Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matektanár szeretnék lenni,...

Matektanár szeretnék lenni, butaság ez a mai világban?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hát,sokat kell tanulni és nem fizetik jól.Meggondolandó
2010. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
De jól keresnek, nem abból élnek amit délelőtt a suliban keresnek, hanem a délutáni magántanításból.
2010. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Életem! Én matektanár vagyok, de nem szeretnék az lenni.:-D

Egy tanár nem sokat keres, kezdőként max. 90000-et vihetsz haza. Magánórák csak városban működnek, d ott meg iskolában állást találni szinte lehetetlen.

2010. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem a pénz miatt akarok tanár lenni hanem mert imádok mindent ami matek és szeretek magyarázni is.. már néha túlzottam is :D
2010. febr. 19. 21:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor talán az informatikával kellene próbálkozni...Ma már inkább a programozó matematikus a keresett, nem egy szimpla matektanár. A mai világban már nem lehet szimplán aggyal követni a matek világát, szükség van az informatikai tudásra is.
2010. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát ha középiskolában szeretnél akkor csak abban az esetben ha szereted a kihívásokat :D Itt nálunk a matektanárok sztem a korepetálásból élnek ilyen 3000ft/óra felkészítenek bármire :DD
2010. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest lassan elfogynak a reál szakos tanárok az iskolákban.

Nálunk nyugdíjas matek tanárok vannak...

A matekkal nem csak tanár lehetsz szval...

2010. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha én nagyon jó lennék matekból, akkor pl. alkalmazott közgazdaságtant tanulnék...na ott kemény matek van, de biztos,h. utána találsz jó munkát vele.
2010. febr. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem beszélve arról, hogy hova fejlődnek a tanulók az utóbbi időben (itt most gondolhatunk a romákra, de sajnos van egy pár cigány mentalitású magyar is)

lehet ha tanár leszel agyonvernek a suliban.. :S

2010. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Van most egy csoporttársam bme-n aki most írja a diplomáját matektanárnak és jár hozzánk is. Amikor megkérdeztük, hogy mit keres ott, kevés a ponthatár minden hülye bekerül, stb, elmondtuk milyen vacak már tanárnak lenni. Ő csak mosolygott majd megkérdezte: és mégis mit szeretnétek, ki tanítsa majd a gyerekeiteket?


Most összesen 4-5 ember van, aki vele egyszerre végez idén. Előttem is mondta valaki, hogy nyugdíjasok tanítanak sok helyen. Ez azért meggondolandó szempont. Hamarosan nem lesz elég tanár.


De annak is igaza van, aki a tanárveréseket emlegeti. Egy ismerősünk meg akart buktatni vmi cigánygyereket, mire 12 éves gyerek közölte, hogy őt nem buktathatja meg. Kérdezi, hogy miért nem? Hát mert ő cigány. Nem is merte megbuktatni...

2010. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!