet kell leirni ugy hogy stimmeljen az elemzesi modszerrel.
Matek: elmeletet azt lepuskazom a dolgozatnal (mielott eliteltek, en ertem de szo szerint megtanulni szerintem idopocsekolas) a feladattipusokat pedig ujra megoldom es mire eljon a tz ideje addigra megvan h melyik az amelyik nem megy igy annal kerhetek segitseget az osszefoglalo oran.
Termeszettudomanyos targyak: a szamolosak nekem mennek, az elmeletet pedig szunetbe szoktuk megprobalni megtanulni egyutt mert mindig felelunk. Mivel igy lenyegeben orarol orara tanulunk ezert a tz elott csak emlekeket frissitek.
Foldrajz: a terkepeket addig rajzolom es memorizalom es szenvedek veluk amig nem megy, az elmelet meg viszonylag egyszeru.
Nyelvek: sokat filmezek angolul, meg idegen nyelvbol mindig rendesen es igenyesen szoktam megirni a beadando leckeket.
Emellett van szocialis es maganeletem, diakonkormanyzati tag vagyok es sport csapatkapitany.
Egyebkent az en modszerem olyanoknak ajanlott aki azonnal erti az osszefuggeseket es az oran elhangzottakra emlekszik, igy viszont nagyon kenyelmes (kiveve a foldrajzot:/)
Én amióta az eszemet tudom, kitűnő tanuló vagyok, és nem kell hozzá külön tehetség! :))
Annál inkább rengeteg kitartás, mérlegelés.
Kezdjük a kedvenc tantárgyaimmal, a reálokkal (matek, kémia, fizika, melyek feladatosak ugye)
A képleteket, tételeket megtanulom, onnantól kezdve pedig csak gyakorlatokat oldok, ezekhez külön munkafüzeteket veszek.
A magolós tantárgyakból, pl biosz, föci, történelem nem írogatok vázlatot, mivel eleve a tanár vázlatszerűen diktálja, hanem megtanulok mindent, szóról-szóra.
A nyelveknél már teljesen más a helyzet. Egyszerre kettő nyelvet tanulok. A szavakat megtanulom, pluszban pedig képes, témakörökre bontott szótárokból tanulok szavakat. Angolból filmeket, zenéket hallgatok. Fogalmazásokat írok.
Az évek múlásával közben rájöttem..
Erre születni kel..
Jó családi állapot környezet is szükséges...
Genetika is nagyon fontos..
És 6 év után egyre rosszabb már a memóriám .. Már egyre több mindent felejtek el naponta
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!